Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By skandaloo -  21 sty 2010, 22:16
 mazowieckie
#20661
do wolnossącego slinika o dużej pojemności gaz to jeszcze rozumiem ale do doładowanego? Chyba nie masz zamiaru kupić scirocco tsi i je zagazować :?: 8) ps.ciekawe jak to znosi wtrysk bezpośredni i turbo... to juz lepiej diesla kupić gdy na ekonomike sie patrzy...
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  21 sty 2010, 22:45
 -------
#20662
sam jeżdżę na LPG na sekwencji ogólnie jestem zadowolony ale jak w zimę gaz załącza sie dopiero po rozgrzaniu sie silnika co gdy stoi na mrozie trwa nawet 6-7km to benzyna usieka z baku strasznie szybko co strasznie mnie wkurza :x a w twojej sytuacji będziesz jeździł na LPG i na benzynie jednocześnie przy spalani z tego co pamiętam 3l benzyny 6-7l LPG to nawet dla mnie dużego zwolennika gazu szczerze mówiąc mija sie z celem !!!!!!!
weź pod uwagę że to w miarę nowa technologia i mało wypraktykowana wiec jak to z gazem zaraz coś będzie szwankować i cała opłacalności zamontowania takiej instalacji bierze w "łep" ....
a cena montażu pewnie powyżej 4tyś zł ..... zgadza sie ?????????????????
By KriSSo -  21 sty 2010, 23:20
 zachodniopomorskie
#20665
Kamil, poza tym masz silnik wolnossący. Przy doładowanym problemów może nawet przybyć. Natomiast, faktycznie, obecnie naszpikowane elektroniką układy zasilania gazem przełączają źródło przy osiągniętej deklarowanej na odpowiednim poziomie temperaturze. I wychodzi lipa, bo przy tych mrozach na gazie pojeździ się niewiele, a już tym bardziej, jak ktoś tłucze króciutkie odległości. Miałem to samo i z gazu wyleczyłem się raz na zawsze. Nie stać mnie na śmiganie GTI, dlatego jeśli oszczędzać paliwo to dieslem :).
By DABLJU -  21 sty 2010, 23:34
 -------
#20668
No nie wierze !! Sorki ale nie wypowiem sie bardziej - bo mi sie to w głowie nie mieści. :shock:
Awatar użytkownika
By liroyek -  22 sty 2010, 9:03
 -------
#20676
narazie nie bede go gazowal bo na dalekie wypady zostanie jetta z gazem :)

ale wiecie jak to jest za rok bryna moze byc po 6 zl :(

4 tys za instalacje o duzo ??

ja dalem 5300 za prinsa do jetty :) zwrocil sie po 30 tys km czyli niecalem poltora roku ;)
Awatar użytkownika
By krz_p -  22 sty 2010, 10:48
 wielkopolskie
#20684
jeśli dałeś 5300 za instalację do jetty, w której jest stary technicznie silnik, to w scirocco z TSI koszt będzie rzędu 7000 jak nie więcej
gwarancję stracisz na auto z miejsca, jak coś nawali w aucie to żadne ASO tego nie dotknie, a nie wiem czy w nieautoryzowanych warsztatach maja jakąś wiedzę o tym silniku, jeśli w ogóle znajdziesz kogoś kto będzie chciał przy tym dłubać
także jeśli szukasz problemów to ok.
aha znam kilka osób, które miały auta z gazem i przesiadły się na diesla, bo już nie chcą mieć problemów z autem
dużo lepiej kupić diesla jeśli patrzysz na koszty eksploatacji
Awatar użytkownika
By liroyek -  22 sty 2010, 12:11
 -------
#20686
krz_p

mowisz ze mieli prblemy ale to moglo wynikac np z zlego uzytkowania lub zlej instalki ;)

jak montowalem prinsa to byly jeszcze do wyboru landi za 3200 i chyba kme za 2600 ;)

wolalem raz dolozyc i miec swiety spokoj :)

co do grarancji to wiem, trace gwaracje na podzespoly zwiazene z spaleniem gazu,

pozatym teraz napewno bym nie motowal lpg do tsi, jak juz to za pare lat, bo do tego czasu juz bedzie ok ;

pamietacie czasy instalacji 1i2 gen ?? teraz jest sekwencja wiec jak widac postep jakis jest :)
By DABLJU -  22 sty 2010, 12:46
 -------
#20687
To ja ponowie pytanie :


Jak chesz dac 5000 za instalke - to dlaczego nie wezmiesz TDI ???????
By koziol -  22 sty 2010, 14:02
 -------
#20692
Znam trochę osób "zagazowanych". Większość szczęśliwych posiadaczy instalacji LPG jeździ starymi samochodami. W nowych autach na 5 dobrych znajomych 5 ma problem.
Wiesz, że nie jest łatwo wyregulować LPG z turbiną? Problem z wolnymi obrotami albo z jazdą. Tak jak przedmówcy nie rozumiem, że chcesz się pchać w TSI + instalacje za 7000 PLN skoro możesz kupić TDI.
By skandaloo -  22 sty 2010, 17:18
 mazowieckie
#20695
w tfsi zapiekaja sie wtryski od gazu..... i to jest ponoć najwiekszy problem..... jeżeli ma być ekomicznie to dołożyć i kupić diesla..
Awatar użytkownika
By krz_p -  22 sty 2010, 20:01
 wielkopolskie
#20697
[quote="liroyek"]krz_p

co do grarancji to wiem, trace gwaracje na podzespoly zwiazene z spaleniem gazu,

[quote]

tracisz gwarancje na silnik i całą elektrykę, bo przecież muszą jnstalację jakoś podłączyć
a jak się uprą to stracisz jeszcze na cału układ przeniesienia napędu, wydech itp.
By FlorekGTI -  23 sty 2010, 13:02
 -------
#20729
nie muszą się upierać :wink: aso jak tylko dopatrzy się jakiejś ingerencji w cokolwiek to od razu zabierają gwarancje i nie ma się za bardzo nic do gadania 8)