Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Illu -  09 sty 2013, 14:56
 mazowieckie
#90310
Chciałbym w swoim GTI wymienić tuleje wahachacza z przodu z lewej strony w której guma pękła i zastanawiam się czy nie zrobić od razu prawej ( puki co jest ok ). Zastanawiam się czy te proponowane na allegro
http://moto.allegro.pl/tuleja-tuleje-wa ... 68010.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub komplet
http://moto.allegro.pl/tuleje-wahacza-s ... 77797.html" onclick="window.open(this.href);return false;
będą działały jak należy.
Chciałem znaleść te od s3 ale nie moge, moze ktoś pomoże lub się wypowie na ten temat???
Awatar użytkownika
By krz_p -  09 sty 2013, 21:33
 wielkopolskie
#90348
tuleje z S3 mają nr 1K0199231N (strona lewa) i 1K0199232N (strona prawa)
i pasują plug&play

te numery co wkleił pszczółek są z ibizy
nie jest to cała tuleja, jej założenie wymaga wyjęcia starej gumy z tulei którą masz i wprasowania na jej miejsce tej z ibizy
trochę zabawy z tym jest
i nie wiem czy jest to w 100% odpowiednikiem tulei z S3
ale jest to dużo tańsze rozwiązanie, przynajmniej jeżeli chodzi o cenę części, bo robocizna będzie droższa
no i nie wiem na ile stabilnie ta guma będzie siedziała w tulei

obszerny temat z ocp na temat tulei
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... je&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

wkleiłbym zdjęcia porównawcze tulei ale jakiś geniusz ustawił maksymalną szerokość wstawianych zdjęć na 720, a nie mam czasu, ani nie chce mi się ich przerabiać
Awatar użytkownika
By fredric -  10 sty 2013, 0:56
 mazowieckie
#90358
Obrazek
Takie coś mam u siebie w erce i był to zamiennik z febi do leona cupry i też do audi s3. Kupujesz samą gumę i na prasie zamieniasz.
Zaznaczam że ori była taka sama jak w 2.0tdi czyli nie pełna guma tylko miała osłabienia jak z pierwszej aukcji.
By Illu -  10 sty 2013, 19:55
 mazowieckie
#90404
no nic w sewisie audi w wawie powiedzieli mi 190 PLN za stuke więc chyba zamówie bo nigdzi indziej nie zlalazłem pełnej tyleji w zamiennikach
By pszczolek -  10 sty 2013, 20:25
 mazowieckie
#90405
Kup sobie tuleje od cupry sa idenetyczne jak w tych bloczkach aluminiowych od s3. Komplet na 2 osie kosztuje nie wiecej niz 120zł.
Plus do tego wprasowanie ale to juz pikus dla kogos kto ma troche z mechanika wspolnego
By Illu -  11 sty 2013, 12:57
 mazowieckie
#90427
kupiłem dzis w seacie 2 tuleje za 90 PLN i we wtorek bede montował
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wczoraj wjechały tuleje na miejsce starych i pasują idealnie, dodatkowo wymieniłem łączniki stabilizatora i jest MOC :)
By stefdeath -  13 mar 2013, 12:36
 -------
#94143
Illu pisze:kupiłem dzis w seacie 2 tuleje za 90 PLN i we wtorek bede montował
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wczoraj wjechały tuleje na miejsce starych i pasują idealnie, dodatkowo wymieniłem łączniki stabilizatora i jest MOC :)
to jest ta tuleja o numerze 6LL 407 183 SEAT CUPRA ? będzie pasowała do zwykłego wahacza w jettcie?