Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#242817
Wiatm , problem polega na tym ze tester pokazuje mi błąd : P0420 "Bank1 , System katalizatora , Zbyt niska wydajność" oraz P1423 "Bank1 , System wtórnego powietrza , zbyt mały przepływ" , samochód pali mega duzo benzyny mimo ze komputer pokazuje spalanie srednie ok 10,5-10,8 przy jedzie tylko w miescie , mi wychodzi ok 18l/100km. przy delikatnym traktowaniu pedału gazu. Niekiedy podczas jazdy na panelu pokazuje sie napis "STOP" wraz z sygnałem dzwiekowym. Nie wiem czy to wina sond lambda , moze padł katalizator .. Prosze o podpowiedź bo jak pojade do warsztatu to moga niezłe śmieci powymyslać. Z góry dzieki :ok:
#242830
Aras25 pisze:Wiatm , problem polega na tym ze tester pokazuje mi błąd : P0420 "Bank1 , System katalizatora , Zbyt niska wydajność" oraz P1423 "Bank1 , System wtórnego powietrza , zbyt mały przepływ" , samochód pali mega duzo benzyny mimo ze komputer pokazuje spalanie srednie ok 10,5-10,8 przy jedzie tylko w miescie , mi wychodzi ok 18l/100km. przy delikatnym traktowaniu pedału gazu. Niekiedy podczas jazdy na panelu pokazuje sie napis "STOP" wraz z sygnałem dzwiekowym. Nie wiem czy to wina sond lambda , moze padł katalizator .. Prosze o podpowiedź bo jak pojade do warsztatu to moga niezłe śmieci powymyslać. Z góry dzieki :ok:
Katalizator poszedł... do wymiany albo usunięcia.