Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By fredric -  10 paź 2013, 12:59
 mazowieckie
#107868
Kiedyś był nawet na alledrogo do sprzedania, pewnie te plastiki były na potrzeby wyścigów albo coś w ten deseń aby zmniejszyć wagę.
By chmielu -  10 paź 2013, 13:25
 -------
#107882
antoś pisze:Blotniki i maska sa takie same w kazdej wersji Golfa.
kolego błotniki napewno nie są bo nawet byłem w aso i sie pytałem
przykład nr czesci 1k0 zwykły 1k5 gti kombi jetta .... :shock:
Awatar użytkownika
By fredric -  10 paź 2013, 14:35
 mazowieckie
#107892
To że jest inny numer nie oznacza że nie są takie same. Jest dużo elementów które mają różne zastosowanie i numery do jednej części mogą być inne. W erce dużo części ma 1k5....
By antoś -  10 paź 2013, 14:57
 łódzkie
#107894
Poczatki numerow moga sie roznic, ale dalsza czesc numeru jest taka sama. :)

Ksztalt i konstrukcja tych blotnikow jest taka sama, mozna je stosowac zamiennie.
By stefdeath -  11 paź 2013, 11:26
 -------
#108001
chmielu pisze:
antoś pisze:Blotniki i maska sa takie same w kazdej wersji Golfa.
kolego błotniki napewno nie są bo nawet byłem w aso i sie pytałem
przykład nr czesci 1k0 zwykły 1k5 gti kombi jetta .... :shock:
akurat kombi i jetta mają inne błotniki bo tam jest przetłoczenie idące od błotnika przez całe auto ale gti ma takie same jak każdy inny golf V.
By patrykos -  16 gru 2013, 14:18
 -------
#113140
Edition 30 różni się od GTI na pewno mieszkiem (ED30 czerwona nić + piłeczka golfowa). Fotele mają kratę do końca siedzenia + skórzane boczki. Dźwignia hamulca ręcznego obszyta czerwoną nicią, a z zewnątrz to na pewno tylna i przednia dokładka zderzaka.
Pirelli ja już pisali zółta nić na fotelach (Fotele robione na wzór opony).
Zwykły gti może być zastąpiony elementami wnętrza od zwykłej V (Często widzę popielniczkę czarną w GTI chodz powinna być srebrna). O kołach nie piszę bo 90% aut ma je zmienione.
By szwajcar -  16 gru 2013, 16:08
 świętokrzyskie
#113151
Srebrna popielniczka występowała w v gti z tapicerką skórzaną w roczniku modelowym 2005
By soja -  16 gru 2013, 17:44
 zachodniopomorskie
#113157
TPotwierdzam. Sam sobie wymianiałem tą pokrywkę od popielniczki. W gti jest aluminiowa i mozna ją zastapić czarną i odwrotnie. W R32 byla szczotkowana jak listwy boczne.
Gti miał jeszcze satynowe blendy na szybach zewnętrznych. Tez moża je wymienić.
Awatar użytkownika
By fredric -  17 gru 2013, 15:45
 mazowieckie
#113230
soja pisze:TPotwierdzam. Sam sobie wymianiałem tą pokrywkę od popielniczki. W gti jest aluminiowa i mozna ją zastapić czarną i odwrotnie. W R32 byla szczotkowana jak listwy boczne.
Gti miał jeszcze satynowe blendy na szybach zewnętrznych. Tez moża je wymienić.
Te satynowe blendy są też w r32.
By matisdz -  17 gru 2013, 20:11
 łódzkie
#113252
fredric pisze:Błotniki są takie same, tylko nadkole jest troszkę inne. Ale to nie całe tylko przedni element plastikowego nadkola jest inny ze względu na niższy zderzak w gti.
Ale śmiało mozna pakować nadkole od zwykłego golfona do GTI wiem z doświadczenia :)
By gop_8 -  18 sie 2014, 11:07
 zachodniopomorskie
#140242
Witam!

Mam pytanie odnośnie różnic nadkoli przednich. Zamieniłem zderzak przedni (łącznie ze wzmocnieniem przednim) w moim golfie) na GTI i teraz mam niespasowane nadkola - jest przestrzeń pomiędzy spojlerem, a dolnym/przednim elementem nadkola.
Czy zna ktoś numery tych nadkoli od GTI (przypuszczam, że od Jetty lub od kombi będą podobne).

Dziękuję
Pozdrawiam
Michał