Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By korzen88 -  18 sty 2012, 17:54
 -------
#60023
Czy w GTI mk5 2005r. axx jest całkowicie wyłączalne ESP???? czy tylko ESP off ogranicza ingerencje systemu????
By antoś -  20 sty 2012, 10:59
 łódzkie
#60142
Tylko ogranicza, nie da się wyłączyć całkowicie ESP. Jest podobny temat niżej. :)
By octane -  20 sty 2012, 17:51
 -------
#60171
A czym objawia się nie możliwość całkowitego wyłączenia?
Jak śmigałem po torze i miałem wyłączone to nie czułem żeby w jakikolwiek sposób auto cokolwiek ograniczało.
Np w lexusie pomimo wyłączenia przy poślizgu i tak system się aktywuje a w golfie nie.
By korzen88 -  20 sty 2012, 18:27
 -------
#60177
No właśnie ja mam podobne odczucia jak octane. Jak "wyłącze" esp to na zegarze świeci się ta kontrolka esp a nie mryga jak w późniejszych golfach, dodam że przy wyłączonym esp w deszczowej pogodzie po dodaniu gazu do deski na zakręcie auto jedzie prosto w drzewo :D (nic nie odcina obrotów jak w przypadku włączonego esp)
Słyszałem że w golfach r od koncówki roku 2011 esp jest dwustopniowe, przy pierwszym stopniu kontrolka mryga (esp ograniczone) przy drugim świeci cały czas jak u mnie (podobno wtedy jest wyłączone) Nie wiem na jakiej zasadzie to działa bo zawsze wydawało mi się że napęd haldex bazuje na czujnikach esp. Zresztą haldex haldexowi nie równy w różnych modelach.
By Biegu -  20 sty 2012, 20:45
 -------
#60197
Zrobiłem cztery eventy na torze i nigdy esp nie ingerowało pomimo wychylenia auta np o 90 stopni przy prędkosci 80+. Na ostatniej wizycie na torze esp lub jakiś kur... inny system zadziałał po naciśnięciu hamulca (auto leciało bokiem) więc nie wiem jak to jest. Obstawiam że to coś innego zadziałało niż kontrola trakcji o której rozmawiamy. Też czytałem na zagranicznych forach że mkv zdejmuje całkowicie ESP a mkvi już nie.
By octane -  20 sty 2012, 21:29
 -------
#60207
Po naciśnięciu hamulca działało, bo jest blokada i nie da się hamować lewą przy wciśniętym gazie. A ESP według mnie po wyłączeniu nie działa, nawet teraz na śniegu można latać bokami i nic, żadna elektronika nie ingeruje.
Awatar użytkownika
By krz_p -  20 sty 2012, 22:20
 wielkopolskie
#60221
ingeruje, ale jedynie gdy w poślizgu użyje się hamulców

popróbujcie
By korzen88 -  20 sty 2012, 23:40
 -------
#60236
krz_p pisze:ingeruje, ale jedynie gdy w poślizgu użyje się hamulców

popróbujcie
poślizgu czyli podsterownośći bo jeszcze nie spotkałem się żeby mój golf poleciał bokiem bez ręcznego i śniegu lub deszczu?
Z drugiej strony ciężko określić czy system zadziałał przy podsterownośći skoro nawet odjęcie gazu na zakręcie skutkuje powrotem na żądany tor jazdy.
Awatar użytkownika
By team-am -  21 sty 2012, 16:58
 łódzkie
#60280
Raz mialem sytuacje ingerencji ESP w momencie gdy byl wyłączony i było to w momencie jak przyslowiowo mówi sie ze tyl wyprzeda przód z użyciem hamulca. Także ESP na pewno nie wyłącza sie w 100%
By octane -  21 sty 2012, 17:03
 -------
#60283
Czyli przy programie trzeba odblokować hamowanie lewą i już auto będzie wolne od ograniczeń.
Awatar użytkownika
By krz_p -  21 sty 2012, 21:32
 wielkopolskie
#60296
nie będzie, ESP dalej będzie działało z zaskoczenia
By ArekK -  21 sty 2012, 22:33
 mazowieckie
#60301
krz_p pisze:ingeruje, ale jedynie gdy w poślizgu użyje się hamulców

popróbujcie
Dokładnie tak jest, odzywa się po wciśnięciu hamulca.
By antoś -  21 sty 2012, 23:22
 łódzkie
#60304
Mnie zdarzało się, że odezwał się bez przyciśnięcia hamulca mimo, że był wyłączony. Ale było to na asfalcie i szarpnięcia były mocniejsze niż podczas ślizgania na śniegu.

Koledze w Golfie GTI USA też ingeruje podczas bardzo szybkiej jazdy mimo, że jest "wyłączony". :)
Awatar użytkownika
By fredric -  22 sty 2012, 10:30
 mazowieckie
#60333
unseen pisze:Przy hamulcu to raczej ABS Wam ingeruje a nie ESP chyba o tym zapomnieliście .
Tu raczej chodzi o to że komputer po zapaleniu stopu(nie koniecznie hamowaniu) uruchamia z automatu ESP odczytując to jako uślizg koła.....taka forma bezpieczeństwa vw.