Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  27 lip 2014, 20:54
 lubelskie
#138507
tszkrabko pisze:wymienilem czujnik cisnienia paliwa na listwie blad z vaga znikl ale auto dalej tak samo, wymienilem pompe w baku, bez zmian. Wczoraj wyczyscilem przepustnice i egr byly bardzo zaklejone i syfne ( zdjecia wrzuce to ocenicie) ZOBACZYMY CO BEDZIE :/
Powinno pomóc po czyszczeniu. Jak coś to zrób KALIBRACJE (ust.początkowe) przepustnicy i EGRa i musi działać...
By tszkrabko -  02 sie 2014, 9:31
 dolnośląskie
#138993
Lukasz89 pisze:
tszkrabko pisze:Zrobiłem juz 250 km i autko smiga , mysle ze bedzie OK a mechanicy chcieli mi pół silnika wymieniac
Spalanie Ci spadło ? zauważyłeś ?
Spalanie spadlo o jakis litr ale wyskakuje mi blad na vagu P2505....co to jest
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  02 sie 2014, 10:30
 lubelskie
#138999
tszkrabko pisze:
Lukasz89 pisze:
tszkrabko pisze:Zrobiłem juz 250 km i autko smiga , mysle ze bedzie OK a mechanicy chcieli mi pół silnika wymieniac
Spalanie Ci spadło ? zauważyłeś ?
Spalanie spadlo o jakis litr ale wyskakuje mi blad na vagu P2505....co to jest
Niezły syf był jak spadło o litr... u mnie było sporo syfu a spadło o 0,3-0,5 L.

Spróbuj skasować błąd i obserwuj.
By tszkrabko -  06 sie 2014, 12:47
 dolnośląskie
#139282
autko smiga cicho i nie szarpie, kopa ma ale co jakis czas mam blad P2540 oznacza to niskie cisnienie paliwa. Wymienialem pompe w baku i mysle ze to od tamtej pory tak mam. Moze ktos mial podobny przypadek z tym bledem :szok:
By emiter -  06 sie 2014, 18:20
 łódzkie
#139313
Jeśli wymieniałeś filtr paliwa(ten obok zbiornika pod spodem auta) - to może się objawiać szarpaniem i takim błędem jeśli jest z zaworem zwrotnym na nieodpowiednie ciśnienie...
tszkrabko pisze:autko smiga cicho i nie szarpie, kopa ma ale co jakis czas mam blad P2540 oznacza to niskie cisnienie paliwa. Wymienialem pompe w baku i mysle ze to od tamtej pory tak mam. Moze ktos mial podobny przypadek z tym bledem :szok:
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  06 sie 2014, 20:00
 lubelskie
#139326
emiter pisze:Jeśli wymieniałeś filtr paliwa(ten obok zbiornika pod spodem auta) - to może się objawiać szarpaniem i takim błędem jeśli jest z zaworem zwrotnym na nieodpowiednie ciśnienie...
tszkrabko pisze:autko smiga cicho i nie szarpie, kopa ma ale co jakis czas mam blad P2540 oznacza to niskie cisnienie paliwa. Wymienialem pompe w baku i mysle ze to od tamtej pory tak mam. Moze ktos mial podobny przypadek z tym bledem :szok:
Mi jak zakładali filtr paliwa to założyli go strzałka w stronę baku :lol: Dobrze że byłem przy nich przy podnośniku i im powiedziałem.

Moze Tobie tez tak założyli źle ?
By tszkrabko -  07 sie 2014, 20:16
 dolnośląskie
#139401
wiesz co Lukasz zatankowałem auto na fulll i wlalem srodek do czyszczenia wtryskow i ukladu paliwowego zrobilem 200km i jak narazie spokój............ oby bylo ok :blush:
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  07 sie 2014, 20:22
 lubelskie
#139403
tszkrabko pisze:wiesz co Lukasz zatankowałem auto na fulll i wlalem srodek do czyszczenia wtryskow i ukladu paliwowego zrobilem 200km i jak narazie spokój............ oby bylo ok :blush:
Po tym środku zaleca się wymienić olej :yes: - w poprzednim aucie po czyszczeniu takim i nalocie ok. 4 tys.km nagle olej zczerniał... A auto zamiast 145 km/h "szło" 170 km/h :lol: Kopa dostało.

Olej wymień koniecznie, jak wyjeździsz to co masz to dotankuj 20 litrów, wyjeździj i wymiana oleju (filtra paliwa tez bo syfy w baku zawsze są, a on je wyłapał).


Jaki środek lałeś ? STP czarne?