Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By turzol -  18 lis 2016, 19:40
 śląskie
#243051
mkapilkr pisze:Zapominam się z drukowanymi literami
nie krzycze tylko pytam
Twoja wypowiedz nic nie wnosi więc ponawiam pytanie jaką Pan ma instalację?
Ale nie inetersuje mnie jaki Pan ma wspaniale auto - do tego jest inny dział pewnie
Nie miałem wcześniej możliwości tego sprawdzić więc dopiero teraz mogę odpowiedzieć.... W moim Plusie 1.6 BSE takie elementy LPG zostały zamontowane:
Reduktor ACR-02
Zbiornik BORMECH 59litrów
Układ sterujący STAG Q-BOX
Wtryski BARRACUDA
By staszek44 -  18 lis 2016, 20:25
 wielkopolskie
#243055
Jetta 1.6 Instalacja Lovato od czerwca 2015 do dziś przejechał 35tyś śmiga jak marzenie nie odczuwalna różnica, zero szarpania itp podczas zmiany paliwa, pali średnio 8.5 litrów gazu, przełącza na gaz przy 35 stopniach
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  18 lis 2016, 23:09
 śląskie
#243068
turzol pisze:
mkapilkr pisze:Zapominam się z drukowanymi literami
nie krzycze tylko pytam
Twoja wypowiedz nic nie wnosi więc ponawiam pytanie jaką Pan ma instalację?
Ale nie inetersuje mnie jaki Pan ma wspaniale auto - do tego jest inny dział pewnie
Nie miałem wcześniej możliwości tego sprawdzić więc dopiero teraz mogę odpowiedzieć.... W moim Plusie 1.6 BSE takie elementy LPG zostały zamontowane:
Reduktor ACR-02
Zbiornik BORMECH 59litrów
Układ sterujący STAG Q-BOX
Wtryski BARRACUDA
Dobre wtryski, zastosuj dobry filtr poliestrowy np.

Ja miałem regfast i były ok po ok 35tyskm lecz dla dwóch musiałem zrobic korektę na ok 10% bo przelewały.
Obcnie od wakacji mam AC-W02 i jest gitara. Przełączanie na 22C / 360 dni w roku.
By Kaburder -  26 sty 2017, 16:56
 małopolskie
#246631
Panowie,
przyszedł czas na gazowanie mojej petardy ;P

Samochód miałem wymieniać na coś mocniejszego, ale szkoda się zrobiło autka, więc gazujemy i śmigamy nim dalej.
CO sądzicie o:

- sterownik blue box (standard, gdyż plus ponoć w tym silniku i tak nie zadziała, gdyż zbyt prosty silnik , jak na tak rozbudowany sterownik),
- wtryskiwacze barracuda,
- reduktor alaska 150.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 sty 2017, 21:36
 śląskie
#246649
@Kaburder jesli;
alaska 150 jeśli to model arctic to OK jak nie to niech sobie go w buty wsadzą. Lub dadzą niezawodne Zavoli N.
blue box jeśli ma korektę po temp i najważniejsze "zubożenie na zimnym " to bierz ale niech to ustawią!
w przeciwnym wypadku ustawią ci przełączanie na ok 40C ponieważ bez "zubażania" poniżej tej temp będzie szarpać w przedziale 800-2500 obr.
Jak ich zapytasz i nie będa wiedzieli o co chodzi to podziękuj i zaproponuj aby szli z ziemniakami na ryneczek bo w LPG im długiej kariery nie wróżysz.
By Kaburder -  27 sty 2017, 16:48
 małopolskie
#246680
No i trochę zgłupiałem. Dziś dowiedziałem się, ze te dane które wskazałem wyżej, nie mają być u mnie montowane.
Ale nie ważne. Ważne, aby była dobrze zrobiona instalacja :)

Dopytując o tę alaskę, okazało się, że jednak ma być taki zestaw:
- stag qbox basic
- barracuda
- acr 01 (150).
By Kaburder -  05 lut 2017, 19:17
 małopolskie
#247177
Instalacja wykonana, jestem bardzo zadowolony z wykonania. Po przejechanym 1 baku - jest bardzo dobrze - silnik nawet bardziej elastyczny niż w przypadku jazdy na benzynie (to oczywiście moje subiektywne wrażenie)

Jest tylko jedna malutka łyżka dziekciu w tym wszystkim, nad którą się wcześniej przyznam szczerze nie zastanawiałem.

W przypadku wlewu lpg przy wlewie benzyny - dziurawimy gumowy kołnierz. Tym samym nie ma tam szczelności.

I pytanie: gdzie leci woda, gdy wyleje się przez nieszczelności w kołnierzu przy wlewie LPG?
Awatar użytkownika
By pieciasvw -  03 mar 2017, 20:38
 podlaskie
#248324
Witam
Posiadam Golfa w 1.9 TDI 105 i z racji tego że dużo jeżdżę po mieście zastanawiam się nad sprzedażą i kupnem jakiegoś Golfika w benzynie i zagazowaniem go. Powiedzcie za jakimi motorami mam się rozglądać ?? Wiem że 1.6 MPI jest stworzony do gazu ale co z reszta np.FSI ??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 mar 2017, 21:19
 pomorskie
#248333
pieciasvw pisze: z racji tego że dużo jeżdżę po mieście zastanawiam się nad sprzedażą i kupnem jakiegoś Golfika w benzynie i zagazowaniem go.
gazowanie do miasta? to ma kiepski pomysł

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
pieciasvw pisze: ale co z reszta np.FSI ??
jest stworzony do LPG Vialle Di /bądź innych firm ale do wtrysku bezpośredniego/ za około 8500 zł :P każda inna za 3, 4 czy 5 tys zł z dotryskami benzyny to półśrodki nie mające sensu z punktu finansowego
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9