Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By Adamsiuuu -  17 sty 2015, 15:31
 wielkopolskie
#161223
Witam,
chciałem zapytać jak silniki 1.4 80KM znoszą instalację gazową?
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że duże znaczenie odgrywa warsztat w jakim jest zakładana instalacja, takowy już mam sprawdzony w Swarzędzu gdzie gazowali moje dwa auta i auta znajomych.
Wiadomo, że świece nalezy wymieniać częściej niż przy jeździe na samą benzynę, a jak z reszta silnika?
Myślałem o instalacji BRC lub STAG, roczny przebieg w moim przypadku to około 30-35 tys. km.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  17 sty 2015, 18:36
 śląskie
#161255
Adamsiuuu pisze:Witam,
chciałem zapytać jak silniki 1.4 80KM znoszą instalację gazową?
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że duże znaczenie odgrywa warsztat w jakim jest zakładana instalacja, takowy już mam sprawdzony w Swarzędzu gdzie gazowali moje dwa auta i auta znajomych.
Wiadomo, że świece nalezy wymieniać częściej niż przy jeździe na samą benzynę, a jak z reszta silnika?
Myślałem o instalacji BRC lub STAG, roczny przebieg w moim przypadku to około 30-35 tys. km.

Pozdrawiam!
montuj i będzie ok. nie odczujesz że jedziesz na gazie i nic sie nie stanie... Jesli będzie dobrze zamontowana z głowa.
Bierz staga, lpgtech, reduktor niech ci dadzą za chociaż 40kM zapasem, wtryski hanki.
brc tez dobre ale płacisz za firmę a potem podzespoły kosmicznie drogie. Coś w stylu kup sony a potem okazuje się że to sony to golas hehe.
Awatar użytkownika
By Adamsiuuu -  17 sty 2015, 23:48
 wielkopolskie
#161288
dostać golfika V lub V + w Niemczech z silniczkiem 1.6 to trzeba polować i polować, u ojca w Fabii śmiga 1.4 75KM bardzo ładnie już kolejny roczek i tylko rozrząd oraz olej z filtrami a pali na dotyk więc tym się sugerowałem jak ogłoszenie z moim golfikiem wpadło a jak piszecie, że gazik i w tym silniku podejdzie to się cieszę, choć najpierw przetestuję ten silnik na benzynce jak chodzi i pali ;)
By Dogers_Duck -  23 sty 2015, 0:26
 mazowieckie
#162360
Jeżeli mechanik jest fachowcem i dobrze dobierze ci podzespoły, a potem będziesz właściwie eksploatował samochód to nie będziesz miał problemów z instalacją gazową. Nie powinna nawet wpłynąć negatywnie na moc silnika. Jeżeli chodzi o wtryski ciekawą opcją są herkulesy, w miarę nowe na rynku, dobrze pracują. Zapytaj się o nie mechanika.
Awatar użytkownika
By Adamsiuuu -  09 lut 2015, 16:22
 wielkopolskie
#165394
a jaką instalację wybrać? STAG czy BRC ? różnica w cenie od 400-700 zł roczny przebieg ok. 30000 tys. km. serwis oczywiście w warsztacie, który zakładał instalację i w okolicy bardzo polecany.

jak wygląda sprawa z butlą zamiast koła zapasowego, wejdzie tam butla 37 L ? bo wsadziłem ostatnio koło zapasowe jakie mam (pełnowymiarowe) i podłogi podniosła się mega wysoko!
Awatar użytkownika
By seba697 -  09 lut 2015, 21:24
 łódzkie
#165445
Adamsiuuu pisze:a jaką instalację wybrać? STAG czy BRC ? różnica w cenie od 400-700 zł roczny przebieg ok. 30000 tys. km. serwis oczywiście w warsztacie, który zakładał instalację i w okolicy bardzo polecany.

jak wygląda sprawa z butlą zamiast koła zapasowego, wejdzie tam butla 37 L ? bo wsadziłem ostatnio koło zapasowe jakie mam (pełnowymiarowe) i podłogi podniosła się mega wysoko!
ja bym brał staga
butle włożyłem dość dużą bo wchodzi 41l LPG
tyle ze kosztem bagażnika bo go troszkę podwyższyłem styropianami
Obrazek
Awatar użytkownika
By Adamsiuuu -  09 lut 2015, 22:08
 wielkopolskie
#165465
o właśnie polowałem dziś na taki styropian do bagażnika, bo nie chcę polegać na piance i kompresorku! koło musi być a do czasu założenia gazu zdążę się przyzwyczaić do dość małego bagażnika ;)
jakies nr tego styropianu ?

ok juz mam numery !
Ostatnio zmieniony 09 lut 2015, 22:14 przez Adamsiuuu, łącznie zmieniany 1 raz.