Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By korzen88 -  10 sie 2013, 11:39
 -------
#103706
Ostatnio przy przeglądzie w aso chciałem wymienić trzecie światło stopu, okazało się niestety że trzeba demontować spojler i że istnieje małe prawdopodobieństwo uszkodzenia lakieru klapy. Aso może to oczywiście zrobić ale na moje ryzyko i jak pocharatają mi klapę to malowanie będzie na mój koszt. Wymieniał to ktoś? Co myślicie o tej całej sprawie? Gti, axx. Pzdr!
Awatar użytkownika
By glodek -  10 sie 2013, 15:32
 wielkopolskie
#103728
W GTI faktycznie to światło stop jest w spoilerze i raczej trzeba go demontowac ale może ktoś jeszcze sie wypowie !!
Awatar użytkownika
By krz_p -  10 sie 2013, 18:31
 wielkopolskie
#103734
wymieniałem 3 światło stopu, był to nielada problem, nie każde ASO chciało się podjąć
większość nie miała pojęcia jak się do tego zabrać

jak ma być zrobione "po bożemu" to trzeba rwać spoiler, było już na forum
By rafal_killer -  13 sie 2013, 22:52
 -------
#103881
witam
Mam pytanie czy, demontował ktoś takie światło w kombi, bo ja sie próbowałem do tego zabrać, ale niewiele wskórałem. Patrzyłem w książce sam naprawiam, ale tam pokazano to bardzo pobieżnie. Palce pokaleczyłem (trzeba je wsunąć w malutkie otworki), a ta pieruńska lampka nic nie chce wyjść. Siedzi na jakichś zatrzaskach, wyszła mi niewiele tak koło 2 mm i nic. Nie mam nic do chińczyków, ale mam wrażenie że to składaja jakieś malutkie paluszki, a moje grube paluchy się do tego ni ch....y nie nadają. Czy może ktoś ją demontował? Dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
By Ramzes -  27 gru 2014, 20:35
 kujawsko-pomorskie
#156564
Czeka mnie wymiana tego swiatelka, jesli problemem jest woda sie tam dostajaca moze warto by bylo zlaczenie ww przeciagnac np sylikonem? Co o tym sadzicie?
Awatar użytkownika
By bazylek -  27 gru 2014, 20:36
 mazowieckie
#156565
ogólnie masz tam uszczelke która z czasem się wyrabia, ja sam użyłem czerwonego silikonu (wsadziłem tą wyrobioną i powolutku starannie nakładałem silikon) i nic nie widać, jest miodzio i woda się nie dostaje,
pozdrawiam :yes:
Awatar użytkownika
By Ramzes -  28 gru 2014, 0:52
 kujawsko-pomorskie
#156605
Dzieki za podpowiedz, :thank_you:
bazylek pisze:ogólnie masz tam uszczelke która z czasem się wyrabia, ja sam użyłem czerwonego silikonu (wsadziłem tą wyrobioną i powolutku starannie nakładałem silikon) i nic nie widać, jest miodzio i woda się nie dostaje,
pozdrawiam :yes:
By MMaj -  30 mar 2015, 21:10
 mazowieckie
#172041
Witajcie,

Jakich narzędzi używaliście do wyjęcia lampy ze spojlera? Jest to do zrobienia jakimś cienkim płaskim śrubokrętem, czy trzeba mieć plastikowy klin (taki jak do wymontowywania elementów wnętrza) aby niczego nie uszkodzić? I czy starą lampę faktycznie trzeba rozbić tak, jak jest to pokazane na tym forum brytyjskim?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  30 mar 2015, 21:30
 dolnośląskie
#172042
MMaj pisze:Witajcie,

Jakich narzędzi używaliście do wyjęcia lampy ze spojlera? Jest to do zrobienia jakimś cienkim płaskim śrubokrętem, czy trzeba mieć plastikowy klin (taki jak do wymontowywania elementów wnętrza) aby niczego nie uszkodzić? I czy starą lampę faktycznie trzeba rozbić tak, jak jest to pokazane na tym forum brytyjskim?

Pozdrawiam!
stara lampa idzie do kubla. rozwalasz i juz. nie uratujesz jej zaczepow
By piet -  30 mar 2015, 21:50
 lubuskie
#172046
użyj starej karty bankomatowej/paliwowej, dobrze podważ na całej długości a powinieneś wyjąć światło bez większego problemu,
mi się udało więc Tobie również się uda
jeśli nie świeci to dioda prostownicza do wymiany
By MMaj -  30 mar 2015, 23:25
 mazowieckie
#172069
piet pisze:użyj starej karty bankomatowej/paliwowej, dobrze podważ na całej długości a powinieneś wyjąć światło bez większego problemu
Dzięki serdeczne! Lampa świeci, ale bardzo słabo, właściwie tylko w nocy widać.