Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  07 cze 2017, 20:42
 śląskie
#252936
Chciałbym pomóc koledze, który wraca z urlopu i wyskoczył problem...
1/. Jaki jest symbol/oznaczenie wtryskiwacza paliwa w modelu jak w temacie?.
2/. Czy można wymienić wtryskiwacz na jednym cylindrze (doraźnie), który zalewa świecę ( potrzeba chwili, jest kawałek od domu i wraca).
3/. Czy wymiana wtryskiwacza jest kłopotliwa, znajdę na forum jakąś instrukcję? , na oko to trzeba wymontować kolektor ssący i dalej już tylko wtryskiwacz. On jest wkręcany/inne mocowanie? . W Polo kiedyś wykręcałem i bałem się, że urwę :( .
4/. Czy po takiej wymianie trzeba coś adoptować - VCDS?
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  07 cze 2017, 20:58
 śląskie
#252939
Mettenoos pisze:Można wymieniać pojedyńczo i nic nie trzeba kodować. W 1.6 SR wymieniałem
Wtryskiwacz jest na gwincie? bo słyszałem, że są też wciskane ale nie w golfie. Jak ustalić symbol, jutro dopiero mogę dzwonić do sklepu a tak poszukałbym teraz w necie, może gdzieś blisko kupię i koledze wyśle.
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  07 cze 2017, 22:05
 śląskie
#252948
Mea culpa :( , wychodzi na to, że jeszcze długa droga przede mną, jeśli chodzi o golfa 5 :( .
Do tej listwy wtryskiwacz jest wkręcany, czy wciskany?. Pytam, aby nie zakozaczyć i nie wyrwać :( .
przewodem nr 7 paliwo wraca do baku?, może tutaj jest jakieś zakłócenie i na 4 cylindrze nadmiar paliwa zalewa świecę?
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  07 cze 2017, 22:13
 śląskie
#252950
Teraz dopatrzyłem :), dzięki. Jeżeli przewodem nr 7 paliwo wraca do baku, czy spotkałeś sie z czymś takim, że skoro jest bezpośrednio przy 4 cylindrze, to może mieć wpływ na zalewanie świecy tego garka?
Zaproponuje koledze wymianę cewki, wtryskiwacza i przewodu WN.
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  07 cze 2017, 22:21
 śląskie
#252952
Mettenoos pisze:zaproponuj mechanika ;-)
Jest 600km od domu :( , wiesz jak to jest zostawić furę i wracac po nią po 1-2 tygodniach...pokonuje odcinki 100-200km ale ostatnio tylko kilkadziesiąt :( .

Dodano po 55 sekundach:
VCX_7 pisze: Jeżeli przewodem nr 7 paliwo wraca do baku
7 to zasilanie, jest napisane na screenie
Oki, juz teraz kumam, dzięki bardzo
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  07 cze 2017, 22:46
 śląskie
#252954
Mettenoos pisze:nie jestem znawcą tego silnika ale na listwie zasilającej nie ma powrotu, jest tam utrzymywane stałe ciśnienie a powrót jest realizowany wcześniej na filtrze paliwa z regulatorem ciśnienia, tak mi się wydaje
Skromność domena królów :), dzięki bardzo za pomoc. Przed chwila na Elektrodzie wypowiedział się specjalista grupy VAG, jak masz chwile?, zgodziłbys się z ta sugestią?
#252966
kolega na 600 km wlał ok. 1.5l litra
to daje 2,5-3 litry na 1000 km , jeśli auto twojego kolegi tyle spala oleju to silnik kaput, do remontu, szkoda czasu aby głowić się nad nagarem na świecy/-ach/, wypadaniem zapłonu itp... jeśli tyle zżera oleju, głowica do zdjęcia, pierścienie, popychacze, cylindry do weryfikacji, dół tak samo, panewki itp...