Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Talent -  02 mar 2012, 19:50
 -------
#64278
Pojawił się problem w moim gti, mianowicie wczoraj zapaliła się kontolka check engine, ale z autem nic się nie dzieje, jedzie jak jechało, po prostu super. Dodam że mam zamontowaną podkładke blow off forge. Dzisiaj rano jak odpaliłem auto to kontrolka nie świeciła się, ale po przejechaniu się, zapaliła się ponownie. Wspominam o tym blow offie, bo jak miałem mk4 gti to też miałem zamontowanego blow offa i też wywalało mi check właśnie przez to.... Na vagu wskazywało spadek ciśnienia w jakimś zaworze do turbo, czy coś takiego, ale normalnie się to kasowało na komputerze i było git, auto nie miało żadnych spadków mocy :D wybaczcie ale jeśli chodzi o kwestie techniczne jestem laikiem :D
Czy to może być spowodowane prze tego BOV ? Chyba wywale to cholerstwo w końcu :/ bo czytałem że do 2.0 tfsi nie powinno sie tego montować... Niestety ja już kupiłem auto i był on zamontowany...
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  02 mar 2012, 20:30
 spoza Polski
#64281
Talent pisze: Czy to może być spowodowane prze tego BOV ?
Sam sobie po części odpowiedziałeś:
Talent pisze: jak miałem mk4 gti to też miałem zamontowanego blow offa i też wywalało mi check właśnie przez to
Miałe u siebie w MK4 1.8T BOV i mi nie wywalało błędów. Nie wiem jak z tym jest w MK5. Możliwe że błędnie podłączony lub wadliwy bo tak jak mówię: w MK4 nic się nie działo. Ale w kwestji MK5 niech się mechanicy wypowiedzą.
By Talent -  02 mar 2012, 22:07
 -------
#64290
tak myślałem... Jutro wjeżdżam na kanał i wyjme bov i zostawiam tylko oryginalny DV. Dzięki za pomoc ;)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 22:09 przez Talent, łącznie zmieniany 1 raz.
By korzen88 -  02 mar 2012, 23:04
 -------
#64298
pgmaster pisze:Ja mam u siebie tego forge`a od dobrych 30tys i wszystko ok.
zgadzam się, ja mam blow off forge od 50tys i jest ok, to jest tylko podkładka pod zawór dv, pewnie masz walnięty właśnie ten zawór dv podkładka nic nie winna. Chyba że ma blow off'a jakiejś lipnej firmy ale z tego co wiem to prócz forge'a nikt tego nie robił.
By korzen88 -  03 mar 2012, 11:46
 -------
#64318
czesiek pisze:A ze tak spytam po co komu blow off? :roll:
Ja jak kupowałem auto to już tam był zamontowany i nie chce mi się go demontować.
blow off jest mi obojetny, chociaż może się przydać w diagnozie usterki bo jak na turbinie by spadło ciśnienie to blow off by się uaktywniał na wyższych obotach albo wcale :D
By czesiek -  04 mar 2012, 0:36
 dolnośląskie
#64365
Raz auto jest wolniejsze, dwa mozna wytopic kata. :wink: Wiec jaki sens? No ale kazdy ma swoj "tuning". A to ze czegos sie nie zna, nie oznacza ze jest to dobre, czy niegrozne :D Twoje auto i mozesz miec nawet 3 blow offy :wink: Twoje paliwo bedzie leciało w wydech.
By korzen88 -  04 mar 2012, 10:36
 -------
#64380
czesiek pisze:Raz auto jest wolniejsze, dwa mozna wytopic kata. :wink: Wiec jaki sens? No ale kazdy ma swoj "tuning". A to ze czegos sie nie zna, nie oznacza ze jest to dobre, czy niegrozne :D Twoje auto i mozesz miec nawet 3 blow offy :wink: Twoje paliwo bedzie leciało w wydech.
Nie jest wolniejsze bo sprawdzałem się z gti bez forge'a. A to że może wytopić kata to dobrze wiedzieć :D