Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By stefdeath -  12 lis 2012, 21:50
 -------
#86874
co do drgań to powiedziałbym że " ten typ tak ma" :) u mnie czasem chodzi równiutko że zapominam że silnik włączony a czasem lubi drgnąć i nie wiem od czego to zależy.
Ostatnio zauważyłem, że mi się wysuwa rura z łapacza powietrza ta co idzie do grila od filtra powietrza ( ułamali mi w serwisie plastik przy otworach i nie da się dobrze przykręcić) i mam wrażenie że jak jest założony to jest ok a jak się zsunie i bierze powietrze gdzieś z dołu silnika to drga ale może to przypadek :)
Z zapalaniem to cholera wie- u mnie robili jakieś adaptacje nastawnika wałów i pomogło, inny kolega w tym dziale pisał, że zmienił akumulator i też zadziało.
Chyba musisz podjechać do kumatego mechanika albo tunera żeby zrobił dokładną diagnostykę bo tak to można wróżyć z fusów.
By mich_10 -  12 lis 2012, 22:11
 mazowieckie
#86875
Ja mam też tą osłonę obudowę filtra powietrza czyli cały ten plastik który jest na silniku połamany też w aso połamali , jeżeli możesz to podaj mi namiar do człowieka który ci robił tą adaptację z góry dzięki za twoją pomoc :wink:
By antoś -  13 lis 2012, 13:58
 łódzkie
#86902
Zmieniałem ten urwany element dolotu u siebie i nic to nie poprawiło, zmieniałem PCV też nic, wymieniłem zaworek sterujący wariatorem, też nic, zmieniłem zaworek odpowietrzający przy kolektorze i też nic.
Czasami w ogóle nie trzęsie, czasami poszarpie trochę. Te silniki po prostu tak mają.
By jackson2002 -  13 sie 2018, 9:36
 świętokrzyskie
#267368
Widze ze nie tylko ja mam z tym problem.
Tez mam te drgania. Jedyne co mnie zastanawia to czemu raz sa a raz nie? Nawet pytalem goscia ostatnio na warsztacie, brak pojecia. Zastanawiam sie czy drgania nie ida z tlumika bo w momencie drgania rura pyrka.
By tom19821004 -  13 sie 2018, 19:41
 podkarpackie
#267385
A czy sprawdzał ktoś może czujniki wałków i stukowy to on podaje sygnał do steronika silnika jaką dawkę paliwa ma podać.
U mnie ten sam problem ustąpił trochę po czyszczeniu kolektora dolotowego.