Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By Tyson -  02 lip 2015, 22:56
 mazowieckie
#184201
Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie styropianu fundamentowego, zazwyczaj niebieski. Jest dużo twardszy i się tak nie kruszy.
By Matmd -  06 lip 2015, 10:51
 małopolskie
#184550
Dzięki za podpowiedzi.
Również zastanawiałem się nad zastosowaniem jakiegoś styropianu i docięciem go na wymiar. Oczywiście nigdy nie będzie to takie jak oryginał ale zobaczymy. Po montażu na pojeździe napewno zrobie kilka fotek- ale to pewnie gdzieś za miesiąc jak już się doczekam na montaż gazu.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Regirr -  07 lip 2015, 6:14
 śląskie
#184676
Może komuś się przyda ta wiadomość bo sam wcześniej nie znalazłem nic o tym.
Do kombika mi weszła 67l. 630/270. Lekko wystaje w pierwszym poziomie bagażnika ale
w tym głównym jest ok. zrobię fot. to wstawię. :tooth:

Wygląda tak:
Obrazek
By Matmd -  10 lip 2015, 16:19
 małopolskie
#184985
Zdecydowałem się na zakup oryginalnych styropianów do bagażnika z pełnowymiarowym kołem zapasowym (podwyższoną podłogą). Cena około 100-150zł z przesyłką, numery: 1K6858857B, 1K6858857C
Do tego należy jeszcze wymienić jeszcze nakładkę krawędzi bagażnika na taką z pełnowymiarowym kołem (jest mniejsza), i do tego chyba trzeba wykładzine boczków (nadkoli) też zmienić na inną??? Tego nie jestem pewien właśnie? może ktoś robił coś takiego? Jaki numer mają te krótsze boczki?
By Matmd -  13 lip 2015, 10:43
 małopolskie
#185124
Moze w MK5 nic nie trzeba robić, niestety ja mam MK6 i na to wygląda że te czesci trzeba dokupić, albo przyciąć te fabryczne styropiany :fluff:
a kolego jaką masz butle? tj wysokość i pojemność? :)
By hubson77 -  03 lut 2016, 10:57
 mazowieckie
#213660
a czy macie może jakieś doświadczenia z instalacją, która wtryskuje gaz ciekły?
znalazłem tylko w necie, że samochód podobno pali tyle samo i może mieć nawet lepsze osiągi niż na benzynie z uwagi na niższą temperaturę podawanego paliwa. No i oczywiście jest droga, a chodzi mi o eksploatację na co dzień czy faktycznie nie czuć różnicy w jeździe i czy nic złego się nie dzieje z samochodem.
By hubson77 -  03 lut 2016, 12:49
 mazowieckie
#213679
Dexter23pl pisze:są dwa jej odmiany. z wtryskiwaczami i bez. jeśli bez i wykorzystane wtryski PB to bak paliwa można zdemontować.
a użytkowałeś może kiedyś taki wynalazek?
By hubson77 -  04 lut 2016, 8:35
 mazowieckie
#213804
Mettenoos pisze:chcesz montować do swojego BLS?
podobno można do diesla, ale ja się nie odważę :)

tak ogólnie próbuje zasięgnąć tematu, chyba niedługo będę musiał pomyśleć o większym samochodzie i nie wykluczam benzyny, ale raczej z LPG bo nie lubię wydawać za dużo pieniędzy na paliwo :)

kiedyś jeździłem samochodem z gazem i nie mam zastrzeżeń, największy problem wg mnie to butla, która zabiera miejsce, ale gdyby to było np. kombi to może by się gdzieś zmieściła :)

na razie tylko głośno myślę bo szkoda pozbywać się Golfa, który jest pewny i niezawodny, ale się zobaczy...
By micholp -  04 lut 2016, 8:38
 śląskie
#213805
Pytanie co do samego montażu butli - czy ktoś rozkminiał temat, albo udało mu się tak zrobić (szczególnie w Plusie):
Butla w miejsce dojazdowego koła zapasowego, a koło z wszystkimi gratami nad nim ale tak żeby zmiesciło się to w tej podwójnej podłodze - czyli faktyczny bagażnik zostaje nienaruszony - płaska podłoga. Byłem wczoraj w jednym z niby bardziej renomowanych warsztatów w Katowicach ale gość jakiś mało elastyczny był - zmierzył tylko z góry głębokość na jakiej osadzony jest zapas i powiedział że się nie da :sad: ale powiedział też, że nie ma opcji żeby mfa pokazywało zużycie lpg (chyba że fabryczna instalacja) a czytałem tutaj i na lpg.forum że to jest do ogarnięcia i ludzie tak mają więc super specem to chyba nie jest :bad: Ktoś.... coś....?
By hubson77 -  04 lut 2016, 9:03
 mazowieckie
#213810
micholp pisze:Pytanie co do samego montażu butli - czy ktoś rozkminiał temat, albo udało mu się tak zrobić (szczególnie w Plusie):
Butla w miejsce dojazdowego koła zapasowego, a koło z wszystkimi gratami nad nim ale tak żeby zmiesciło się to w tej podwójnej podłodze - czyli faktyczny bagażnik zostaje nienaruszony - płaska podłoga. Byłem wczoraj w jednym z niby bardziej renomowanych warsztatów w Katowicach ale gość jakiś mało elastyczny był - zmierzył tylko z góry głębokość na jakiej osadzony jest zapas i powiedział że się nie da :sad: ale powiedział też, że nie ma opcji żeby mfa pokazywało zużycie lpg (chyba że fabryczna instalacja) a czytałem tutaj i na lpg.forum że to jest do ogarnięcia i ludzie tak mają więc super specem to chyba nie jest :bad: Ktoś.... coś....?
nie sprawdzałem tego w plusie, ale mam doświadczenia z innym golfem, butla w miejsce dojazdówki sporo wystaje, plus samo koło dojazdowe i jakieś styropiany... kiepsko to widzę, w poście jest zdjęcie jak butla wygląda w kombi z podwójną podłogą, ja tam nie widze miejsca na dojazdówkę..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9