Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By MI4 -  03 kwie 2010, 17:37
 -------
#23438
Hej dziś zajrzałem po długiej trasie do silnika (dolewając płynu do spryskiwaczy), przy okazji sprawdziłem stan oleju (o dziwo chyba mi w ASO na ostatnim przeglądzie w listopadzie za dużo nalali oleju bo jest w połowie tej "kulki", co jest powyżej max na bagnecie)
odkręciłem korek oleju i poczułem zapach benzyny - trochę się zdziwiłem bo - i tu nie jestem pewien - czy to jest dobry znak.
auto w zasadzie użytkuje 80% trasa/20 miasto więc to nie wina jazdy na krótkich odcinkach (autko ma przejechane ok. 22000). Może to wina zbyt dużego poziomu oleju?
By FlorekGTI -  03 kwie 2010, 19:55
 -------
#23440
Za duży poziom oleju i zapach benzyny może być przedostawaniem się owego paliwa do oleju dziać się tak może jak np jeździsz na niedogrzanym silniku wtedy benzyna skrapla się na ściankach cylindra i dostaje do oleju i masa innych przyczyn ale to głownie tyczy się jeżeli latasz krótkie trasy ale skoro 80% robisz poza miastem to trudno coś wywnioskować a zauważyłeś jakieś może problemy z silnikiem bo za duży poziom oleju może narobić sporo problemów pewnie masz auto na gwarze wiec sam się nie zamartwiaj tylko jedź do aso i niech zlikwidują problem bo może faktycznie za dużo nalali
By MI4 -  05 kwie 2010, 16:03
 -------
#23468
no właśnie ten poziom jest raczej stały. nie zauwazyłem nic "dziwnego" z silnikiem. auto niestety juz po gwarze w listopadzie 2009 sie skończyła :(

no i jeszzce mi klima padła i obieg wewnętrzny powietrza - z obiegiem jest tak że jak raz przekręce kluczyk to działa a za drugim razem nie i przetsaje tez działać jak jakis czas jade. Klima to nie wiem - czyżby freon spierdzilił (ale troche mi sie nie chce wierzyć żeby po 2 latach freon zwiał). Wot i taki kurde zajączek na świeta :( :cry:
Kurcze czy takie rzeczy muszą sie dziać zaraz po skończeniu gwary - samochód ma niewiele przejechane :?
Jutro umówię sie do serwisu, zobaczymy co to
By AdamekS -  05 kwie 2010, 17:34
 -------
#23474
MI4 pisze:odkręciłem korek oleju i poczułem zapach benzyny - trochę się zdziwiłem bo - i tu nie jestem pewien - czy to jest dobry znak.

W moim TSI także czuć benzynę jak się powącha korek oleju. Oleju nie przybywa, wręcz ubyło około 0,5l przez 15tys km. W sobotę mam pierwszy przegląd LL więc zapytam co z tym zapachem, chociaż myślę, że nie ma się czym martwić.
Aaaha, stan oleju NIE MOŻE przekraczać MAX, ja u siebie miałem za dużo nalane i odessałem nadmiar, bo gdzieś bokiem uciekał i miałem plamę pod autem.

Co do obiegu wewnętrznego- wydaje mi się, że po jakimś czasie sam się otwiera, bo inaczej w aucie byłoby za dużo nieświeżego powietrza. Zajrzyj do instrukcji obsługi, może tam coś piszą :wink: