Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By marcin1981r -  10 mar 2016, 22:52
 małopolskie
#219431
Wszystko wskazuje na moduł/sterownik pompy paliwa. Dziwie się bo prąd uciekał kilka tyg temu na tym własnie module i elektryk go podobno naprawił. Dodam ze te szarpania i gaśnięcia wystąpiły w ten sam dzień co uciekanie prądu. Zdenerwować się można Panowie ...
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  11 mar 2016, 15:59
 lubelskie
#219498
marcin1981r pisze:Wszystko wskazuje na moduł/sterownik pompy paliwa. Dziwie się bo prąd uciekał kilka tyg temu na tym własnie module i elektryk go podobno naprawił. Dodam ze te szarpania i gaśnięcia wystąpiły w ten sam dzień co uciekanie prądu. Zdenerwować się można Panowie ...
Wiadomo, auto nie jest nowe. Każdy z 1.6 FSi miał pewne przeboje...

Zmień elektryka jak źle naprawił, a może nic nie naprawił tylko coś się odpięło... oni tak czasem mają, a kasują za "naprawę".
By naczelnyx -  21 lis 2016, 21:35
 warmińsko-mazurskie
#243224
Panowie, miałem podobny problem, a właściwie ciagle go mam. Na początku wariowały obroty, potem potrafił gasnąć po dojeździe do skrzyżowania, pózniej zaczęły sie szarpanie i dławienie. Fachowiec wymienił cewkę, podobno była walnięta, przy okazji zmieniłem świece. Wydawało sie ze wszystko było w porządku, ale po 2 tygodniach znowu sie dławi. Możliwe że kolejna cewka poszła? Trzeba od razu wymienić wszystkie cewki? Co z przewodami zapłonowymi? I czy jak jest walnięta cewka to komputer pokazuje jakiś błąd? Będę wdzięczny za odpowiedz. "X"
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  22 lis 2016, 13:59
 lubelskie
#243258
naczelnyx pisze:Panowie, miałem podobny problem, a właściwie ciagle go mam. Na początku wariowały obroty, potem potrafił gasnąć po dojeździe do skrzyżowania, pózniej zaczęły sie szarpanie i dławienie. Fachowiec wymienił cewkę, podobno była walnięta, przy okazji zmieniłem świece. Wydawało sie ze wszystko było w porządku, ale po 2 tygodniach znowu sie dławi. Możliwe że kolejna cewka poszła? Trzeba od razu wymienić wszystkie cewki? Co z przewodami zapłonowymi? I czy jak jest walnięta cewka to komputer pokazuje jakiś błąd? Będę wdzięczny za odpowiedz. "X"
Miedzy moją pierwsza a drugą cewką było ok.1000 km i 3 tygodnie jakos tak.

Wymień pozostałem i miej to z głowy. Stare zamień, zabierz, bo gdy za pare lat siadzie nowa to podmienisz na trasie i dojedziesz do domu.
Komputer pokazuje błąd - czasem świeci się chceck, u mnie migał, świecił i gasł...ale błąd Wypadanie zapłobnu na cylindrze nr X był w komputerze,.
By Jezdzebolubie -  12 kwie 2017, 9:23
 małopolskie
#250344
Też msm podobne problemy. Jak dodaję czy odejmuję gaz to szarpie autem. Nie ma takiego łagodnego zejścia. Co byście poradzili , od czego zaczac naprawe. Świece wymieniane były. Myślę wymienić cewki które jak patrzę od góry to już są takie wypukłe. Filtr paliwa wymieniany. Aktalny przebieg 147 tys.km