Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By Jedi -  22 kwie 2010, 23:01
 -------
#24297
liroyek pisze:ok tylko ze oni to robia na tsi compresor+turbo on w standarcie ma 160 ps i 240 nm :) wiec moze dlatego tak podciagli ;)

z wszystkich 1.4 TSI turbo + kompresor (140, 160, 170, 180KM) samym softem osiąga się podobne parametry, więc bezpiecznie ok 200KM i max 280-300Nm
By DABLJU -  26 kwie 2010, 22:52
 -------
#24449
Tak sie ciepło zrobiło, założyłem nowe opony i zacząłem nieco szybciej jeździć... ...i tak sobie myśle co trzeba jeszcze wpakować w auto żeby wyciągnąc 250 KM i nie zarżnąć silnika :twisted: jak by ktos miał jakieś linki czy artykuły to prosze tutaj wrzucać.

P.S. a wszystkim posiadaczom 1.4 TSI gorąco polecam podkręcenie do 200KM :mrgreen:
By Jedi -  26 kwie 2010, 23:57
 -------
#24457
DABLJU pisze:Tak sie ciepło zrobiło, założyłem nowe opony i zacząłem nieco szybciej jeździć... ...i tak sobie myśle co trzeba jeszcze wpakować w auto żeby wyciągnąc 250 KM i nie zarżnąć silnika :twisted: jak by ktos miał jakieś linki czy artykuły to prosze tutaj wrzucać.

P.S. a wszystkim posiadaczom 1.4 TSI gorąco polecam podkręcenie do 200KM :mrgreen:
wrzucałeś kiedyś link z różnymi wariantami mocy do tego silnika, ostatni stage o ile się nie myle miał coś 240KM, nie pamiętam momentu.

ps. a widzisz tak się wahałeś z tym chipem :wink:
By Jedi -  28 kwie 2010, 18:49
 -------
#24527
DABLJU pisze:http://www.youtube.com/watch#!v=4X8krsr ... re=related

koles nie ma limitera i pociska 260km/h a obroty tylko 6800. Moze warto sciagnac ogranicznik.

ja bym chętnie ściągnął, na filmiku jest GT Sport, który seryjnie ma 170KM, tam może fabrycznie nie ma już limitera,
nie wiem jak wygląda zdjęcie go u nas, mówiłem w CS'ie, żeby mi ściągneli, ale jakoś nie dali rady, chociaż twierdzili, że na hamowni licznik pokazał 250km/h

ps. ten z filmku chyba ma coś więcej niż 170KM, bo wątpie, aby seria tyle pojechała
By DABLJU -  28 kwie 2010, 22:18
 -------
#24542
http://www.youtube.com/watch?v=JtPmXfoFdn4

ten gosc wymiata - i modów ma sporo :

Air intake, repro ecu, twintercoolerforge, milltek downpipe, piston dv, n276,n249,N75,metallube antifriction, ebc brakes and pads sloted rotors...

a poza tym widze ze sporo filtrów BMC CDA w TSI ludzie ładują. Kurde tez bym chciał zeby mi coś pod machą głośniej ryczało, ale nic sprawdzonego nie ma w naszym kraju.
Awatar użytkownika
By liroyek -  12 maja 2010, 20:26
 -------
#25093
chlopaki pytanko :) w podpisei macie ile macie po chipie :) a ile mieliscie w serii
bo 260 nm to chyba nie za wiele ;) ja w serii powinienin miec 240 :)
w piatek jade pogadac z aligatorem czy mialby czas dla mnie ;) narazie biore u niego motula bo w sobote mam wymiane oleju ;)
wy na czym jezdizcie ??
Awatar użytkownika
By krz_p -  13 maja 2010, 8:13
 wielkopolskie
#25119
liroyek pisze:w piatek jade pogadac z aligatorem czy mialby czas dla mnie ;) narazie biore u niego motula bo w sobote mam wymiane oleju ;)
wy na czym jezdizcie ??
nie wiem czy on ma doświadczenie w silnikach TSI
By DABLJU -  27 cze 2010, 1:35
 -------
#27251
jako ze latam juz 15kkm na czipie i wszystko prauje lepiej niz na serii (np. nie ma tego stukania po odpaleniu co to niby dopalane byly resztki w katcie i spalanie nie wzroslo a wrażenia natomiast bardzo :D :-) jestem skłonny zrobic u siebie co najmniej 250 KM ponawiam prosbe o ew. liniki i doswiadczenia odnosnie 1.4 TSI zrobionych na taką moc
By Jedi -  29 cze 2010, 18:57
 -------
#27381
DABLJU pisze:jako ze latam juz 15kkm na czipie i wszystko prauje lepiej niz na serii (np. nie ma tego stukania po odpaleniu co to niby dopalane byly resztki w katcie i spalanie nie wzroslo a wrażenia natomiast bardzo :D :-) jestem skłonny zrobic u siebie co najmniej 250 KM ponawiam prosbe o ew. liniki i doswiadczenia odnosnie 1.4 TSI zrobionych na taką moc
może pogadaj z compsportem co do dalszych modyfikacji, dobrze byłoby jeszcze zdjąć vmax, ale z tego co się dowiedziałem to na razie nie mają rozwiązania tego problemu.
Awatar użytkownika
By MiKo -  30 cze 2010, 7:02
 -------
#27399
DABLJU pisze:jako ze latam juz 15kkm na czipie i wszystko prauje lepiej niz na serii (np. nie ma tego stukania po odpaleniu co to niby dopalane byly resztki w katcie i spalanie nie wzroslo a wrażenia natomiast bardzo :D :-) jestem skłonny zrobic u siebie co najmniej 250 KM ponawiam prosbe o ew. liniki i doswiadczenia odnosnie 1.4 TSI zrobionych na taką moc
Na jakim poziomie masz teraz moment? Mógłbyś na priwie napisać ile płaciłeś za czipa ? Sam mam dylemat czy robić modyfikację czy nie :) Co prawda jeżdżę z głową, ale martwie się o stan silnika za kilka lat.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7