Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By a4tech -  18 mar 2012, 22:23
 małopolskie
#66102
Witam,

Z tego co wiem kilka osób w polsce już to robiło.

Chciałem zapytać o szczegóły tego zabiegu:

- koszty
- jaka skrzynia
- kto to robi ( chyba chłopaki z CS )

Czy jest to opłacalny zabieg - w GTI - 1 oś - nie ma to jak w R na 4 koła....

Pozdrawiam
By czesiek -  18 mar 2012, 23:53
 dolnośląskie
#66122
To warto sie przejechac, bo nie kazdemu ta skrzynia odpowiada. Glownie od osob jezdzacych bardziej po zakretach slyszalem jakies slowa krytyki, ze przespieszajac, hamujac potrafi sie gubic, i ze manual w takich warunkach daje lepsze wyczucie.
By korzen88 -  19 mar 2012, 14:41
 -------
#66152
Chłopaki z CS robią takie swapy. Jeździłem na obu skrzyniach i generalnie dsg jest super szczególnie troszeczke przerobiona przez CS (możliwość jazdy do odcięcia, LC z wyżych obrotów) Jednak ma ona pare wad: skrzynia ta uczy się i zapamiętuje jak jeździ kierowca (w trybie D) i jak np. jeździsz spokojnie cały czas i raz chcesz ruszyc ostrzej to Ci bardzo muli (mówie caly czas o trybie D) Druga sprawa to jest to skrzynia dosyć delikatna i trzeba częściej wymieniać olej niż podaje książka serwisowa.
By kwiatek181 -  19 mar 2012, 16:35
 -------
#66162
Mnie najbardziej interesuje koszt takiego swapu z DSG na manual, dodam ze chciałbym sprzedać DSG żeby mi się trochę zwróciło.
By a4tech -  19 mar 2012, 19:54
 małopolskie
#66190
kwiatek181 pisze:Mnie najbardziej interesuje koszt takiego swapu z DSG na manual, dodam ze chciałbym sprzedać DSG żeby mi się trochę zwróciło.
Hmmm można było by się dogadać, może była by szansa na przedkładkę od Ciebie do Mnie :) + dopłata za skrzynię Twoja, robote dla CS itp.

Ciekawe jaki jest koszt orientacyjny po sprzedaniu części które zostaną.
By czesiek -  19 mar 2012, 23:36
 dolnośląskie
#66245
Dokladnie wymiencie sie gratami i jakos sie policzycie, chyba najtaniej to wyjdzie, bo jedynie za robote trzeba bedzie zaplacic.
By stefdeath -  20 mar 2012, 11:27
 -------
#66281
olsen-72 pisze:To moze od razu wymiencie sie autami hehe. Mniej zabawy. Pozabieracie graty jakie kto ma i tyle
hehe kwiatek jak masz golfa 5d to ja tez bym się zamienił -do Legionowa mam 15 min jazdy :D