Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar u┼╝ytkownika
przez kayetan -  15 wrz 2018, 18:27
 dolno┼Ťl─ůskie
pitt52 pisze: ÔćĹ
15 wrz 2018, 16:19
A po kiego grzyba ┼Ťwiec wymienia┼é? Bo gorzej wygl─ůda┼éy? Jak silnik spala olej to b─Öd─ů gorzej wygl─ůda┼éy. Diagnoza chyba nie bardzo mu wysz┼éa. Moim zdaniem puszczaj─ů uszczelniacze na zaworach i/lub upg albo g┼éowica albo pier┼Ťcienie. Innych mo┼╝liwo┼Ťci nie ma. To ile tego oleju w ko┼äcu dola┼ée┼Ť?
Mechanik przyj─ů┼é wst─Öpnie, ┼╝e pier┼Ťcienie mog─ů by─ç zapieczone. Dlatego nie rozbiera┼é od razu silnika. Dodam, ┼╝e zanim zacz─ů┼éem nim je┼║dzi─ç samoch├│d sta┼é przez p├│┼é roku i nikt nim nie je┼║dzi┼é.
przez mkapilkr -  25 lis 2018, 22:27
 lubelskie
Ja dodam od siebie ┼╝e Golf ma kontrolk─Ö ostrzegaj─ůc─ů przed niskim stanem oleju
Ale ja robi─ůc od strza┼éa jakie┼Ť 500 km wypi┼é mi ponad 1 litr oleju (pr─Ödko┼Ť─ç autostradowa jakie┼Ť 140-150-160)
Natomiast do samego punktu dojazdu nie alarmował mnie przed zużyciem oleju . Nawet jak na CPN się zatrzymałem to kontrolka się nie zapaliła
Dopiero jak odstał swoje
Ja w swoim planuje przed remontem - skoro już wiem bo sprawdzałem w ASO że jeździł na LONGlife
NO i og├│lnie bierze ten olej
Stosuje ANTYKOKS od XADO
Potem odkr─Öcam misk─Ö i sprawdzam czy nie ma na dole szlamu syfu itp ( myj─Ö wszystko og├│lne ogl─Ödziny smoka itp)
Wlewam stary olej tylko 2 litry - reszt─Ö dolewam ON (tak rope )
W┼é─ůczam slink - pracuje 10-15 minut
Zlewam wymieniam filtr oleju i wlewam ju┼╝ tylko ON jakie┼Ť 4,5 litra stan bagnetu MAX
W┼é─ůczam silnik i pracuje jakie┼Ť 10-15 minut
.... robi─Ö tak a┼╝ do momentu zlania czystej ON
Nast─Öpnie wlewam olej
I tu nie wiem
OPCJA A
Kupuje tani syntetyk robie 200km i potem znowu wymieniam filtr i olej juz na w┼éa┼Ťciwy
Opcja B
Juz wymieniam olej na w┼éa┼Ťciwy
Olej dobrał mi Pan z forum czarnepaliwo
Penrite .....
Prosz─Ö o porady
Co do mojego planu
Awatar u┼╝ytkownika
przez pitt52 -  26 lis 2018, 8:14
 ┼Ťl─ůskie
To co planujesz mo┼╝e si─Ö sko┼äczy─ç tragicznie. Przyspieszysz tylko remont, kt├│ry b─Ödziesz musia┼é poszerzy─ç o uszkodzone elementy t─ů "p┼éukank─ů". Takie wynalazki nic nie dadz─ů poza zb─Ödnym wydatkiem. Zrzu─ç g┼éowic─Ö i b─Ödziesz mia┼é wszystko wyja┼Ťnione. Jaki przebieg?
przez mkapilkr -  26 lis 2018, 9:07
 lubelskie
Aktualny przebieg to 175 xxx tysi─Öcy kilometr├│w (przebieg oryginalny)
P┼éukanki rop─ů s─ů stosowane w silnikach - osobi┼Ťcie nie stosowa┼éem
Ale na Youtube jest takich przyk┼é─ůd├│w pe┼éno
Zdejmowa┼éem tylko wa┼éek rozrz─ůdu i tam wszystko czy┼Ť─çi┼éem - by┼éo pe┼éno syfu bo g┼éupi Helmut nie wymienia┼é oleju tylko jak seriws wskazywa┼é po jaki┼Ť 27000 oko┼éo raz a raz oko┼éo 31000
Czy jest tu kto┼Ť kto robi┼é p┼éukanie silnika ON?
Czemu niby miało by to zaszkodzić mojemu silnikowi ?
Oczywi┼Ťcie nie bed─Ö je┼╝dzi┼é na ON tylko wolne obroty i p┼éukanie.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2018, 9:08 przez mkapilkr, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  26 lis 2018, 9:08
 pomorskie
26 lis 2018, 8:14
To co planujesz mo┼╝e si─Ö sko┼äczy─ç tragicznie. Przyspieszysz tylko remont, kt├│ry b─Ödziesz musia┼é poszerzy─ç o uszkodzone elementy t─ů "p┼éukank─ů". Takie wynalazki nic nie dadz─ů poza zb─Ödnym wydatkiem. Zrzu─ç g┼éowic─Ö i b─Ödziesz mia┼é wszystko wyja┼Ťnione. Jaki przebieg?
Tragicznie si─Ö nie sko┼äczy bo ropa ma w┼éa┼Ťciwo┼Ťci smarne do┼Ť─ç dobre, przyspieszy to tylko remont
Awatar u┼╝ytkownika
przez pitt52 -  26 lis 2018, 11:57
 ┼Ťl─ůskie
Olej nap─Ödowy umyje silnik w ┼Ťrodku ale ja bym osobi┼Ťcie tego nie zrobi┼é. Jak si─Ö uprzesz, to sobie to zr├│b. Opr├│cz wyp┼éukania wszelkiego rodzaju syfu, ale nigdy do ko┼äca, wyp┼éuczesz tak┼╝e to, co uszczelnia drobne ewentualne wycieki. ON nie jest olejem silnikowym i w┼éa┼Ťciwo┼Ťci tak smarnych nie ma. Pewnie my┼Ťlisz, ┼╝e przyczyn─ů Twoich k┼éopot├│w s─ů zapieczone pier┼Ťcienie na t┼éokach. Nie wiem czy p┼éukanka tak du┼╝─ů dawk─ů ropy to wyleczy i raczej nikt ci tego nie powie. A je┼Ťli nie? Mierzy┼ée┼Ť stopie┼ä spr─Ö┼╝ania z pr├│b─ů olejow─ů? To wszystko wyja┼Ťni. Pzdr
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  26 lis 2018, 12:24
 pomorskie
Silnik kt├│ry bierze spore ilo┼Ťci oleju to szmelc i ┼╝adne p┼éukanie ON tego nie udrowi tylko weryfikacja poszczeg├│lnych element├│w i ewentualny remont, uszczelnienie itp no chyba ┼╝e ci mechanicy z YT p┼éucz─ůcy 24 letnie Volvo lub zdech┼éego Matiza s─ů dla ciebie autorytetem. Ka┼╝dy jest kowalem swojego losu, twoje auto twoje decyzje, mnie nic do tego.
przez wojniz -  26 lis 2018, 15:36
 podkarpackie
@Mettenoos domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e ze starym volvo i mechanikami z youtube, pijesz do chrisa kubeczko - szczerze, to go┼Ť─ç wygl─ůda na dosy─ç ogarni─Ötego, w dziedzinie mechaniki. Nie wiem, czy sam bym si─Ö odwa┼╝y┼é na co┼Ť takiego, ale na filmie przedstawi┼é dosy─ç rzeczowo czemu tak robi. https://www.youtube.com/watch?v=4EpTi6QtafE

A z reszt─ů si─Ö zgadzam, jak bierze olej, to cud├│w nie ma - ┼╝adna magia nie pomo┼╝e.
przez mkapilkr -  26 lis 2018, 20:07
 lubelskie
Nie pisa┼éem ┼╝e pobiera mi spore ilo┼Ťci oleju
+ / - jest to oko┼éo 300ml -500ml na 1000km W zale┼╝no┼Ťci od deptania silnika
Uwa┼╝a┼éem ┼╝e mo┼╝e to by─ç spowodowane zapieczonymi pier┼Ťcieniami (zgarniaj─ůca - olejowe)
S┼éysza┼éem ┼╝e w tych silnikach to jest bol─ůczka
Tak wygl─ůda u mnie komora - sprawdzi┼éem endoskopem
Lecz wszystkich nie sprawdzałem.
Po waszych postach mam dylemat. Zastanowi─Ö si─Ö nad tym jeszcze
Mo┼╝e sam Antykoks od XADO przed wymian─ů oleju wystarczy + p┼éukanka Liquid Molly
Czytałem o tym Antykoks na forach pochlebne opinie
jak pomo┼╝e to ok - ale przecie┼╝ nie zaszkodzi
Stosowa┼é kto┼Ť z was ten specyfik ?
Awatar u┼╝ytkownika
przez Gofer71wro -  30 lis 2018, 12:26
 dolno┼Ťl─ůskie
kayetan pisze: ÔćĹ
15 wrz 2018, 18:27
15 wrz 2018, 16:19
A po kiego grzyba ┼Ťwiec wymienia┼é? Bo gorzej wygl─ůda┼éy? Jak silnik spala olej to b─Öd─ů gorzej wygl─ůda┼éy. Diagnoza chyba nie bardzo mu wysz┼éa. Moim zdaniem puszczaj─ů uszczelniacze na zaworach i/lub upg albo g┼éowica albo pier┼Ťcienie. Innych mo┼╝liwo┼Ťci nie ma. To ile tego oleju w ko┼äcu dola┼ée┼Ť?
Mechanik przyj─ů┼é wst─Öpnie, ┼╝e pier┼Ťcienie mog─ů by─ç zapieczone. Dlatego nie rozbiera┼é od razu silnika. Dodam, ┼╝e zanim zacz─ů┼éem nim je┼║dzi─ç samoch├│d sta┼é przez p├│┼é roku i nikt nim nie je┼║dzi┼é.
Jak masz blisko do Wroc┼éawia to zapraszam ci─Ö do mnie na PW, wpadnij do mnie na warsztat to ogarnie si─Ö silnik tak jak trzeba. Przy braniu oleju robisz ci┼Ťnienie a je┼Ťli jest niskie lub jest du┼╝a r├│┼╝nica na cylindrach to robisz pr├│b─Ö olejow─ů aby sprawdzi─ç kt├│r─ů stron─ů ci┼Ťnienie ucieka. Naft─Ö si─Ö zalewa do cylindr├│w ale jest to tygodniowy zabieg i zabieg kt├│ry stosowa┼éo si─Ö w technologicznie starszych silnikach.

Co do brania oleju przez vagowskie ┼Ťcierwa to nie ma co si─Ö j...─ç w ta┼äcu tylko czapka do g├│ry i po kolei si─Ö sprawdza co jest powodem. P┼éukanki sklepowe lub te naftowe, domowe wynalazki nic nie dadz─ů :) ci co rozbierali wiedz─ů ile syfu jest przy pier┼Ťcieniach zgarniaj─ůcych i wiedz─ů te┼╝ co zrobi─ç aby te silniki ju┼╝ nie bra┼éy oleju. Tak jak wspomina┼éem wy┼╝ej, czyszczenie kom├│r spalania jest dobre przy silnikach z ma┼éym przebiegiem gdzie sukcesywnie si─Ö to stosuje przy wymianach oleju lub wodorowanie na te 30ty┼Ť.