Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
przez solina75 -  16 lis 2016, 21:58
 pomorskie
Witam
Ja te偶 mam problem ze skrzyni膮 tylko troch臋 innego rodzaju. Ma bardzo wysokie obroty na niskich pr臋dko艣ciach co skutkuje niepotrzebnym ha艂asem i du偶ym spalaniem. Zna kto艣 skrzyni臋 o oznaczeniu 02T ? Na co ewentualnie wymieni膰 偶eby z kolei nie zrobi膰 z samochodu mu艂a?
przez soja -  17 lis 2016, 8:52
 zachodniopomorskie
A ja mam taki problem, 偶e jak wrzucam pierwsze dwa biegi, to s艂ucha膰 taki suche tarcie z okolic mieszka bieg贸w. Gdy go zdja艂em, to skrzynia wchodzi idealnie. Nie za bardzo wiem co tam mo偶e tak trze膰. Mo偶e ta guma pod mieszkiem. Przebieg 80 tys.
przez staszek44 -  17 lis 2016, 22:03
 wielkopolskie
Ja w przeci膮gu ostatnich kilku dni zacz膮艂em s艂ysze膰 lekki klekot dobiegaj膮cy chyba z okolic przek艂adni, ale tylko podczas przy艣pieszania 4 i 5 biegiem podczas r贸wnej jazdy cisza i spok贸j. Mia艂 mo偶e kto艣 taki problem?? Moje auto to jetta z 2008 roku 1.6 BSE 114ty艣 prawdziwego przebiegu gdy偶 jestem 1 w艂.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  20 lis 2016, 14:15
 pomorskie
Dexter23pl pisze:by艂y
FVH (FXQ, HFP) - 0.81 przewa偶nie tak膮 wi臋kszo艣膰 ma....
GJC - 0.77
GJD , HHN - 0.74
02T to pocz膮tek oznaczenia k贸艂 z臋batych
@Dexter23pl a kombinowa艂e艣 na ko艂em z臋batym 5 biegu z diesla? Ostatnio "kup i zr贸b samoch贸d marze艅" w Golfie I Cabrio Adam wymieni艂 w silniku benzynowym ko艂o pi膮tego biegu w艂a艣nie z diesla, wszystko pasowa艂o P&P
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  20 lis 2016, 20:58
 pomorskie
solina75 pisze:
Mettenoos pisze:
solina75 pisze: Zna kto艣 skrzyni臋 o oznaczeniu 02T ?
nie ma takiej
A jednak jest takowa : http://www.skrzynie.com.pl/skrzynie-bie ... p-02t.html

:)
chodzi艂o mi o to, 偶e nie ma takiego oznaczenia w Mk5 - bo nie ma :) ja nie znam wszystkich skrzy艅 w ca艂ej gamie VW

my zazwyczaj na forum u偶ywamy terminologii "symbol skrzyni" a to 02T to typ skrzyni bieg贸w i r贸wnie dobrze ta kt贸r膮 masz o danym symbolu mo偶e nale偶e膰 do typu np. 02T, tak to rozumuj臋

tak wi臋c przyk艂adowo skrzynie HHV GQQ JCR JCX itp.. mog膮 nale偶e膰 do typu skrzy艅 02T, chodzi tu i sterowanie np. linkami, dr膮偶kami, umiejscowienie rozrusznika itp... ale nie ma to zwi膮zku z wielko艣ci膮 zastosowanych prze艂o偶e艅

zreszt膮 napisali 偶e prze艂o偶enia dobiera si臋 po symbolu a nie typie skrzyni
Prze艂o偶enie najlepiej dobra膰 po 3 literowym symbolu (kodzie) skrzyni bieg贸w, kt贸ry jest zawarty w jej numerze.
przez solina75 -  06 gru 2016, 19:23
 pomorskie
Ok, nie problem w oznaczeniu skrzyni tylko w czym innym. Jak znajd臋 chwil臋 czasu i wyd艂ubi臋 kartk臋 na kt贸rej spisa艂em wszystko co wyczyta艂em na korpusie skrzyni to wrzuc臋.
Problem w tym 偶e na pi膮tym biegu przy 50 km/h mam 1500 obrot贸w, przy 90 km/h ,a, ju偶 3000 obrot贸w, przy 120 km/h mam ponad 4000 obrot贸w. By艂em popyta膰 w zak艂adzie remontuj膮cym skrzynie i s膮 dwie opcje - wymiana na inn膮 u偶ywan膮 - koszt oko艂o 500 z艂oty za przek艂adk臋 plus oko艂o 800 z艂oty za sam膮 skrzyni臋 lub wymiana cz臋艣ci tryb贸w - nie s膮 w stanie bez obejrzenia auta okre艣li膰 koszt贸w - dowiedzia艂em si臋 偶e bazowo od 900 w g贸r臋. Kto艣 z was trafi艂 na tak膮 skrzyni臋?
Awatar u偶ytkownika
przez Dexter23pl -  06 gru 2016, 22:06
 艣l膮skie
Koszt dw贸ch k贸艂 0.67 w aso to oko艂o 1200z艂 i jest bez cudowania.
My艣la艂em aby zakupi膰 skrzyni臋 jaka艣 ca艂膮 z nowszego auta z ko艂ami mnie interesuj膮cymi i prze艂o偶y膰 i potem j膮 sprzeda膰
Awatar u偶ytkownika
przez pitt52 -  12 sie 2017, 8:33
 艣l膮skie
Poma艂u przymierzam si臋 do mojej skrzyni. Prawdopodobnie ko艅czy si臋 kt贸re艣 艂o偶ysko bo ha艂asuje przy pokonywaniu 艂uku w prawo. Przy okazji chcia艂bym wyd艂u偶y膰 "5". Czy jest wielki problem z wyj臋ciem skrzyni? Chcia艂bym to zrobi膰 sam a mam ku temu warunki i pomoc. Bawi艂 si臋 kto艣 w taka robot臋? Pzdr