Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By tom@ -  22 lut 2009, 19:14
 -------
#15094
No to po kolei (chocia¿ nie pracuje na kolei)
Naby³em swojego golfa+ 1,4 tsi przy przebiegu 15200 km w Niemczech.
Jak siê pó¼niej okaza³o serwis by³ (jest) long czyli co 30 tkm.
Niestety nasze rodzime aso b. chêtnie zrobi³o przegl±d po 15 tkm.
Jak sprawdza³em olej (oryg.) przy kupnie (czyli przebieg 15tkm) kolorek by³ b. ³adny-jasny.
Przy przegl±dzie w naszym aso wymieniono olej na castrol slx (jak dobrze pamiêtam 5w30) po ok. 5 tkm kolor oleju przypomina mi bardziej u¿ytkowany w dieslu.
Co prawda ok 90% mojego przebiegu to miasto, ale w Niemczech wiem ¿e zrobi³ 100% w mie¶cie (chocia¿ nasze miasta nie dogoni³y jeszcze ich miast...)
Ha³as (przy obr ja³owych) równie¿ jest sporo wiêkszy. Po kupnie na parkingu sprawdza³em po obrotach czy silnik pracuje. Teraz nie mam potrzeby zerkaæ na obroto¶ciomierz, a s³uch mi siê raczej nie poprawi³.
Teraz moje pytania:
1.Jak jest z uwzglêdnieniem gwarancji samochodu sprowadzonego w naszych aso?
2. Jak jest z gwarancj± je¿eli na przegl±d przywozimy swój olej?
3. Jakie oleje u¿ywacie do tych silników (tsi) i jak siê sprawuj± - kolor, poziom ha³asu.
Z góry dziêki za wszystkie odpowiedzi.
Pzdr
By guzzi -  22 lut 2009, 19:22
 -------
#15095
Czemu zak³adasz nowy post? Przecie¿ jest to kontynuacja poprzedniego:
http://www.takeforum.com/vwgolfv/viewto ... um=vwgolfv.

ad.1) "VW i Audi: Eurogwarancja honorowana
Samochody Volkswagen i Audi sprzedawane na terenie Unii Europejskiej objête s± we wszystkich pañstwach cz³onkowskich tak± sam± gwarancj± - twierdzi Leszek Kempiñski z Kulczyk Tradex.
Oznacza to, ¿e np.: naprawy gwarancyjne pojazdu zakupionego przez obcokrajowca w Polsce s± honorowane i rozliczane w jego ojczystym kraju bezgotówkowo.
Takie same zasady obowi±zuj± w przypadku, gdy Polak nabêdzie samochód za granic± i zechce skorzystaæ z gwarancji w jednym z Autoryzowanych Zak³adów Dealerskich w Polsce. System ten jest szczególnie wygodny dla osób czêsto podró¿uj±cych po terenie ca³ej Unii Europejskiej"

ad.2) zdania podzielone, patrz zamieszczone linki;

ad.3) http://www.takeforum.com/vwgolfv/viewto ... um=vwgolfv oprócz tego spróbuj wyszukaæ na tym forum, na pewno co¶ znajdziesz:
http://www.takeforum.com/vwgolfv/viewto ... um=vwgolfv
http://www.takeforum.com/vwgolfv/viewto ... um=vwgolfv
http://www.takeforum.com/vwgolfv/viewto ... um=vwgolfv
http://www.takeforum.com/vwgolfv/viewto ... um=vwgolfv

pozdr.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  22 lut 2009, 20:59
 pomorskie
#15098
bo ASO to Z£O !!! i bêde to powtarza³ dopóki mi kto¶ nie poka¿e normalnego serwisu który zas³ugiwaæ bêdzie na miano autoryzowanego a nie bandy dymaczy klientów
By AdamekS -  22 lut 2009, 23:07
 -------
#15104
Mo¿e jest g³o¶niejszy bo teraz jest zimno?
Moja Panda po odpaleniu rano na mrozie klekota³a jak diesel, a silnik mia³a 1,1 benzynka.
Co do oleju to ja u siebie sprawdza³em i po 2200km nadal ma z³ocisty kolor. Silnik mam ten sam (1,4 122KM).
By tom@ -  24 lut 2009, 6:33
 -------
#15138
Z t± gwarancj± to chodzi³o mi czy kto¶ w praktyce z niej korzysta³ i jak bardzo mia³ pod górkê
AdamekS pisze:Mo¿e jest g³o¶niejszy bo teraz jest zimno?
...
Nie, zauwa¿y³em to ju¿ wcze¶niej po przegl±dzie tak od listopada zr.
AdamekS pisze: Co do oleju to ja u siebie sprawdza³em i po 2200km nadal ma z³ocisty kolor. Silnik mam ten sam (1,4 122KM).
2200km od nowo¶ci czy po wymianie?

Niestety muszê wymieniæ ten olej bo nie ma przyjemno¶ci z jazdy...
Wymieniê na liqui moly lub motula, kolejno¶æ nie jest przypadkowa i zobaczymy.
pzdr
By AdamekS -  25 lut 2009, 17:01
 -------
#15187
Ja mam przejechane 2200km od nowo¶ci. A w czym siê objawia ten ni¿szy komfort podró¿owania?
Ogólnie samochód jest g³o¶niejszy czy tylko na postoju to s³ychaæ?
Jak ju¿ bêdziesz zmienia³ olej to przypilnuj ¿eby filtr wymienili, mo¿e przy poprzedniej zmianie oleum nie by³ wymieniany i dlatego szybciej ¶ciemnia³.
Awatar użytkownika
By liroyek -  26 lut 2009, 14:58
 -------
#15217
tom@
sewisujesz auto w trybie LL ?? jesli tak to podaj jaki motull jest odpowiedni ;) powoli zbliza mi sie wymiana i musze pomyslec co zalac :)

serwis zaleca 0w30 moze warto wlac 0w40 :) jak myslicie ??
Awatar użytkownika
By krz_p -  26 lut 2009, 19:31
 wielkopolskie
#15229
liroyek pisze:tom@
sewisujesz auto w trybie LL ?? jesli tak to podaj jaki motull jest odpowiedni ;) powoli zbliza mi sie wymiana i musze pomyslec co zalac :)

serwis zaleca 0w30 moze warto wlac 0w40 :) jak myslicie ??
zalej olej spe³niaj±cy normê 504.00/507.00
a czy to bêdzie motu, castrol czy mobil to bez ró¿nicy
By tom@ -  26 lut 2009, 23:07
 -------
#15238
Dok³adnie 504.00/507.00 ale castrola ju¿ nie zalejê
Zamówi³em to i zobaczymy jaki bêdzie efekt.
AdamekS pisze:Ja mam przejechane 2200km od nowo¶ci. A w czym siê objawia ten ni¿szy komfort podró¿owania?
Ogólnie samochód jest g³o¶niejszy czy tylko na postoju to s³ychaæ?
Jak ju¿ bêdziesz zmienia³ olej to przypilnuj ¿eby filtr wymienili, mo¿e przy poprzedniej zmianie oleum nie by³ wymieniany i dlatego szybciej ¶ciemnia³.
S³ychaæ ¿e jest g³o¶niejszy na postoju.
Ni¿szy komfort objawia siê... w mojej g³owie, po prostu jak wiem ¿e w aucie jest co¶ nie tak to nie ma rado¶ci z jazdy.
Jak wcze¶niej pisa³em oryg. olej zalany przez fabrykê przy 16tkm wygl±da³ ¶wie¿utko ¿e frytki mo¿na by³o na nim sma¿yæ.
Brak zmiany filtra (aso chyliñscy :evil:) mo¿liwe ¿e nie wymienili. Ale gdzie serwisowaæ...
pzdr
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  26 lut 2009, 23:29
 pomorskie
#15240
LIQUI MOLY juz drugi raz to firme widze, dlaczego akurat to ? niezbyt popularny wybor chyba
By guzzi -  27 lut 2009, 7:23
 -------
#15243
Zadzwoni³em do serwisu i w interesuj±cej mnie normie VW 504 00 / 507 00 zawieraj± siê nastêpuj±ce oleje:
Elf Solaris LLX SAE 5W-30
Motul Specific 504 00 507 00 SAE 5W-30
Castrol SLX Professional LL03 SAE 5W-30
Total Quartz Ineo 504-507 SAE 5W-30
Na pytanie czy mogê przyjechaæ z w³asnym olejem pad³a odpowied¼ "oczywi¶cie" - ku mojemu zdziwieniu, lecz gdyby np. silnik siê zatar³ i ekspertyza wskaza³aby na winê oleju, serwis nie bierze ¿adnej odpowiedzialno¶ci. To tak ¿eby zakoñczyæ te wszystkie spekulacje.
Pozdrawiam
ps. Doradca serwisowy sprawdzi³ w VW Technical Service Bulletin i LIQUI MOLY nie znalaz³ w ¿adnej specyfikacji VW.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  27 lut 2009, 10:40
 pomorskie
#15247
guzzi chcesz wymieniac olej w ASO ? kupowac rozumiem poza ASO ? Zastanawiam sie czy wymiana filtra oleju i samego oleju , ew. filtra powietrza poza ASO nie koliduje jakos z gwarancja ?
By guzzi -  27 lut 2009, 11:06
 -------
#15248
cyprianmeister,
W moim przypadku wymiana oleju dopiero po ok. 29kkm (tak jak pokazuje komputer), olej zalany fabrycznie przez VW jest naprawdê wysokiej jako¶ci i nie sensu zmieniaæ go wcze¶niej. Co dalej, bêdê je¼dzi³ na Castrolu SLX i wymienia³ go co roku bez wzglêdu na przebieg. Za pierwszym razem kupiê w ASO, pó¼niej zobaczymy.
Jak kupisz filtry oleju i powietrza w ASO i sprawdzisz z tymi co masz w silniku czy s± identyczne to mo¿esz ¶mia³o robiæ to poza. Uwa¿aj tylko, aby nie zerwali Ci gwintu w misce olejowej. Kombinowa³em tak w ostatnim moim samochodzie i to siê zem¶ci³o. Mam nauczkê i teraz póki co na gwarancji bêdê wszystko robi³ w ASO.
pozdrówka
By tom@ -  27 lut 2009, 15:25
 -------
#15253
cyprianmeister pisze:LIQUI MOLY juz drugi raz to firme widze, dlaczego akurat to ? niezbyt popularny wybor chyba
O popularno¶æ mi chodzi najmniej, ale wydaje mi siê ¿e im mniej popularny tym równie¿ mniejsze prawdopodobieñstwo machlojek.
Du¿o dobrego s³ysza³em te¿ o petrocanada (ale nie ma w spec. 504.00/507.00) i wspomniany wy¿ej motul.
pzdr