Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By LukaszDestroYer -  23 lis 2012, 18:42
 -------
#87507
Mam taka sytuacje
zmieniłem ostatnio sprężyny na zwykłe seryjne wcześniej zrobiłem program i teraz przy gwałtownym ruszaniu koła nie łapią przyczepności i buksują, efekt jest taki ze koła walą jak by miało zaraz wyskoczyć, nie wiem czy to efekt tego ze auto na seryjnym zawieszeniu na większy skok , i jest mniej sztywne albo to może wina opony.
jeżdżę jeszcze na letnich i może pod wpływem temperatury opona jest zimna i twarda i dzieje się jak się dzieje.

mieliście coś takiego ?
By stefdeath -  23 lis 2012, 20:16
 -------
#87516
Na suchym asfalcie przy takich temp. jak teraz nie powinno tak być. U mnie przy temp. 0-5 stopni w dzień na suchym asfalcie było ok. Gorzej wieczorem jak na drodze jest trochę wilgoci to faktycznie na 1b łomotało. Ja mam założona wkładkę powerflexa w łapę silnika i to pewnie trochę pomaga ale jak jezdnia nie jest w 100% sucha to na 1b jest słabo. Tak jak pisze 16D tuleje z S3 powinny jeszcze coś poprawić ale szczerze mówiąc przy FWD nie wierzę, że da się pozbyć tego efektu.
Awatar użytkownika
By krz_p -  23 lis 2012, 22:50
 wielkopolskie
#87527
LukaszDestroYer pisze:Mam taka sytuacje
zmieniłem ostatnio sprężyny na zwykłe seryjne wcześniej zrobiłem program i teraz przy gwałtownym ruszaniu koła nie łapią przyczepności i buksują, efekt jest taki ze koła walą jak by miało zaraz wyskoczyć, nie wiem czy to efekt tego ze auto na seryjnym zawieszeniu na większy skok , i jest mniej sztywne albo to może wina opony.
jeżdżę jeszcze na letnich i może pod wpływem temperatury opona jest zimna i twarda i dzieje się jak się dzieje.

mieliście coś takiego ?
ten typ tak po prostu ma
mam tuleje z S3 + wkładkę powerflexa w łapę silnika i dalej koła podskakują :(
jest lepiej niż na serii, ale nie dało się tego wyeliminować
By antoś -  23 lis 2012, 23:04
 łódzkie
#87529
Jeszcze ważną kwestią jest sprawność amortyzatorów.

Natomiast ten typ tak ma, niestety koła podskakują. :/
By LukaszDestroYer -  24 lis 2012, 23:05
 -------
#87589
Wczoraj bylem na przegladzie i zawieszenie jest ok, amorki jak najbardziej tez...
Mechanik powiedzial ze opona jak sie dobrze klei do asfaltu to przy gwalownym ruszaniu tak sie dzieje...
Jakos tego nie mialem przy sprezynach eibach sportline...
Po sezonie wroce do poprzednich sprezyn...
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 cze 2013, 22:18
 wielkopolskie
#100599
założyłem sprężyny Eibach Sportline i pierwsze nieśmiałe testy wskazują na to, że udało mi się w końcu pozbyć podskakiwania kół