Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By 3dawid -  05 sty 2014, 19:42
 -------
#114635
Witam,
ma bardzo irytujący problem z moim GTI, a mianowicie.

Pewnego razu po zaparkowaniu pod centrum handlowym i próbie odpalania auto odmówiło posłuszeństwa. Silnik kręci , jedyna różnica na desce polegała na migających się literach PRNDS ( skrzynia DSG ).

Auto odwiozłem do mechanika i ten stwiedził, że nie moze się podłączyć komputerem do sterownika silnika :/ do innych rzeczy bez problemu tzn : poduszki itp itd.

Otworzył sterownik poprawił wszystkie luty i auto zadziałało, zaznaczę żę nie wyszły żadne błędy na komputerze.
Auto odebrałem przejechałem OK 50 KM i to samo , auto zgasło.
Znowu mechanik,Powtórnie brak możliwości podłączenia do sterownika silnika i tym razem wymienił puszkę z bezpiecznikami, auto działało przez 70 KM i znow zgasło, cały czas migające PRNDS.
Teraz już nie mamy pojecia gdzie moze być problem :/ :(
Miał ktoś podobną sytuację lub wie gdzie moze leżeć problem ?

dodam jeszcze, że cały czas świeci mi się kontrolka ESP

z góry dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam
Dawid
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  07 sty 2014, 20:58
 śląskie
#114874
Byc może nalezy zrobic adaptacje esp.
Kiedyś jak grzebałem w vcds to tez mi się cały czas świeciło esp.

Nie wiem czy to lekarstwo akurat na twoją kontrolkę ale łatwo to sprawdzić.
Odpal auto i wcisnij hamulec i trzymaj kilka sekund, jak kontrolka ESP z ABS zacznie migać to nalezy wykonac tylko adaptacje.
By 3dawid -  07 sty 2014, 22:06
 -------
#114890
ESP świeci cały czas nawet po przytrzymaniu pedału hamulca.
obawiam się, że sterownik silnika do wymiany. Zastanawia mnie tylko czy gdyby faktycznie był uszkodzony to dlaczego po odpięciu akumulatora zapala bez problemu ?