Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By RAF pytong -  25 sty 2010, 15:46
 -------
#20871
Z tym czujnikiem który mierzy gęstość oleju to powiedział mi typ w servisie.
Może sami dokładnie nie wiedzą na jakiej zasadzie to dział i opowiadają takie tam historyjki :?
Pozdrawiam
By FlorekGTI -  25 sty 2010, 16:49
 -------
#20879
aso praktykuje metodę gry na niewiedzy klienta przecież nie każdy musi znać się na budowie samochodu i dlatego często na przeglądzie ktoś mówi że coś puka to panowie mechanicy mówią że ten typ tak ma albo tak musi być albo że oni nic dziwnego nie stwierdzają wtedy warto poczytać po forach doszkolić się i wtedy sypiąc fachowymi nazwami delikatnie zmusić mechów do czynów :wink: taki mały OT
By mimi -  06 lut 2010, 20:20
 -------
#21531
Prosze was o rozszyfrowanie oleju z karteczki na moim silniku. Jest napisane Castrol SLXIII. czy to 5W40? Znalazłem ten symbol na allegro i jest tylko syntetyk longlife z tym symbolem. Piszą, że wymiana co 30000...?
Zbliżam sie do 60000 i chciałbym co nieco powymieniać. Prosze wiec o podpowiedź jaki płyn hamulcowy polecacie oraz jakie swiece?
Czy filtry jakies czarodziejskie maja znaczenie czy filtrony pokować, jak sądzicie? Czy wg. Was zmieniac filtr paliwa również?
Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
By PotaS -  06 lut 2010, 20:34
 warmińsko-mazurskie
#21533
Ja polecam:
olej - Motul Specific 504-507 5w-30 - i wymieniaj co 15 000 km
filtry przy 60 000 km wymień wszystkie (paliwa, oleju, kabinowy, powietrza)
Nie kupuj filtra oleju filtrona nie ryzykuj! kup knecht-a pewny i cię nie zawiedzie.

Ja bym tak zrobił ale może koledzy mają inne zdanie ;)
By KriSSo -  06 lut 2010, 23:30
 zachodniopomorskie
#21536
Zrobiłem na filtronach w drugim aucie ze 160 000 km. Nigdy nie miałem żadnego problemu i uważam, że zdecydowanie ważniejsza jest bardzo regularna wymiana, niż sama marka filtra.
Awatar użytkownika
By PotaS -  07 lut 2010, 12:58
 warmińsko-mazurskie
#21543
KriSSo Uważam że na filtrach powietrznych filtrona można polegać. Natomiast olej, paliwo tu bym się głęboko zastanowił. Opieram się na opinii ASO które przed przeglądem rok temu gdy pytałem o możliwość dostarczenia własnych materiałów stwierdzili żebym tylko filtr oleju kupił boscha lub knechta byle tylko nie filtrona. Mieli kilka przypadków gdy wyjmowali uszkodzony filtr i właśnie był to filtron, a kawałki filtra hmmm wiadomo co się z nimi stało ...
Awatar użytkownika
By krz_p -  07 lut 2010, 13:05
 wielkopolskie
#21544
mimi pisze:Prosze was o rozszyfrowanie oleju z karteczki na moim silniku. Jest napisane Castrol SLXIII. czy to 5W40? Znalazłem ten symbol na allegro i jest tylko syntetyk longlife z tym symbolem. Piszą, że wymiana co 30000...?
Zbliżam sie do 60000 i chciałbym co nieco powymieniać. Prosze wiec o podpowiedź jaki płyn hamulcowy polecacie oraz jakie swiece?
Czy filtry jakies czarodziejskie maja znaczenie czy filtrony pokować, jak sądzicie? Czy wg. Was zmieniac filtr paliwa również?
Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi
masz zalany Castrol Professional Powerflow SLX Longlife III 5W30 zgodny znormą 504.00/507.00
możesz zalać dowolny olej spełniający tę normę
filtry najlepiej OEM lub Mann albo Knecht
przy 60k km warto wymienić też filtr paliwa
płyn hamulcowy do 2005 wystarczy DOT4, od modelu 2006 powinien spełniać normę VW 501 14
By mimi -  07 lut 2010, 16:09
 -------
#21548
Dostosuje się do waszych uwag. Nie bede na filtrach oszczędzał bo majątku na tych oszczędnościach na pewno nie zrobię. Mam nadzieję, że w sklepie rozszyfrują te normy i nie wlepią mi jakiejś kichy jesli chodzi o płyn. Mysle, że świeczki ngk beda ok.

dzieki bardzo za podpowiedzi