Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Min膮艂 ju偶 nieco ponad rok od wymiany i nic si臋 nie dzieje. 呕adnych dziwnych d藕wi臋k贸w spod maski czy szarpa艅 nie do艣wiadczy艂em jak do tej pory, przejechane nieca艂e 10 000 km. Oleju te偶 nie bierze.

Mam co艣 takiego jak tu >>>
To jest jak rozumiem turbodziura i nie da si臋 za bardzo nic z tym zrobi膰 ? Kolega poradzi艂, abym bardziej go wykr臋ca艂 na ni偶szych biegach (na 2,3,4), bo motor mo偶e by膰 przymulony i to przez to si臋 dzieje.
Odno艣nie zestawu naprawczego w wersji C. Ja w moim CAXA mam obecnie w艂a艣nie ten zestaw, montowany by艂 w maju zesz艂ego roku przy przebiegu 133.000 km. Obecnie przy przebiegu 171.000 km nie wida膰 niepokoj膮cych objaw贸w ale jeszcze popychacze kwalifikuj膮 si臋 do wymiany.
Olej jaki by艂 stosowany po wymianie to Motul xmax 0W40. Teraz mam Amsoil Signature 0W40 i na nim jest jak na razie najciszej.

Co do pytania wy偶ej - to nie turbodziura, tylko reakcja na ruch peda艂u gazu. To zupe艂nie r贸偶ne zagadnienia.
Ale nie jest to 偶adna usterka, bo od kiedy pami臋tam zawsze tak by艂o. W ostatnim czasie wymieni艂em nawet 艣wiece na nowe, bo my艣la艂em 偶e to mo偶e by膰 przez 艣wiece i przez jaki艣 czas je偶d偶enia wydawa艂o si臋, 偶e jest lepiej, ale teraz widz臋, 偶e jest jak by艂o czyli oci臋偶a艂a reakcja na dodanie gazu przy rozgrzanym silniku. Tragedii jakiej艣 wielkiej nie ma, ale troch臋 mi to przeszkadza.