Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Illu -  18 sie 2013, 20:52
 mazowieckie
#104061
Mam pytanie zerwał mi się łancuch napinacza i muszę to zrobić. teraz czy opłaca się inwestować w zestaw z ASO czy warto kupić w zamienniku dobrej firmy i czy nie będzie on lepszy od oryginału? no i przy okazji wymienie pasek,rolki i pompe wody i tu takie samo pytanie ?
czy ktoś przerabiał temat bo w sumie nie powinno być dużej różnicy w jakiści. ( SILNIK BPY )
By golfer_1984 -  19 sie 2013, 0:38
 podkarpackie
#104073
Illu pisze:Mam pytanie zerwał mi się łancuch napinacza i muszę to zrobić. teraz czy opłaca się inwestować w zestaw z ASO czy warto kupić w zamienniku dobrej firmy i czy nie będzie on lepszy od oryginału? no i przy okazji wymienie pasek,rolki i pompe wody i tu takie samo pytanie ?
czy ktoś przerabiał temat bo w sumie nie powinno być dużej różnicy w jakiści. ( SILNIK BPY )
łańcuch i napinacz kupuj w ASO lub getem, a rozrząd to firmowy Conti, skf, INA
By Illu -  19 sie 2013, 13:05
 mazowieckie
#104086
Dziwna sprawa bo jak pytałem w serwisie to powiedzieli że zestaw taki kosztuje ok 680 PLN ( łańcuch i napinacz ) i nie ma zamienników, zadzwoniłem do InterCarsu i taki zestaw to ok 180-190 PLN i jest to taki sam jak w ASO i czy warto kupować w go w ASO i zapłacić 500 PLN górką ?
By Jolek -  20 sie 2013, 10:34
 -------
#104151
Ci spece z ASO widzę mają obeznanie w rynku z zamiennikami :mrgreen: oczywiście występuję zamiennik, a czy warto? jak zakładasz rozrząd z zamiennika to czemu nie zakupić także łańcucha i napinacza? ważne aby wybrać bdb producentów i powinno zipać :) 500zł piechotą nie chodzi, chociaż sprawdź w IC czy ten napinacz to ten co trzeba, czy przypadkiem inna cześć podają.... bo coś czuję, że tak jest ;)
By Jolek -  20 sie 2013, 11:58
 -------
#104165
co to za getem?

Ilu, to nie przypadkiem to Ci chcą *******? :mrgreen:

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... kod=C50F9C" onclick="window.open(this.href);return false;

Swag 30 93 3835 ( w ty masz łańcuch i napinacz pompy ol.) i to za 150zł ok, ale.....

Mi się wydaję, że to nie jest ten napinacz, nie rozbierałem tego ani nawet nie widziałem na żywo... ale tu ktoś kiedyś fotki wstawiał i ten napinacz jest od pompy olej. (ten w zestawie z IC) a wyżej dałem napinacz łańcucha? ktoś kto to gryzł może potwierdzić lub zaprzeczyć?
By Jolek -  20 sie 2013, 12:10
 -------
#104167
Wiem ziomuś :mrgreen: te numery mi są nie potrzebne ;) ale na 99% koledze Illu zle dobrali fanty w tym IC stąd rozbieżność w cenie bo ten zestaw co mu podali to w nim jest inny napinacz do pompy a nie do rozrządu :)