Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By JarekGTI -  27 gru 2018, 17:20
 lubelskie
#270544
Witam,
Zauważyłem w swoim GTI lekkie zapocenie przy króćcu pompy vacum. Sam króciec ma spory luz wzdłużny w obudowie (j/n na filmie).
Czy taki luz jest normalny dla tej pompy? Jest tam jakiś oring?
Awatar użytkownika
By kamil23061991 -  05 lut 2019, 0:06
 mazowieckie
#271576
Uszczelkę pod dekiel można albo dorobić albo tak jak zrobiłem to ja dopasować od czegoś. Ja akurat dobralem oring w sklepie z częściami do maszyn rolniczych :tooth:
Tak dobrze czytacie.
Temat rozwiązany. Dekiel nie puszcza. Co prawda lekko ja trzeba było naciągnąć ale nie było z tym większego klopotu. Co do oringu który zakładamy na obudowę pompy(mniejszy) to są na allegro. Ale myślę że jak bardziej ogarnięty sklep to będzie możliwość dobrania. :) :ok:
By Adri -  10 maja 2019, 21:32
 mazowieckie
#274122
samsung18 pisze:
10 maja 2019, 19:03
oring to bez problemu a chodzi mi o ta uszczelke pod dekiel
Na pokrywie masz numer bo z tego co się orientuje są dwa numery różne numery na pokrywach i te uszczelki się rożnią, więc najlepiej zrób sobie fotkę i zamów po numerze. Myślę, że na internecie znajdziesz na pewno ;)
Awatar użytkownika
By kamil23061991 -  02 cze 2019, 22:33
 mazowieckie
#274648
Weź stary i dopasuj, pisałem kilka postów wyżej że pasuje od pompy wody z jakiegoś Opla bo tam są takie duże. Co prawda delikatnie trzeba ją naciągnąć żeby ładnie wskoczyła w ten rowek ale do ogarnięcia. Ja tak mam zrobione i zero wycieków. Pozatym jak masz w okolicy jakiś sklep rolniczy to możesz tam się udać, do wielu maszyn stosują takie oringi.