Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By Jedi -  09 maja 2009, 11:03
 -------
#16734
wracaj±c do tematu o spalaniu

wczoraj trasa Czêstochowa -> £ód¼ -> Poznañ - spalanie 10,48l/100
z powrotem komputer pokaza³ mi 9,8 l/100, dzisiaj zatankuje do pe³na to zobacze ile wydzie po przeliczeniu, pewnie te¿ powy¿ej 10.

Mniej wiêcej rozrzut Golfa z tym silnikiem zawiera siê w przedziale 5,5 - 12,5 l/100 w zale¿no¶ci od jazdy. Najmniej mia³em chyba 5,7l/100 na odcinku ok 70km (prêdko¶ci ok 90-110km/h tras±), a najwiêcej 12,4 autostrada w chorwacji (prêdko¶ci 190-220).
Awatar użytkownika
By dex -  09 maja 2009, 14:22
 śląskie
#16735
jedi jak ty jezdzisz ze ci pokazuje komp 10 mi nigdy wiecej nie pokazywa³ jak 8,5 z trasy chyba ze jedziesz ca³y czas 150 ale to raczej na autostradzie :D
By Hvitur1994 -  15 lut 2016, 21:17
 warmińsko-mazurskie
#215677
:hi:

Mam male pytanko do posiadaczy golfow z silnikiem 1.6 BSE bez podtlenku LPG. :)
Ile wynosi u Was spalanie w Waszych autkach w zime ? Chodzi mi o cykl miejski jazda normalna bez "dziadkowania" :D Mieszkam w Islandii i mam juz drugiego Golfa V (poprzedni hatchback a teraz variant) w tym silniku a spalanie wynosi 12-13,5 litrow wg komputera i dystrybutora na stacji.. Chyba jednak to ciut za duzo.. Dodam ze nie wazne czy temperatura -10 C czy +3 C.. Autko sie normalnie nagrzewa, do pracy mam ok 6km to dojezdzajac do pracy mam 90 C na zegarach :) W VCDSie zero bledow, wskazania czujnika temp w porzadku, zadnych bledow sondy ani nic.. Tydzien temu wymieniony filtr powietrza. Czy to normalne spalanie czy jednak za duze? Jesli tak to co moze byc przyczyna i jak to zdiagnozowac? Logi dynamiczne zrobic czy co? Dodam ze nie wiem kiedy i czy w ogole swiece i przewody WN byly wymieniane ale czy one maja na to wplyw? Przebieg auta 120k km

Pozdrawiam
By wojniz -  15 lut 2016, 21:24
 podkarpackie
#215679
Hvitur1994 pisze::hi:

Mam male pytanko do posiadaczy golfow z silnikiem 1.6 BSE bez podtlenku LPG. :)
Ile wynosi u Was spalanie w Waszych autkach w zime ? Chodzi mi o cykl miejski jazda normalna bez "dziadkowania" :D Mieszkam w Islandii i mam juz drugiego Golfa V (poprzedni hatchback a teraz variant) w tym silniku a spalanie wynosi 12-13,5 litrow wg komputera i dystrybutora na stacji.. Chyba jednak to ciut za duzo.. Dodam ze nie wazne czy temperatura -10 C czy +3 C.. Autko sie normalnie nagrzewa, do pracy mam ok 6km to dojezdzajac do pracy mam 90 C na zegarach :) W VCDSie zero bledow, wskazania czujnika temp w porzadku, zadnych bledow sondy ani nic.. Tydzien temu wymieniony filtr powietrza. Czy to normalne spalanie czy jednak za duze? Jesli tak to co moze byc przyczyna i jak to zdiagnozowac? Logi dynamiczne zrobic czy co? Dodam ze nie wiem kiedy i czy w ogole swiece i przewody WN byly wymieniane ale czy one maja na to wplyw? Przebieg auta 120k km

Pozdrawiam
Na pewno nie normalne. Ostatnio przy dystrybutorze spalanie wyszło mi 7,2 (z pojęciem ekojazdy nie jestem zaznajomiony), jeżdżę sam, głównie trasa (drogi krajowe). Ale nawet jeśli dodamy do tego pesymistyczną wersję, że w mieście spali 3L więcej, to i tak dużo mniej niż Twoje 12-13L.
By Hvitur1994 -  15 lut 2016, 21:34
 warmińsko-mazurskie
#215684
Mam do miniecia 2 swiatla.. W korku nie stoje.. Nawet jesli w nocy dluzej pokrece sie po miescie to spalanie spada do 11 11.5 wg komputera.. Dodam ze poprzedni golf (hatchback) mial wymieniona sonde i po wymianie w lato palil w miescie 7 do max 9 litrow a gdy przyszla zima to przeskok do 11-13.. Mysle ze mimo wszystko cos jest nie tak, ale co :sad:
By Hvitur1994 -  15 lut 2016, 22:18
 warmińsko-mazurskie
#215690
Moja dziewczyna potrafi zejsc do 9-10 litrow ale doslownie muskajac pedal gazu.. A juz przy jej normalnej jezdzie bierze 12 13 litrow..

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Dodam ze na postoju, chwilowe spalanie 0.7l a z klima 0,9-1.1l
By wojniz -  15 lut 2016, 22:29
 podkarpackie
#215691
Tyson pisze:Ale kolega do pracy ma tylko 6km i nie wiesz czy po drodze jest pełno świateł, a może jeszcze jakiś korek?
No ale do 13L żeby dojść, to to naprawdę nie wiem jak trzeba się starać. W lecie z klimą w mieście, nigdy tyle nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  15 lut 2016, 22:53
 śląskie
#215697
U mnie też w mieście z przeliczenia LPG na PB wychodzi ok 10L PB
Trasa praca dom codziennie 8km x 2
CO do spalania w trasie to czy jedziesz na 4 czy na 5 biegu to dużej różnicy nie ma. Bo piątka to jakiś wynalazek w tej skrzyni.
trasa prędkość ok 90km/h wychodzi ok 8L PB powyżej spalanie jak w mieście bo obrotek jest już w okolicy 2/3 max obrotów :tooth:
By Hvitur1994 -  15 lut 2016, 23:24
 warmińsko-mazurskie
#215703
Panowie 9-10l to ja rozumiem ale nie kurde 12-13l.. Dobra a co moze byc przyczyna takiego spalania w zimowe dni? Powtorze zero bledow w vcdsie, wskazania czujnika temp w porzadku, filtr powietrza wymieniony tydzien temu, swiece i kable WN nie wiem czy kiedykolwiek wymieniane (ale czy one maja jakikolwiek wplyw?) nie wiem co jeszcze moze sie przyczynic do tak wysokiego spalania..
By wojniz -  16 lut 2016, 0:00
 podkarpackie
#215710
Może termostat wymień (u mnie przed zmianą palił więcej). Piszesz, że łapie 90st, ale na liczniku nie pokazuje dokładnej temperatury.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Dexter23pl pisze:CO do spalania w trasie to czy jedziesz na 4 czy na 5 biegu to dużej różnicy nie ma. Bo piątka to jakiś wynalazek w tej skrzyni.
trasa prędkość ok 90km/h wychodzi ok 8L PB powyżej spalanie jak w mieście bo obrotek jest już w okolicy 2/3 max obrotów :tooth:
Hmmm, no ale jadąc dajmy na to 90km/h, na 4 i 5 są inne obroty, więc jak spalanie może być takie samo?!
By Hvitur1994 -  16 lut 2016, 0:20
 warmińsko-mazurskie
#215713
Dokladnie juz nie pamietam ale gdy dojezdza do 90 C to w vcdsie pokazuje 70-80 stopni po czym im dluzej pochodzi to pokazuje te 90-91 stopni i je trzyma :) dzis dla pewnosci jeszcze raz to sprawdze vcdsem :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 lut 2016, 18:57
 śląskie
#215807
wojniz pisze:Może termostat wymień (u mnie przed zmianą palił więcej). Piszesz, że łapie 90st, ale na liczniku nie pokazuje dokładnej temperatury.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Dexter23pl pisze:CO do spalania w trasie to czy jedziesz na 4 czy na 5 biegu to dużej różnicy nie ma. Bo piątka to jakiś wynalazek w tej skrzyni.
trasa prędkość ok 90km/h wychodzi ok 8L PB powyżej spalanie jak w mieście bo obrotek jest już w okolicy 2/3 max obrotów :tooth:
Hmmm, no ale jadąc dajmy na to 90km/h, na 4 i 5 są inne obroty, więc jak spalanie może być takie samo?!
hehe . ja z popsutym termostatem jeździłem równy rok kalendarzowy i w lato podczas jazdy wskazówka lekko opadała i temp vcds pokazywał ok 70C i po zamontowaniu nowego i jeździe już ok pół roku spalanie jest identyczne... Jedynie to że nie mam teraz masła pod korkiem oleju :laugh:
Co do 4 i 5 biegu to sam sprawdź jakie są mega różnice w obrotach przy jeździe na trasie to cię mile to zaskoczy :P
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9