Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  11 cze 2015, 22:40
 śląskie
#181843
o i gitara. niema co udziwniać :guitar:

Jeszcze jedna cenna uwaga. po złożeniu kolektora do kupy sprawdź jak trzymają uszczelki.
Ja przedwczoraj odkryłem za pomocą plaka że jedna na pewno a druga być może nie trzyma.
Ciągnie powietrze lewizne.
By bisza88 -  11 cze 2015, 22:52
 podlaskie
#181846
Lekko nie będzie bo hany w listwie za bagnetem więc mało miejsca ale zobaczę. Mam jeszcze jeden problem z dymieniem po nagrzaniu silnika a dosłowniej jak śmigam i mam rozgrzany silnik a ustanę w korku to gdy przegazuję to troszkę kopci na czarno. Jak jadę i pęd powietrza delikatnie schłodzi to nic nie ma. Jak gazownik zdejmował kolektor to wilgotno w nim. Już sam nie wiem od czego to może być. :unsure:
By rafpaw -  12 cze 2015, 8:23
 podkarpackie
#181865
Mam ten sam silnik i już drugi rok jeżdżę na gazie BRC, jak dla mnie rewelacja. Zapłaciłem 2350 zł ale już mi się wróciło i jeździ się pół darmo. problem tylko jaki poruszyłem na forum to rzekomo przez gaz wyskakuje żółta kontrolka check - ale jeszcze tego nie wyjaśniłem, więc nie jestem pewny czy to od gazu. Jak jade ekonomicznie - 80/90 km/h to komputer pokazuje nawet 5,5 litra. Na razie nie mam żadnych skutków ubocznych ani awarii po instalacji.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  12 cze 2015, 10:28
 śląskie
#181871
jeśli czek wyskakuje tylko na gazie to jest wina w strojeniu instalacji gazu. w niczym innym.
Ten silnik super stroi się na korekty ECU.
Gazu nie może spalać tyle samo co PB.
Jeśli komp pokazuje średnie 5.5 to gazu musi spalić 6.5 jeśli jest inaczej to trzeba podregulować bo dlatego czek wyskakuje.
Awatar użytkownika
By Regirr -  21 cze 2015, 12:20
 śląskie
#182751
Witam
Jak tak czytam co piszecie co do doboru klocków do LPG
to mnie przerażacie, bo w piątek odebrałem auto od gazownika.

Sterownik diego-3,reduktor Tomasetto AT-09,wtryski barakudy. :(
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  21 cze 2015, 18:02
 śląskie
#182805
Diego G3 to stary sterownik i nie wiem czy on ma zubożenie na zimnym.
At09 jest lekko za słaba do tego silnika.
Jak nie będziesz miał PB to na wyścigu na 1/4 mili zostaniesz z takim samym autem w tyle :tooth:
Awatar użytkownika
By Regirr -  21 cze 2015, 20:46
 śląskie
#182824
Jak bym wiedział wcześniej o tym reduktorze co mi założy bo się nie pytałem przyznam się to pewnie był by inny ale cóż :tooth:
A ścigać się kombikiem z 102 kM chyba nie ma sensu... :laugh:
By Matmd -  02 lip 2015, 11:07
 małopolskie
#184145
Witam
W moim MK6 (bagażnik z tego co mi wiadomo taki sam jak w MK5) mam, podobnie jak wielu z Was, zestaw naprawczy zamiast zapasowego koła/koła dojazdowego. Mój problem jest następujący:
Chciałbym założyć gaz do samochodu, tylko zastanawiam się jakiej wysokości należałoby założyć butlę. Oczywiści obecnie butla będzie bardzo dużo wystawać, jednak po dokupieniu tych dodatkowych styropianów powinno być ok. Tylko chciałbym wcześniej zapytać:
Jaką wysokość mają te styropiany?
Chciałbym dobrać taką butlę do bagażnika ze styropianami żeby podłoga była idealnie płaska.
Dodatkowo chciałbym spytać może któryś z forumowiczów ma do sprzedania takie styropiany, albo wie gdzie mogę je dostać (na allegro i serwisie dość drogie sa).
Może ktoś ma już butle na gaz? jakiej wielkości powinna być?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  02 lip 2015, 12:55
 dolnośląskie
#184150
Matmd pisze:Witam
W moim MK6 (bagażnik z tego co mi wiadomo taki sam jak w MK5) mam, podobnie jak wielu z Was, zestaw naprawczy zamiast zapasowego koła/koła dojazdowego. Mój problem jest następujący:
Chciałbym założyć gaz do samochodu, tylko zastanawiam się jakiej wysokości należałoby założyć butlę. Oczywiści obecnie butla będzie bardzo dużo wystawać, jednak po dokupieniu tych dodatkowych styropianów powinno być ok. Tylko chciałbym wcześniej zapytać:
Jaką wysokość mają te styropiany?
Chciałbym dobrać taką butlę do bagażnika ze styropianami żeby podłoga była idealnie płaska.
Dodatkowo chciałbym spytać może któryś z forumowiczów ma do sprzedania takie styropiany, albo wie gdzie mogę je dostać (na allegro i serwisie dość drogie sa).
Może ktoś ma już butle na gaz? jakiej wielkości powinna być?
mysle ze ten temat bedzie bardziej odpowiedni niz poprzedni :oczko:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9