Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By KR!S -  03 paź 2013, 16:47
 podkarpackie
#107357
Czy mógłby ktoś wyszczególnić różnice między Golfem V a V GTi?
Chodzi mi o to by przy kupnie zwrócić uwagę na jakieś elementy powymieniane np. ze zwykłej piątki bo często po kolizji ktoś próbuje zastąpić tańszą ogólnie dostępną częścią.
I prosił bym jeszcze o różnice między GTi a Pirelli czy GTi 30 Edition.
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
By Forest -  03 paź 2013, 17:07
 wielkopolskie
#107358
KR!S pisze:Czy mógłby ktoś wyszczególnić różnice między Golfem V a V GTi?
Chodzi mi o to by przy kupnie zwrócić uwagę na jakieś elementy powymieniane np. ze zwykłej piątki bo często po kolizji ktoś próbuje zastąpić tańszą ogólnie dostępną częścią.
I prosił bym jeszcze o różnice między GTi a Pirelli czy GTi 30 Edition.
Z góry dzięki.
Najlepiej to szukaj nie klepanego GTI i będziesz spokojny :D Elementy karoserii są takie same, w GTI jest inny zderzak, tylna dokładka zderzaka, lotka na klapie bagażnika, progi itd.

Różnic między Pirelli a 30 Edition wielkich nie ma. Różniły się felgami i głównie środkiem, w 30ed krata na siedzeniach a w Pirelli wzór opony i żółta nić na fotelach i kierownicy. Silnik ten sam BYD 230KM.
Awatar użytkownika
By Forest -  03 paź 2013, 19:37
 wielkopolskie
#107370
Lampy przednie w GTI są ciemne (czarny środek lampy), tylne są takie same jak w każdym innym Golfie, dopiero właśnie w ED30, Pirelli, czy R32 są ciemne lampy tylne.
By Kamel -  09 paź 2013, 22:44
 mazowieckie
#107806
chmielu pisze:inne są też błotniki i maska,nadkola plastikowe
Czy jesteś pewien?
Skąd masz takie info?
Bo przyznam szczerze, że pierwsze słyszę..
Awatar użytkownika
By fredric -  09 paź 2013, 23:15
 mazowieckie
#107820
Błotniki są takie same, tylko nadkole jest troszkę inne. Ale to nie całe tylko przedni element plastikowego nadkola jest inny ze względu na niższy zderzak w gti.
By soja -  10 paź 2013, 9:26
 zachodniopomorskie
#107842
Podczapiam się pod ostatnie pytanie.
Na pewno materialowe nadkole tylnych bl.otników jest inne- dlużesze- nad dodatkową śribe na dole.
A co z ta maską Inna na pewno?
By chmielu -  10 paź 2013, 9:46
 -------
#107846
gdzies na forum znalazłem że maska pasuje tylko od jetty tak jak i błotniki , być może to sciema z tą maska ale błotniki na 100% są inne. jeszcze inna jest czołówka , wzmocnienie zderzaka i dolny ślizg zderzaka są ich trzy rodzaje (pod GTI ed30 r32)
Awatar użytkownika
By fredric -  10 paź 2013, 10:02
 mazowieckie
#107849
Powiem tak, rozbierałem mojego starego golfa parę razy tak samo i erkę. I maska oraz błotniki są takie same jak w serii niczym się nie różnią. Jak ktoś twierdzi inaczej to poproszę przykład foto itd. Jedyne co można było zmienić w golfie 5 to dokupić akcesoryjne błotniki z plastiku ale to extra.
Kwestia wzmocnien była omawiana wielokrotnie. Tył, zderzak jak jest normalny to nadkole jest krótkie przy erce zderzak jest inaczej profilowany i schodzi niżej = dłuższe nadkole w tylnej części. Nie wiem jak to jest w gti ale na oko zderzak tył oprócz wycięcia jest taki jak zwykły więc może nadkole być zwykłe.
Zaznaczam że starego czarnucha zrobiłem na erkę i wiem co wymienić aby pasowało i na pewno nie wymieniałem maski i błotników.