Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By siwysdz -  15 maja 2013, 23:02
 łódzkie
#98305
Witam, szukałem na forum aczkolwiek znalazłem tylko jakieś informacje w temacie dotyczącym coolera od S3. Zamierzam usunąć noise pipe i stąd me pytanie czy ta rura http://allegro.pl/vw-golf-tiguan-passat ... 91207.html podejdzie w miejsce fabrycznej rury w GTI? Jeśli ktoś usuwał i zastosował rurkę z A3 TFSI to prosiłbym o numer katalogowy części. Wydaję mi się, że nigdzie nie było to napisane a jeśli przeoczyłem to przepraszam.
By stefdeath -  16 maja 2013, 9:58
 -------
#98328
To coś niedokładnie czytałeś ten wątek o coolerze.
Podawałem tam numer rury z A3 i link do DIY.
No ale skoro pojawił się oddzielny temat to powtórzę:
Rura z Audi A3 która nie ma wyjścia na noise pipe - 1K0 145 770 K - pasuje plug & play
DIY : http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=5132" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja kupowałem w ASO rok temu za coś koło 200zł
Rura od Tiguana niby pasuje ale nie da się jej przykręcić na wszystkie śruby - chyba jeden otwór się nie pokrywa z ori.

P.S.
jak podmienisz ori rurę na tą od A3 to resztę tych plastikowych rurek idących od ori rury aż do podszybia można spokojnie zostawić tak, że na pierwszy rzut oka pod maską wszystko wygląda jak seria - przy odsprzedaży nikt ci nie powie, że brakuje plastików pod maską po wypadku :D nie wiem czemu ale amerykańce wszystko wywalają łącznie z przewodami idącymi w podszybiu.
By siwysdz -  16 maja 2013, 10:42
 łódzkie
#98330
A to o tej rurze wyczytałem, mój błąd. Szkoda tylko, że na allegro żadnej nie ma. No ale mam 2minuty pieszo do salonu VW, więc zaraz się wybiorę.

300zł w ASO jednak...

A ta rura do której dałem link będzie tak to ok? Bo na tej rurce jest chyba map sensor czy się mylę?
By stefdeath -  16 maja 2013, 13:22
 -------
#98333
Gwarancji ci nie dam bo ja montowałem tylko rurke od A3 i za nią ręczę głową.
Ten link co wkleiłeś trzeba by sprawdzić w etce po numerze z czego to jest dokładnie bo od tiguana jest taka 1K0-145-770-N i w niej jedno mocowanie nie pasi -podobno podchodzi p&p do nowszych 2.0 TSI.
Tak na moje oko te rurki z linka są od diesla.
By antoś -  31 maja 2013, 13:41
 łódzkie
#99448
Szybszą reakcję na gaz niestety bardzo ciężko odczuć.

Nie ma to żadnego wpływu na inne podzespoły.

Jedyną korzyścią jest to, że nie ma tego buczenia dochodzącego zza deski rozdzielczej, które to miało dodawać sportowego charakteru temu autu. Mnie po prostu wkurzało. :P