Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By malydaras -  07 paź 2008, 19:15
 mazowieckie
#12449
liroyek dobrze gada
racepool pisze:Sam pytalem w ASO i powiedzieli ze nie ma to zadnego zwiazku z obrotami, predkoscia
Panowie z ASO b³ysneli po raz kolejny :lol: :lol:.
Awatar użytkownika
By racepool -  08 paź 2008, 0:50
 -------
#12452
Wybaczcie ale gdzie tu jest jakas matematyka? Jedziesz wolniej to powinno pokazywac mniej i to niezalezenie na jakim biegu - to jest matematyka - mniejsze obroty(bez przyspieszania) mniejsze spalanie - logiczne.

Mozna to tlumaczyc na rozne sposoby choc nie wiem czy rzeczywiscie warto ale uwzgledniac tu nauke...

Moim zdaniem jest to po prostu zapewne male niedopatrzenie programistow VW i zapewne predziej czy pozniej to zostanie zlikwidowane
Awatar użytkownika
By maluszek -  08 paź 2008, 1:55
 mazowieckie
#12453
racepool pisze:Wybaczcie ale gdzie tu jest jakas matematyka?
Wszêdzie.

Jak siê toczysz na luzie, to silnik pracuje na takich samych obrotach a wiêc spala tak± sam± ilo¶æ paliwa na jednostkê czasu.

A im wolniej sie toczysz, tym mniejsz± odleg³o¶æ pokonujesz w jednostce czasu.

Ci±gn±æ dalej, czy u³amki ju¿ przerabiali¶my w szkole?

Nie ma tu ¿adnego niedopatrzenia, normalny algorytm wyliczania zu¿ycia paliwa.

Swoj± drog±, kto w czasach wtrysku je¼dzi jeszcze na luzie?... Hamowanie silnikiem odcina dop³yw paliwa i zu¿ycie jest mniejsze ni¿ przy je¼dzie na luzie. Na luz to siê wrzuca tu¿ przed samym zatrzymaniem samochodu.
Awatar użytkownika
By liroyek -  08 paź 2008, 8:29
 -------
#12456
racepool

no nie :) zle to pojmujesz ;)

patrz:

zalozmy ze auto spala w danym czasie 1litr na 1 h obroty powiedzmy 800obr/min

i teraz jak pojedziesz 100 km/h przy takich obrotoach (niezmeiniaja sie) to pokonasz to w ciagu 1 h i ci spali wlasnie 1 litr, ale jak pojedziesz 10km/h to przejedziesz to przez 10h i auto ci spali 10 litrow a nie 1 :)

prowda ze proste :)


popatrz na komputer raz pokazuje ile spalasz na 100 KM a raz ile litrow ale na godzine :)
Awatar użytkownika
By racepool -  08 paź 2008, 9:41
 -------
#12458
Oczywiscie ze gdyby ilosc spalanego paliwa ktore rzekomo wyswietla komp rosla proporcjonalna do zmniejszajacej sie predkosci na luzie to ok, jest taka mozliwosc ale sam z ciekawosci wczoraj na to spojrzalem i u mnie wskazania skacza, wahaja sie a nie rosna, przy hamowaniu raz jest 10l raz 6l a potem 16l a samochod caly czas zwalnia, a nawet jak juz sie zatrzyma to dalej przez chwile skacza...

Mysle ze nie ma co dalej sie nad tym zastanawiac, przy nastepnej wizycie w ASO poglebie ten temat, zobaczymy jak sie beda tlumaczyc...
Awatar użytkownika
By Bard -  08 paź 2008, 10:02
 -------
#12461
racepool pisze:Oczywiscie ze gdyby ilosc spalanego paliwa ktore rzekomo wyswietla komp rosla proporcjonalna do zmniejszajacej sie predkosci na luzie to ok, jest taka mozliwosc ale sam z ciekawosci wczoraj na to spojrzalem i u mnie wskazania skacza, wahaja sie a nie rosna, przy hamowaniu raz jest 10l raz 6l a potem 16l a samochod caly czas zwalnia, a nawet jak juz sie zatrzyma to dalej przez chwile skacza...

Mysle ze nie ma co dalej sie nad tym zastanawiac, przy nastepnej wizycie w ASO poglebie ten temat, zobaczymy jak sie beda tlumaczyc...
moze masz inna wersje oprogramowania MFA i dlatego nie przelacza sie u Ciebie na wyswietlanie l/h w chwili wlaczenia luzu.
Awatar użytkownika
By liroyek -  08 paź 2008, 10:30
 -------
#12463
wogle u ciebie zmianie sie z ilosci na 100 km i na 1h ?? czy zawsze masz na 100 km ??
Awatar użytkownika
By racepool -  08 paź 2008, 10:46
 -------
#12465
liroyek pisze:wogle u ciebie zmianie sie z ilosci na 100 km i na 1h ?? czy zawsze masz na 100 km ??
Zmienia sie ale dopiero w momencie jak calkowicie stane i to po kilku sek.

Generalnie nie jezdze na luzie wiec nie wiem co wskazuje ale na krotkim odcinku spalanie skacze, ale na 100km a nie 1h. Byc moze kwestia oprogramowania
Awatar użytkownika
By liroyek -  08 paź 2008, 10:58
 -------
#12466
jak nie zapomne to wracajac do domu nagram jak to wyglada u mnie ;)
Awatar użytkownika
By PotaS -  25 kwie 2009, 19:51
 warmińsko-mazurskie
#16462
Dzi¶ mia³em wyjazd do W³oc³awka i z powrotem.
Przejechane 134 km i spalone 7,49 litra ¶rednia 6,04 litra na setkê. Postanowi³em sprawdziæ ile pali przy je¼dzie ekonomicznej no i ok. 1 litra mniej na setkê w porównaniu do jazdy "normalnej". Generalnie najwiêcej kilometrów na trasie i trochê w mie¶cie ale by³o du¿o wahad³ówki (remont tzw. Rydzykówki ;) ). Nie przekracza³em 100 km/h bieg 6-ty i 3000obr/min.

Przy najbli¿szej okazji przetestuje ten mój "Ekodrive" na d³u¿szej trasie :lol: Ciekawy jestem ile mo¿na uzyskaæ na tym silniku.

Oczywi¶cie nie zamierzam tak je¼dziæ bo to ¿adna przyjemno¶æ z jazdy no i jak zobaczy³em ¶migaj±ce obok mnie Dewoo Tico to mnie @#$@#%$@% i krew zala³a ale wytrzyma³em 8)
By AdamekS -  25 kwie 2009, 20:01
 -------
#16463
PotaS pisze:Nie przekracza³em 100 km/h bieg 6-ty i 3000obr/min.
Przy 100km/h na 6 biegu masz 3000rpm? Sporo, ja mam chyba nie wiêcej ni¿ 2500rpm, ale jeszcze muszê to sprawdziæ.
Co do spalania to komp pok³adowy pokazuje 7,7l/100km z dystansu 570km, wiêc jest dobrze :wink: Proporcje to mniej-wiêcej 50/50 trasa z miastem, w tym krótkie odcinki. Silnik TSI 122KM.
Awatar użytkownika
By PotaS -  25 kwie 2009, 20:15
 warmińsko-mazurskie
#16464
AdamekS pisze: Przy 100km/h na 6 biegu masz 3000rpm? Sporo, ja mam chyba nie wiêcej ni¿ 2500rpm, ale jeszcze muszê to sprawdziæ.
Generalnie nie przekracza³em 3000 rpm na ¿adnym z biegów (pomijaj±c wyprzedzanie) a co do 6 biegu i 100km/h to nie wiem ile mia³em obrotów. ¬le sformu³owa³em zdanie i st±d nie¶cis³o¶æ. (przy najbli¿szej okazji sprawdzê)
By Jedi -  26 kwie 2009, 0:25
 -------
#16467
3 dni temu jecha³em na trasie Czêstochowa-£ód¼ i z powrotem. Do £odzi komputer pokaza³ mi 11,6 l/100, z powrotem 9,9, duzo. Z ostatnich kilkudziesiêciu godzin jazdy komputer pokazuje mi 8,3, wiêc nie jest a¿ tak tragicznie.
Awatar użytkownika
By krz_p -  26 kwie 2009, 13:56
 wielkopolskie
#16479
PotaS pisze:Ciekawy jestem ile mo¿na uzyskaæ na tym silniku.
jak mia³em 1.6FSI bardzo czêsto na trasie udawa³o mi siê uzyskaæ 5,8l
i to jad±c w miarê podobnym tempem do innych na trasie
ale takie wyniki by³y mo¿liwe jedynie na d³ugich trasach
Awatar użytkownika
By PotaS -  02 maja 2009, 22:47
 warmińsko-mazurskie
#16610
Dzi¶ wracaj±c od rodzinki postanowi³em sprawdziæ na trasie z Ecodrivingu ;) Uzyska³em wynik 5,15 l na 100 km.
Przejechane 324 km w terenie pozamiejskim a spalone 16,68 litra.
Generalnie podobnie jak wcze¶niej stara³em siê jechaæ maksymalnie 100 km/h i nie przekraczaæ 2500 -3 000 obr/min i korzystaæ z ukszta³towania terenu.
Po tym wyniku mogê powiedzieæ ¿e przy wiêkszej dyscyplinie mo¿na zej¶æ poni¿ej pi±tki ale ja ju¿ tego nie bêdê stara³ siê udowadniaæ :twisted:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9