Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
No to pojecha┼ée┼Ť. Koszt remontu pewnie nie ma┼éy ale za to b─Ödziesz mia┼éa spok├│j na bardzo d┼éugo. Co do pyta┼ä to uwa┼╝am, ┼╝e:
1. Olej tylko pe┼ény syntetyk 5W30 ew. 40. Jakiej firmy tutaj s─ů r├│┼╝ne zdania a na temat olej├│w jest osobny temat na forum.
Poprzednio mia┼ée┼Ť zalany mineralny 10W40 bo ju┼╝ silnik mia┼ée┼Ť wyjechany a mechanik my┼Ťla┼é pewnie, ze co┼Ť to pomo┼╝e.
2. Ten silnik nie jest demonem mocy a chiptuning da ci najwy┼╝ej kilka KM a wi─Öc bez sensu. Ja bym go dotar┼é troszk─Ö tak do pierwszej wymiany ojelu i pojecha┼é na hamowni─Ö ┼╝eby sprawdzi─ç jak─ů faktycznie ma moc.
3. Wentylator m├│wisz, ┼╝e si─Ö nie wy┼é─ůcza? Gdyby by┼éy upa┼éy, no to ok, a tak to pod┼é─ůcz kompa i sprawd┼║ b┼é─Ödy. Zr├│b to te┼╝ przed hamowni─ů oczywi┼Ťcie.
4. Na silniku mocowana na gumowe ko┼éki powinna by─ç plastikowa os┼éona, jak nie wiesz jak wygl─ůda poszukaj w necie zdj─Ö─ç sprzedawanych np. aut.
Troch─Ö wubuli┼éem za naprawy jeszcze ┼éo┼╝yska wcze┼Ťniej w skrzyni bieg├│w wymienia┼éem. masakra to auto...
1. Znalaz┼éem ten temat . Kupi─Ö Motul albo Liqui Moly, My┼Ťl─Ö tylko czy 5w30 czy 5w40? Mam zalany 5w40 i taki kupi─Ö chyba.
2. Mechanik mówił żebym po 2000 tys. km wymienił olej. Chyba 2500 tys. km już przejechałem. Wymienię i pojadę na hamowanie to chyba nie jest duży koszt.
3. Ok powiem żeby to sprawdził.
4. Szuka┼éem tej pokrywy ale nigdzie jej nie mog─Ö znale┼║─ç. Nawet jak wygl─ůda, chyba napisze do VW mo┼╝e mi powiedz─ů.
W sumie tylko to znalazłem.

http://allegro.pl/pokrywa-silnika-vw-go ... 87457.html

Czyżby to było to?
Jestem ┼Ťwie┼╝o po zakupie i to moj pierwszy benzyniak. Czy takie odglosy silnika 1.6 mpi to normalne czy moze to jest dobrze znany problem? Przejechalem krotki dystans, gl├│wnie w korku, na obrotomierzu skoki. Kontrolki ┼╝adne nie ┼Ťwiec─ů. Poza tym juz nim jezdzilem i po miescie i w trasy i nie bylo problemow.
[youtube]https://youtu.be/bHbYyn-ttdo [/youtube]
Aloyzius pisze: ÔćĹ
10 kwie 2018, 10:04
Jestem zupelnym laikiem i sam na pewno nie bede nic grzebał. Chcialem sie tylko poradzic czy ktos mial podobnie i na co sie przygotowac u mechanika.

Dodano po 13 godzinach 6 minutach 38 sekundach:
Wst─Öpnie, przez telefon, m├│j mechanik stawia na cewk─Ö zap┼éonow─ů.
W─ůtpi─Ö, ┬á┼╝e to cewka. Daj zna─ç jak naprawisz.
Aloyzius pisze: ÔćĹ
09 kwie 2018, 17:55
Jestem ┼Ťwie┼╝o po zakupie i to moj pierwszy benzyniak. Czy takie odglosy silnika 1.6 mpi to normalne czy moze to jest dobrze znany problem? Przejechalem krotki dystans, gl├│wnie w korku, na obrotomierzu skoki. Kontrolki ┼╝adne nie ┼Ťwiec─ů. Poza tym juz nim jezdzilem i po miescie i w trasy i nie bylo problemow.
[youtube]https://youtu.be/bHbYyn-ttdo [/youtube]
Do sprawdzenia pompa powietrza wt├│rnego a dok┼éadnie Przeka┼║nik nr 100.Wyjmi go i sprawdz czy objaw ust─ůpi┼é
Przeczyta┼éem ca┼éy w─ůtek i doszed┼éem do wniosku ┼╝e.. TTTM ale mimo to opisz─Ö moj─ů sytuacje.

Mam golfa 5 1.6 BSE. Kupi┼éem go nie ca┼éy miesi─ůc temu.
Obroty na biegu ja┼éowym faluj─ů i pojawia si─Ö znana czkawka, po mocnym nagrzaniu faluj─ů troch─Ö mocniej. Przy trzymaniu obrot├│w na poziomie np. 1800 obr. czu─ç ┼╝e silnik nie chodzi r├│wno, tak og├│lnie to wygl─ůda na wypadanie zap┼éonu. Zmieni┼éem ┼Ťwiece(stare wygl─ůda┼éy naprawd─Ö dobrze), wyczy┼Ťci┼éem przepustnice + adaptacja, sprawdzi┼éem plakiem kolektor ss─ůcy i wydaje si─Ö ┼╝e nie zaci─ůga lewego powietrza. Mam do wymiany rozrz─ůd(przejechane 120 ty┼Ť na jednym rozrz─ůdzie :wall: )
My┼Ťla┼éem ┼╝eby wymieni─ç jeszcze cewk─Ö, ale czy to co┼Ť da ? W sumie po przeczytaniu tego w─ůtku zw─ůtpi┼éem w sukces znalezienia przyczyny faluj─ůcych obrot├│w.. ale z drugiej strony nie chc─Ö si─Ö podda─ç. Tylko ┼╝eby to nie by┼éa walka z wiatrakami :/
Prosz─Ö o pomoc.
Witam, od jakiego┼Ť czasu mam taki problem. Mam instalacje gazow─ů. I np. jak auto postoi ca┼éy dzie┼ä i na drugi dzie┼ä go odpal─Ö to za nim si─Ö na gaz prze┼é─ůczy to si─Ö co┼Ť dziwnego dzieje, tzn. za nim prze┼é─ůczy si─Ö na gaz to jad─Ö na benzynie. Wciskam peda┼é gazu i ledwo idzie tak szarpie, 5 km/h a peda┼é gazu do ziemi wci┼Ťni─Öty i szarpie, tak jakby nie dostawa┼é paliwa czy jak. Problem znika po prze┼é─ůczeniu si─Ö na gaz, i wtedy wszystko znika nawet po prze┼é─ůczeniu r─Öcznie na benzyn─Ö. Nie wiecie co to mo┼╝e by─ç? Pod┼é─ůcza┼éem pod komputer ale b┼é─Öd├│w nie by┼éo.
Witam Szanownych Koleg├│w. D┼éugi ju┼╝ czas zmagam si─Ö z problemem w golfie 5 1.6fsi. Sprawa jest o tyle ciekawa, ze w zasadzie ju┼╝ wszystko zosta┼éo wymienione, a problem jak istnia┼é, tak dalej istnieje. Ale do rzeczy.. Podczas jazdy do pracy golfik na ┼Ťwiat┼éach zacz─ů┼é nier├│wno pracowa─ç. Pocz─ůtkowe b┼é─Ödy dotyczy┼éy braku synchronizacji- po rozebraniu ┼éa┼äcuch faktycznie by┼é lu┼║ny. Golfik dosta┼é nowy, kompletny rozrz─ůd, jednak po z┼éo┼╝eniu wszystkiego w ca┼éo┼Ť─ç, b┼é─Ödy o braku synchronizacji znikn─Ö┼éy (brak jakichkolwiek b┼é─Öd├│w) a silnikiem jak trz─Ös┼éo, tak dalej trz─Ösie. Wymieniono kolejno ┼Ťwiece, nastawnik faz rozrz─ůdu oraz 2 cewki, gdy┼╝ zacz─ů┼é pojawia─ç si─Ö b┼é─ůd o wypadaniu zap┼éonu (1 i 2 cylinder). Usterka dalej wyst─Öpuje, a mi ko┼äcz─ů si─Ö pomys┼éy, co mog┼éo jeszcze si─Ö w tym dziwol─ůgu popsu─ç. Samoch├│d ma moc, jednak na biegu ja┼éowym strasznie nim telepie. Kompresja na zimnym jak i ciep┼éym silniku we wszystkich cylindrach 13 bar├│w. Ma kto┼Ť jaki┼Ť pomys┼é w czym mo┼╝e jeszcze by─ç problem? Sprawa staje si─Ö honorowa i dla w┼éasnej satysfakcji i ciekawo┼Ťci pozna┼ébym przyczyne. Spotka┼é si─Ö kto┼Ť z czym┼Ť takim i podzieliby si─Ö do┼Ťwiadczeniami?;)

Pozdrawiam
mareks4 pisze: ÔćĹ
26 lut 2018, 19:30
Witam
Mam taki objaw jak u kolegi
Dzieje si─Ö to na zimnym slniku.Falowanie wyst─Öpuje oko┼éo 15 s nast─Öpnie obroty si─Ö stabilizuj─ů i jest wszystko ok.Problem wyst─Öpuje w okresie zimowym.W okresie letnim usterka znika Auto pali bez ┼╝adnych problem├│w
Wykluczam nieszczelno┼Ťci uk┼éadu dolotowego.Mo┼╝e taki objaw daje cewka zap┼éonowa.Wygl─ůda to mniej wi─Öcej tak
https://www.youtube.com/watch?v=Maxkwe1kkvY
Może orientuje się kolega do czego służy ten zawór 037906283C
Witam czy rozwi─ůza┼é pan problem,u mnie wyst─Öpuj─ů te same objawy,prosz─Ö o odpowied┼╝ pozdrawiam.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17