Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 sty 2008, 23:28
 wielkopolskie
#7488
wojtek pisze:witam,
moj kolega przjechal golfem plusem 1.9tdi pierwsze 30 tys kilka km bez przegladu. Nic sie autku nie stalo na szczescie... ale z ubytkiem jeszcze nie wiem jak bo teraz dopiero przeglad byl robiony.
w±tek dotyczy GTI a nie TDI :evil:

30kkm przy przegl±dach w trybie Longlife to norma w dieselu
By wojtek -  06 sty 2008, 8:40
 mazowieckie
#7491
hehe, pierwszy przeglad w dieslach jest zalecany do 10kkm. Longlife sie stosuje w pozniejszej exploatacji.
Awatar użytkownika
By Bruce -  06 sty 2008, 12:56
 mazowieckie
#7502
wojtek pisze:hehe, pierwszy przeglad w dieslach jest zalecany do 10kkm. Longlife sie stosuje w pozniejszej exploatacji.
Przeczytaj ksiazke serwisowa, w dieslach pierwszy przeglad jest po 15 tys km.
Longlife jest systemem ktory mozna wlaczyc od nowosci.
Pokazuje informacje o przegladzie wedlug wskazan licznika.
By Hulaj -  28 lut 2008, 10:31
 mazowieckie
#8244
By³em wczoraj na przegl±dzie 45 tys km i zaznaczy³em ¿e sporo oleju bierze. Sprawdzili i olej by³ w uk³adzie dolotowym, wiêcej ni¿ mo¿e byæ. Pan stwierdzi³ ¿e jest nieszczelna turbina. Jak to prawda to zwa³a na maksa :evil:

Oczy¶cili olej, mam zamiar poje¼dziæ jeszcze troch i podjechaæ jeszcze gdzie¶ indziej ¿eby jaki¶ inny mechanior obczai³ dla pewno¶ci. Jak sie potwierdzi to rozwa¿am przej¶cie na kit z S3 lub ED30 ale to siê jeszcze zobaczy, tymczasem mo¿e kto¶ mia³by jak±¶ radê od siebie w oparciu o ten sk±py opis.

Dodam jeszcze ¿e auto nie jedzie gorzej, a wydaje mi siê ¿e jakby by³a nieszczelna turbina to ci¶nienie do³adowania by spad³o i na pewno bym to odczu³ podczas jazdy.

Pozdawiam.
Awatar użytkownika
By krz_p -  28 lut 2008, 13:37
 wielkopolskie
#8246
Hulaj a ile tego oleju bierze? na golf5gti.com s± takie rozbie¿no¶ci co do zu¿ycia oleju, ¿e g³owa boli
u mnie wygl±da na to, ¿e ¶rednio bierze 0,1l na 1kkm, ale olej znika g³ównie po upalaniu
podjed¼ jeszcze do kumatego mechanika, niech obejrzy turbinkê
bo panowie z ASO to prezentuj± niski poziom wiedzy - nie zawsze u mnie zadzia³a leaving home i jedno co umieli to wys³aæ maila z zapytaniem co robiæ do centrali :shock:
By Hulaj -  28 lut 2008, 17:08
 mazowieckie
#8248
Zu¿ycie na poziomie 0,5l na 1000km, to chyba ju¿ sporo?

Co do mechanika to mam w³a¶nie w planach ¿eby jaki¶ majster obejrza³ bo diagnoza z ASO brzmi jak wyrok :shock:
Awatar użytkownika
By krz_p -  28 lut 2008, 18:35
 wielkopolskie
#8249
0,5l na 1kkm to na pewno za du¿o, trzeba sprawdziæ czy faktycznie olej ucieka przez turbosprê¿arkê
masz jeszcze gwarancjê? bo jak nie to faktycznie jest nieweso³o
mo¿e podjed¼ do Compsportu w BB, d³ubi± 2.0TFSI, to powinni mieæ jakie¶ pojêcie
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 mar 2008, 17:06
 wielkopolskie
#8368
zjad³ mi 2/3 z tej miarki na bagnecie przez 1,5kkm :?
nie za du¿o czasem?
olej to Motul Specific 504.00/507.00, nie wiem czy nie przejdê na przegl±dzie na Mobil 1 ESP Formula
By Hulaj -  15 mar 2008, 19:43
 mazowieckie
#8372
We ¶rode jestem w firmie Ream-poland , zajmuj± siê turbinkami . Zobaczymy co bêdzie. Jak masz kana³ to mo¿esz zajrzeæ w dolot za turbo od³±czyæ i zobaczyæ czy du¿o jest oleju, trochê zawsze jest ale jak siê poleje to lipkA.
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 mar 2008, 20:07
 wielkopolskie
#8373
kana³u nie mam, ale mam gwarancjê (jeszcze dobrze ponad rok)
dziwnejest to, ¿e po dolaniu oleju na max przez jakie¶ 600-700km nie uby³o nic, pó¼niej by³a wizyta na hamowni, trochê ostrzejszej jazdy i zniknê³o trochê oleju
na dzieñ dzisiejszy zu¿ycie jest na poziomie 0,1-0,2l na 1kkm
na razie bêdê obserwowa³ w jaki tempie ubywa oleju, jak bêdzie go za du¿o ubywa³o to czeka mnie wizyta w ASO
w przysz³ym tygodniu zrobiê jakie¶ 700-800 kilometrów w trasie i zobaczê czy mocno ubywa oleju
By Hulaj -  16 mar 2008, 11:41
 mazowieckie
#8378
Nie zwlekaj ze sprawdzeniem tego, olej bra³ mi zawsze i zawsze zg³asza³em to na przegl±dach i za ka¿dym razem mówili ¿e to specyfika silnika bla bla bla...

Tylko jak przyszed³ pierwszy przegl±d po gwarancji to siê raptem okazuje ¿e turbo do wymiany!! Gada³em z kilkoma fachowcami i mówili ¿eby w³a¶nie niezale¿nie sprawdziæ u kogo¶ dobrego bo to ¿e ubywa oleju i jest w dolocie nie przes±dza o awarii turbiny.

Zu¿ycie u siebie okre¶li³bym na podobnym poziomie co u ciebie, tak na oko.
Awatar użytkownika
By krz_p -  16 mar 2008, 19:06
 wielkopolskie
#8381
Hulaj na jakim oleju je¼dzisz?
na razie bêdê obserwowa³ czy nie bêdzie bra³ wiêcej, jak zacznie to siê bêdê martwi³, a na razie dolejê od czasu do czasu

b. wiele osób maj±cych 2.0TFSI twierdzi, ¿e bierze im olej w podobnych ilo¶ciach co u mnie

TomekGTI kiedy¶ mi pisa³ na gg, ¿e mu nagle znikn±³ 1l oleju
wASO twierdz±, ¿e ten silnik bierze olej, szczególnie jak siê depnie od czasu do czasu
By Hulaj -  16 mar 2008, 19:55
 mazowieckie
#8382
Je¿d¿ê na Mobilu jak od nowo¶ci.

Co do tego ¿e TFSI bierze olej to mi te¿ mówili, ¿e turbo ¿e jak depniesz itp. ale to by³o do koñca gwarancji, a teraz to ¿e to nie jest normalne, ¿e turbo przepuszcza itd. Czujesz o co mi chodzi? mam takie nieodparte wra¿enie ¿e kto¶ mnie ³aduje w ma³ego. Dlatego jadê we ¶rodê siê co¶ wiêcej dowiedzieæ.

Te¿ nie daj u¶piæ swojej czujno¶ci panom z ASO.
Osobi¶cie s±dzê ¿e nic siê z³ego nie sta³o i z tym przekonaniem w sercu bêdê butowa³ auto do samego Lublina. U ciebie te¿ pewnie jest ok, ale dmuchaæ na zimne oszczêdza k³opotów w przysz³o¶ci.
By N4S -  16 mar 2008, 22:42
 -------
#8388
krz_p pisze:kana³u nie mam, ale mam gwarancjê (jeszcze dobrze ponad rok)
dziwnejest to, ¿e po dolaniu oleju na max przez jakie¶ 600-700km nie uby³o nic, pó¼niej by³a wizyta na hamowni, trochê ostrzejszej jazdy i zniknê³o trochê oleju
na dzieñ dzisiejszy zu¿ycie jest na poziomie 0,1-0,2l na 1kkm
na razie bêdê obserwowa³ w jaki tempie ubywa oleju, jak bêdzie go za du¿o ubywa³o to czeka mnie wizyta w ASO
w przysz³ym tygodniu zrobiê jakie¶ 700-800 kilometrów w trasie i zobaczê czy mocno ubywa oleju
Spróbuj zalaæ innym olejem. U siebie mam LongLife 0W30 lany przez serwis i tego oleju nie bierze (wydaje mi siê jednak, ¿e silnik po rozgrzaniu za bardzo dzwoni na tym oleju).
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 mar 2008, 7:45
 wielkopolskie
#8393
zastanawiam siê nad przej¶ciem z Motula na Mobila lub na tege Castrola SLX Longlife III czy jak on siê tam nazywa
poczekam do przegl±du, ale nie wiem czy nerwowo wytrzymam i nie zmieniê oleju wcze¶niej bo do przegl±du mam jeszcze jakie¶ 11kkm