Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By oRMOo -  15 maja 2013, 12:06
 -------
#98261
Witam
W najbliższym czasie zamierzam oddać na warsztat nowo nabyte auto. Chciałbym zaczerpnąć waszych rad i pomocy w ocenie kosztów takiego zabiegu. Mianowicie planuje podstawowe zabiegi typu:
- rozrząd, olej silnik, olej skrzynia, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, klocki tył bo przód świeży, filtr powietrza, kabinowy, paliwowy
Ponadto zamierzam:
- wymienić łańcuch oraz napinacz łańcucha nastawnego wałków rozrządu (tego połączonego z wariatorem, co by go trochę oszczędzić),
- termostat bo nawala,
- popychacz pompy paliwowej,
- czujnik oleju bo też świruje że coś nie tak z oliwą,

Jakoś nie mogę się doczytać ani konkretnie dowiedzieć co i jak w tych onlinowych etkach, jakie to ceny tak na prawde itp...
Ogólnie chodzi mi o części, bo płyny i filterki to już taka mniej skomplikowana sprawa :-) Silnik AXX 1K
By antoś -  15 maja 2013, 18:35
 łódzkie
#98272
Na oko dałbym z 4 tys. zł, może i więcej. :P

Bardzo dużo zależy od robocizny, np. w przypadku łańcuszka to koszt jego wymiany waha się od 1000 do 2000zł.

Wymiana termostatu to też ze 2h roboty przy TFSI, jeżeli oddajesz auto do serwisu gdzie liczą sobie za godzinę pracy to też może różnie kosztować. Sam termostat około 150zł.

Za rozrząd też od około 1 tys z częściami i robocizną.

Ceny olejów rozpoczynają się od tych allegrowych, po te z serwisów (ok. 300zł) i tak dalej.
By oRMOo -  16 maja 2013, 10:10
 -------
#98329
To że między 3 a 4k zł to się domyślałem. Chodzi mi bardziej o to czy ktoś z was zna dokładniej ceny katalogowe itp tych podzespołów...
By korzen88 -  20 maja 2013, 22:24
 -------
#98636
oRMOo pisze:Witam
W najbliższym czasie zamierzam oddać na warsztat nowo nabyte auto. Chciałbym zaczerpnąć waszych rad i pomocy w ocenie kosztów takiego zabiegu. Mianowicie planuje podstawowe zabiegi typu:
- rozrząd, olej silnik, olej skrzynia, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, klocki tył bo przód świeży, filtr powietrza, kabinowy, paliwowy
Ponadto zamierzam:
- wymienić łańcuch oraz napinacz łańcucha nastawnego wałków rozrządu (tego połączonego z wariatorem, co by go trochę oszczędzić),
- termostat bo nawala,
- popychacz pompy paliwowej,
- czujnik oleju bo też świruje że coś nie tak z oliwą,

Jakoś nie mogę się doczytać ani konkretnie dowiedzieć co i jak w tych onlinowych etkach, jakie to ceny tak na prawde itp...
Ogólnie chodzi mi o części, bo płyny i filterki to już taka mniej skomplikowana sprawa :-) Silnik AXX 1K
napisze jakie ceny w aso:
rozrząd 2000tys. komplet z robicizną
łańcuszek z napinaczem plus robota 1000zł
olej skrzynia z robocizną ok. 800zł dsg
olej silnik z filtrem ok 500zł
klocki tył ok 200zł, robocizna nie wiem bo sam wymieniałem
termostat mały 130zł za część
termostat duży z wymianią ok 600zł
popychacz 100zł wymiana 100zł
filtr paliwa plus kabinowy ok 300zł
wszystko prawie 6 koła a jeszcze nie policzyłem płynu hamulcowego i chłodniczego bo nie pamiętam