Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 mar 2017, 21:30
 pomorskie
#248336
pieciasvw pisze:no tak do miasta bo ropy pali mi 8 litrów
znalazłem jeszcze golfika z silnikiem 2,5 l i niby bardzo podatny na gaz
nie martw się, w pracy nowy VW T6 2.0 TSI pali w mieście 18 litrów :P

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Mettenoos pisze:znalazłem jeszcze golfika z silnikiem 2,5 l
tylko w jakim stanie ten amerykaniec będzie tego najstarsi górale nie wiedzą :P
Awatar użytkownika
By pieciasvw -  03 mar 2017, 21:34
 podlaskie
#248338
to na bogato te 18l :wacko:
no jutro mam zamiar obejrzeć tego 2,5 i się okaże :)
to już prawdę mówiąc sam nie wiem czy jest sens zamiany na tą benzynę z LPG
bo ten 1.6 to bankowy faworyt :hmmm:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 mar 2017, 21:37
 pomorskie
#248339
uważam że nie można mierzyć wszystkiego złotówkami ale trzeba mieć choć trochę przyjemności z jazdy
współczuję przesiadki z BXE+ na marne 1.6 mpi z lpg, złotówek zaoszczędzisz ale psychika w końcu siądzie :tooth:

Dodano po 2 minutach :
do miasta idealny UP! kolegi żona ma, lata wyłącznie po mieście i spalał jej 5,5 litra, jak założyli LPG to 6 litrów gazu

Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
a gdybym ja miał myśleć o aucie pod LPG to na pewno nie kupowałbym żadnego VW tylko jakąś BMW trójkę z motorem minimum N46 2 litry pojemności 150 koni /N43 ma 143 konie i się nie nadaje bo ma wtrysk bezpośredni/ ,
Awatar użytkownika
By pieciasvw -  03 mar 2017, 21:47
 podlaskie
#248341
Właśnie i tu jest pies pogrzebany :roll: no nic dzięki za jakiekolwiek rozjaśnienie i zostaje mi tylko głęboko się zastanowić :fluff:
no chyba że 2.5 okaże się w dobrym stanie a w dodatku jest już zagazowany Stagiem Premium :)

żona niestety nie lubi BMW :no:
By mlodygolfista -  23 mar 2017, 17:02
 śląskie
#249358
Witam. Nigdzie nie znalazłem żadnych informacji więc zwrócę się do Was.
Chcę założyć instalacje lpg do mojego golf 1.6 mpi bse. Instalację planuję założyć w "Sevgal Auto Gaz Zawiercie" dostałem propozycje instalacji KME Nevo i wtryskiwaczy barracuda (narazie nic więcej nie wiem) cena wydaje się atrakcyjna. Tutaj rodzą się moje pytania. Czy ktoś zna ten zakład, może polecić? KME Nevo oraz te wtryski to dobre podzespoły?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 mar 2017, 10:36
 śląskie
#249397
Czy to jest kme, stag, tech to bez różnicy, teraz w każdym z tych sterowników jest opcja "zubożenia na zimnym" co do tego silnika jest potrzebne ale wątpię aby ktoś z gazowników bawił się w ustawianie tej opcji, a po prostu ustawi przełączanie na LPG w okolicy 40C . Jest to czasochłonne i da się to poprawnie ustawić jedynie w zimę.
Lecz druga strona tego jest taka że dla drogich wtrysków taka temp jest idealna do podjęcia pracy.
Zestaw na Baracudach OK , ważne aby reduktora nie wsadzili Ci AT09 lub czegoś podobnie słabego.
Kilka razy u nich byłem jak potrzebowałem jakieś pierdółki do montażu i bez cwaniakowania mi sprzedawali w normalnych przystępnych cenach. Z rozmowy i podejścia do klienta nawet po głupotę właściciel jest OK.
Jak z montażem nie wiem...
Mogę doradzić abyś zakupił lub oni nowe uszczelki kolektora ssącego ponieważ 4 są gumowe a 4 z twardej gumy.
I po zamontowaniu kolektora często te górne już nie trzymają i ciągnie lewizne.
Jest to dość znany temat w tym silniku. Koszt wszystkich 8szt to około chyba 70zł .
By carolsz -  15 lip 2017, 9:02
 dolnośląskie
#254609
mkapilkr pisze:Takie pytanie mam. Ile trzeba mieć w baku paliwa aby pompa paliwa była zatopiona w benzynie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
rezerwa u mnie pali się od bodaj 7l więc wtedy tankuje, bo lampka na desce i ten dźwięk denerwuje. tankuje raz na ok. pół roku ponad połowę baku i nic się nie dzieje, w zimę też odpalał bez problemu.
Awatar użytkownika
By MichalVRL -  20 wrz 2017, 21:03
 małopolskie
#257140
Ja u siebie w Golfie (2.5l R5) wrzucam LPG w przyszłym tygodniu. Będzie:
- elektronika Tech 326
- wtryski Barracudy
- reduktor KME Tur
- przewody Faro/Parker
- filtr odstojnikowy/włókno szklane
- wlew pod klapką PB
- butla niestety nie toroidalna, a cylindryczna 50 l umieszczona wzdłuż auta po lewej stronie za krótszym oparciem co by nie stracić całkowitej funkcjonalności rozkładanych siedzeń. Powodem jest taka wystająca podłoga we wnęce na koło (wersja auta USA):

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Nie chcę ciąć samochodu, poza tym pod tym blaszanym wypustem znajdują się prawdopodobnie jeszcze jakieś elementy auta. W związku z tym widoczne na zdjęciu fabryczne wypełnienie podłogi sprzedaję (OLX), ponieważ nie przyda mi się, a bez tego będę miał zwiększoną pojemność bagażnika :hmmm: Widziałem tu w temacie, że do wersji Golfa EU niektórzy szukają właśnie tych pianek żeby podnieść bagażnik i zmieścić większą butle toroidalną. W razie czego kontakt na PW :cool:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 wrz 2017, 21:41
 pomorskie
#257141
MichalVRL pisze:
20 wrz 2017, 21:03
poza tym pod tym blaszanym wypustem znajdują się prawdopodobnie jeszcze jakieś elementy auta.
@MichalVRL tam już nic nie ma, wyciąć, zaspawać jak w BMW e87/e90 i wstawić toroidalną, ja bym tak zrobił
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9