Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Talent -  30 maja 2013, 13:17
 -------
#99354
Witam,

Z tego co mi wiadomo ukłąd wydechowy w naszych GTI najbardziej przytkany jest właśnie tam gdzie jest downpipe, przymierzam się w koncu do wymiany tego i porządnego wystrojenia silnika ;) W związku z tym mam pytanie, co sądzicie o tym downpipe z allegro od RM motors ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=32 ... d00be2ff62" onclick="window.open(this.href);return false;
By Talent -  30 maja 2013, 13:36
 -------
#99362
wysłałem zapytanie do firmy czy sa w stanie wykonac cos takiego do GTI. Chodzi mi o samą jakość tego DP, jakich przyrostów mocy można sie spodziewac po wymiane tego ? Dodam ze DP jest bez KATa
By maciej551 -  30 maja 2013, 17:02
 -------
#99371
Ja z nimi wcześniej pisałem i powiedzieli że cena ta sama do gtika tylko pytanie czy opłaca się kupić za 600 zł jeśli wykonanie takiego downpipe pod konkretne auto u każdego prawie tunera to podobny koszt (max 100 zł więcej) a do tego na pewno dostaniesz zniżke na strojenie...
By stefdeath -  30 maja 2013, 17:40
 -------
#99373
Talent pisze:jakich przyrostów mocy można sie spodziewac po wymiane tego ? Dodam ze DP jest bez KATa
bez strojenia u mnie przybyło niecałe niecałe +10KM po strojeniu ok +20KM. RMmotors też pytałem (rok temu) ale kazali mi wysłać ori na wzór więc dopytaj czy mają już dopracowane i stestowane u jakiegoś tunera.
By Talent -  30 maja 2013, 18:12
 -------
#99376
A jak jest z dzwiękiem po założeniu DP 3" bez kata ? chodzi mi o to żeby ryczał tylko na wyższych obrotach, natomiast na niskich najlepiej by było gdyby brzmiał jak seria :)
By stefdeath -  30 maja 2013, 20:23
 -------
#99385
Talent pisze:A jak jest z dzwiękiem po założeniu DP 3" bez kata ? chodzi mi o to żeby ryczał tylko na wyższych obrotach, natomiast na niskich najlepiej by było gdyby brzmiał jak seria :)
dokladnie tak było - przy spokojnej jeździe cicho jak w serii a przy głębokim wciskaniu gazu ujawniał drugą naturę. Ale i tak nie był to ryk tylko było trochę głośniej i bardziej rasowo + strzały z rury przy przegazówkach i pierdzenie na odcince esp:)
By antoś -  31 maja 2013, 1:23
 łódzkie
#99410
I nie buczy w środku po samym DP co jest dla mnie wielkim plusem. Każdy wydech od MG czy inny powodował, że przy spokojnej jeździe słychać było w środku irytujące basowe buczenie, po DP tego nie mam, a na zewnątrz jest dość głośno.
By korzen88 -  01 cze 2013, 11:14
 -------
#99519
Talent pisze:, jakich przyrostów mocy można sie spodziewac po wymiane tego ?
To zależy ile na seri wypluje km i od kilku innych rzeczy. DP ze sporotwymi katami plus program ok. 260 koni powinno wypluć.
Podobno jak ktoś nie ma potrzeby przekraczania mocy 350+ to komletny układ wydechowy nie jest niezbędny, wystaczy dp.
By korzen88 -  01 cze 2013, 11:19
 -------
#99520
antoś pisze:I nie buczy w środku po samym DP co jest dla mnie wielkim plusem. Każdy wydech od MG czy inny powodował, że przy spokojnej jeździe słychać było w środku irytujące basowe buczenie,
Jechałem erką z kompletnym wydechem MG wersja street i na niskich obrotach był cichy jak mysz, bez buczenia.
By Macabra91 -  25 cze 2018, 16:06
 wielkopolskie
#266050
A jak wyglada sprawa z przeglądem ?1 kat został drugi poleciał i srodek tez Bo jak założę dp to będę miał czysta rurę bez puszek i koncowy r32 look