Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By antoś -  03 lut 2012, 21:02
 łódzkie
#61667
Mnie się auto powoli nagrzewa, wymieniłem więc termostat i nic się nie zmieniło. Teraz czas na czujnik temperatury. :)
By Przemcio90 -  03 lut 2012, 21:49
 -------
#61675
antoś moim zdaniem masz do wymiany drugi termostat,(taki mały podłużny na wężu). U mnie po wymianie tego dużego głównego termostatu auto nadal sie nie dogrzewało i dopiero kiedy wymieniłem ten mały dodatkowy wszystko wróciło do normy. (poniżej 100zł w serwisie bo zamienników nie ma). A czujnik można przecież sprawdzić,a nie profilaktycznie wymieniać.Przynajmniej moim zdaniem :D
By antoś -  04 lut 2012, 15:50
 łódzkie
#61731
Moje auto się niby dogrzewa ale strasznie wolno osiąga temperaturę 90 stopni.

To jest ten termostat, który jest niżej od tego głównego? :) To za jakiś czas też się za niego zabiorę.
By stefan-16 -  20 lut 2012, 18:20
 -------
#63234
Dziś udało mi się zaobserwować pewną sytuacje. Samochód odpalony, ogrzewanie wyłączone, wskaźnik od temp tak znacznie przed 90 a załączył się wentylator od chłodnicy... Już sam nie wiem co jest grane z tym układem chłodzącym. Według mnie nie powinien się załączyć.
By kamilos90 -  14 sty 2015, 20:29
 mazowieckie
#160659
AXX dogrzewa sie bardzo szybko pod warunkiem ze ma się wszytskie 3 sprawne termostaty , przed wymianą nagrzewał sie 40 min po wymianie do 90 stoponi dobiło po 4 minutach i 16 sekundach , przy 3c na dworzu .
By golfer_1984 -  15 sty 2015, 20:10
 podkarpackie
#160831
kamilos90 pisze:AXX dogrzewa sie bardzo szybko pod warunkiem ze ma się wszytskie 3 sprawne termostaty , przed wymianą nagrzewał sie 40 min po wymianie do 90 stoponi dobiło po 4 minutach i 16 sekundach , przy 3c na dworzu .
na zegarach oczywiście i po nocy?? przy jakiej prędkości :D
By kamilos90 -  16 sty 2015, 20:37
 mazowieckie
#161048
Tak po nocy,nie jadąc jak emeryt oczywiście , mniej więcej 90 km/k , jedno wyprzedzanie odcinek trasy ok 7 km , dla odróżnienia dzisiaj po nocy jadąc wolniej nagrzał się w ok 6 minut tym razem nie mierzyłem stoperem a patrzyłem na godzinę , wszystko zależne jak się jeździ,jaka jest temp na dworze,wiec sądzę ze nie można mówić że auto długo się nagrzewa jak ma się sprawne termostaty nie powinno być kłopotów .
By golfer_1984 -  16 sty 2015, 20:51
 podkarpackie
#161050
kamilos90 pisze:Tak po nocy,nie jadąc jak emeryt oczywiście , mniej więcej 90 km/k , jedno wyprzedzanie odcinek trasy ok 7 km , dla odróżnienia dzisiaj po nocy jadąc wolniej nagrzał się w ok 6 minut tym razem nie mierzyłem stoperem a patrzyłem na godzinę , wszystko zależne jak się jeździ,jaka jest temp na dworze,wiec sądzę ze nie można mówić że auto długo się nagrzewa jak ma się sprawne termostaty nie powinno być kłopotów .
ale to wszystko kierując się wskazaniami na zegarach?? a jaka temperatura na VCDS??
By Piotr W -  26 maja 2016, 9:17
 dolnośląskie
#229229
Koledzy miałem problem z niedogrzewaniem silnika w chłodne dni.
Długo się nagrzewal a jak zatrzymałem się na skrzyżowaniu lub trasie i zaczynałem się rozpędzac to wskazówka znów w dół.
Wymieniłem przy okazji rozrządu duży termostat przy głowicy i wszystko jest pięknie.

Czujnik sprawny, innych kwiatków vcds nie pokazuje pisze o tym dlatego, że pojawił się inny problem jakby w drugą stronę. W gorące dni powyżej 25 kresek jak zatrzymam się kilkukrotnie na światłach to temperatura idzie.znow w górę.
Jak zacznę ruszać i złapę 60km/h i wzwyż to wskazówka spada na 90 i tak pozostaje.

Czy powinna pomóc wymiana tego drugiego termostatu?
Co może być jeszcze w teorii przyczyną.
Auto z dsg.
Płyn chłodniczy nowy.
Silnik AXX, GTI

Problem z grzaniem występował również przed zimą dwukrotnie w cieplejsze dni.
Zaryzykpwlem wymienić jedynie duży termos, ale pomógł tylko na jeden problem w chłodne dni i niedogrzewanie.
Teraz zazwyczaj jak odbiorę syna ze szkoły i przekulam po osiedlu to praktycznie tuż przed.garazem wskazówka idzie powoli w górę i szybko odstawiam auto w garaż aby się nie przegrzał.


Może ścigać serwis, że np zapowietrzyli układ?
Nie znam się więc nie chce robić przed nimi z siebie pajaca :-)
By kuba94 -  26 maja 2016, 12:49
 pomorskie
#229257
Sprawdź czujniki temperatury , wyglada jak by któryś był uszkodzony vcds nie zawsze pokazuje ,co może powodować też nie załączanie wentylatorów i podczas stania rośnie temperatura i dziwne wskazania na zegarach temperatury.Uklad sam się powinien odpowietrzyć podczas jazdy ,ciecz przebyływa i powietrze wypycha. Chyba że masz zapchane kanały chłodzące ale to się działo jak ktoś lał wodę albo jakieś inne dziadostwo .