Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By PPiotr -  02 paź 2017, 9:58
 pomorskie
#257376
Witam wszystkich. Dopiero co kupiłem auto i przy kupnie wszystko było ok ale pojawił się problem. Wrzucam jedynkę , ruszam i w momencie puszczania sprzęgła pojawiają się duże wibracje na całym silniku. Na innych biegach nie ma tego problem. Wygląda to tak jakbym nie miał wyczutego sprzęgła. (Jest to moje 5 auto już i nigdy nie miałem problemu z wyczuciem sprzęgła). Sprawdzałem je wrzucając 5 bieg przy małej prędkości i auto przyspiesza. Co może być przyczyną tych drgań?
Awatar użytkownika
By Zelkowsky -  02 paź 2017, 11:38
 dolnośląskie
#257381
PPiotr pisze:
02 paź 2017, 9:58
Witam wszystkich. Dopiero co kupiłem auto i przy kupnie wszystko było ok ale pojawił się problem. Wrzucam jedynkę , ruszam i w momencie puszczania sprzęgła pojawiają się duże wibracje na całym silniku. Na innych biegach nie ma tego problem. Wygląda to tak jakbym nie miał wyczutego sprzęgła. (Jest to moje 5 auto już i nigdy nie miałem problemu z wyczuciem sprzęgła). Sprawdzałem je wrzucając 5 bieg przy małej prędkości i auto przyspiesza. Co może być przyczyną tych drgań?
Miałem podobny problem, pomogła wymiana wysprzęglika i odpowietrzenie sprzęgła :)
Awatar użytkownika
By Zelkowsky -  04 paź 2017, 9:09
 dolnośląskie
#257441
PPiotr pisze:Dzięki, zwrócę na to uwagę. A kosztowna była tego naprawa?

Dodano po 2 godzinach 22 minutach 59 sekundach:
A czy przyczyną mogą być równiez świece i kable WN?
Wysprzeglik to koszt około 150zl. Odkręc wysprzeglik na sucho i sprawdź czy guma jest rozerwana. 10min roboty a będziesz miał wyeliminowaną 1 rzecz.

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka