Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By liroyek -  09 lis 2008, 19:02
 -------
#12970
witam
dzisiaj jechalem i mam taki dziwne objaw:

ponizej 2 tys obr jak wciskam gaz to slychac dziwny dzwiek, jakby stukanie zaworow :(

czy to mozliwe ??


autko ma dopiero 7 tys przebiegu, z czego 3 tys na lpg (dodatkowo lubtyfikator)


dzisiaj przelaczylem na benzyne i tez slychac, ale jakby ciutek mniej, pojezdze troche i zabacze co bedzie dalej, czym to moze byc zrobione ?? od czego takie rzeczy sie dzieja ??

pomozcie !!!!

silnik to 1,6 bse (8v) LPG prins
Awatar użytkownika
By Jaro -  09 lis 2008, 19:40
 śląskie
#12971
ja mam to samo od niedawna, a ma przejechane 4700km :/
Awatar użytkownika
By liroyek -  09 lis 2008, 19:47
 -------
#12972
i nic nie pomaga ??

masz LPG ??
Awatar użytkownika
By Jaro -  09 lis 2008, 22:00
 śląskie
#12973
nie mam LPG, zwylka benzynka 1.4 jak znajde troche czasu to pojade to serwisu niech szukaja co jest nie tak, bo wedlug mnie cos za glosno chodzi ten silnik no i ten dziwny dzwiek tak jakby zaworow :/ a autko ma zaledwie 5 miesiecy, jak sie wyjasni sprawa to dam znac.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  09 lis 2008, 23:50
 -------
#12975
Taki dzwiêk wystepuje bardzo czêsto .... w kilku autach które u¿ytkujê (Golf, Astra , Polo , Yaris ) w okolicach 2000 obr. silnik wpada w jaki¶ dziwny rezonans ... i brzmi to mniej wiêcej tak jak opisujecie ... po dodaniu lub ujêciu gazu efekt znika.

Nie przejmowa³ bym siê tym - tak jak napisalem zaobserwowa³em to w kilku samochodach ró¿nych marek i w silnikach benz. jak i diesla
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 lis 2008, 8:10
 -------
#12977
tygrysek

nie do konca, bo u mnie jak dodaje gazu to to slychac :( jesli jade z stalo szybkoscia to tego nie ma, jest tylko przy przyspieszaniu.
Awatar użytkownika
By npb -  10 lis 2008, 8:23
 -------
#12978
te¿ zauwa¿y³em to u siebie, w zakresie 2500-3000 obr szczególnie na ni¿szych biegach I,II,III
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 lis 2008, 8:44
 -------
#12979
czyli co ?? tak ma byc ?? nie no bez jaj, Panowie mialem sec potem stre i czegos takiego nie bylo :) nie ze VW sobie na takie pozwala ;)

moze oleju dolac??

sprawdzalem po calej nocy mam polowe ;)
Awatar użytkownika
By tygrysek -  10 lis 2008, 8:56
 -------
#12982
a nie nala³e¶ paliwa 98 ?? Podobne odczucia mia³em w Polo 1.2 gdy po roku u¿ytkowania na benzynie 95 nala³em 98. Jakby zawory zacze³y graæ delikatnie. Nie jestem specem od mechaniki ale w serwisie mechanik t³umaczy³ mi to pojêciem "Spalania stukowego" Sorki - trochê zgaduje bo trudno pisaæ o czym¶ czego siê nie s³yszy ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spalanie_stukowe

Bo nie wierze ¿eby zawory po kilku tysi±cach kilometrów ;)
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 lis 2008, 9:12
 -------
#12985
tygrysek
ale wtedy na LPG byloby ok ;)
jade dziaisj na stacje po castrol edge 5w30 doleje, gdzies czytalem zeby przyjechac, autko postalo 15 min i nalac do polowy kreski ;)
pozatym jutro jade w gory, wiec potestuje ;)
co do spalania stukowego to chyba powinno sie zamo regulowac ;) wczesniej lalem 95 i 98 i nie bylo problemow ;)
moze wyjade calosc i zaleje np vpowerem 99, ciekawe co wtedy bedzie :)

acha i gdzies wczoraj przeczytalem ze to moga byc zawory do regulacji, bo silniki 16v maja hydrauliczne czy jakos tak a ze 8 v trzeba recznie, prawda to ??
Awatar użytkownika
By krz_p -  10 lis 2008, 17:58
 wielkopolskie
#13000
liroyek pisze:witam
dzisiaj jechalem i mam taki dziwne objaw:

ponizej 2 tys obr jak wciskam gaz to slychac dziwny dzwiek, jakby stukanie zaworow :(

czy to mozliwe ??
na którym biegu jedziesz jak to wystêpuje?
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 lis 2008, 18:48
 -------
#13001
najwiecej slychac na 5 i 4 ale na 3 tez, glownie jak chce nagle przyspieszyc,

mam 2 tys obr, wciskam aby przyspieszyc i slychac :(

zeby nie byo slychac to musze jechac na wyzszych obrotach i stopniowy wciskac gaz :(

2 dni temu tego nie bylo :(
Awatar użytkownika
By krz_p -  11 lis 2008, 11:01
 wielkopolskie
#13008
wg mnie s± to zbyt niskie obroty jak na dany bieg
za du¿e obci±¿enie dla silnika, szczególnie je¶li poni¿ej 2000 wciskasz zdecydowanie peda³ gazu
wogóle nie rozumiem po co je¼dzicie na tak niskich obrotach na 4 i 5 biegu
Awatar użytkownika
By liroyek -  11 lis 2008, 11:40
 -------
#13010
krz_p

wtedy to najbardziej slychac ;)

ogolnie jezdze 2-3 tys jak sie nie spiesze ;) (4-5 jak sie spiesze) ale nawet jak mam 3 tys i wcisne to tez to slychac tylko ze mniej :(
Awatar użytkownika
By krz_p -  11 lis 2008, 14:25
 wielkopolskie
#13013
liroyek pisze:krz_p

wtedy to najbardziej slychac ;)

ogolnie jezdze 2-3 tys jak sie nie spiesze ;) (4-5 jak sie spiesze) ale nawet jak mam 3 tys i wcisne to tez to slychac tylko ze mniej :(
zatankuj lesze paliwo, najzwyklejsz± 95, ale z porz±dnej stacji, powinno pomóc

no i nie je¼dzij na wysokich biegach na zbyt niskich obrotach, to bardziej szkodliwe dla silnika ni¿ czêsta jazda na wysokich obrotach