Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By Demid54 -  30 lis 2017, 19:03
 mazowieckie
#259587
Witam,
Historia to taka.. Ok. 3 dni temu zdarzyła się sytuacja, że Golf nie odpalił, kręcił normalnie ale nie chciał wystartować. Po 20 minutach szukania o co może chodzić itp. Odłączyłem klemę, poczekałem chwile i zacząłem odpalać, nadal to samo. Zamknąłem samochód, poczekałem jakiś 4 min. wróciłem się i samochód odpalił od strzała, żadnych błędów itp. Przez 2 kolejne dni nie było żadnych przygód. Wczoraj sytuacja się znów powtórzyła, objawy te same czyli kręci a nie chce wystartować, próbowałem wszystkiego i nic, kręciłem go do tego stopnia aż padł akumulator. Błąd jaki wykazywał ELM to ECM Processor Fault Code gdzie przy tym zapaliła się kontrola Check Engine. Podładowałem go i dalej to samo. Odłączyłem klemę ma 20 minut, podłączyłem ją z powrotem i następna próba nieudana. Zamknąłem samochód i go zostawiłem. Dziś przychodzę próbuje go odpalić i zaskoczył od pierwszego, zero błędów, nic. Ktoś może wie o co mu chodzi? Immobilizer? Cewki? Swiece? Pogoda na niego jakos zle wplywa? :oops:
Awatar użytkownika
By talesbite -  05 gru 2017, 17:27
 podlaskie
#259800
Zacznij od diagnostyki vcds em. Jak będziesz wymieniał w ciemno, to możesz nabić kosztów zanim trafisz. Kiedyś w polo też miałem problem z odpalaniem. Ostatecznie okazało się, że gniazdo w czujnik temperatury się oderwało. Wymiana czujnika rozwiązała temat.
By SnakeXpl -  29 sty 2019, 20:31
 śląskie
#271383
Mam czasami ten sam problem, przyjadę gdzieś zgasze silnik, za 1 min chce odpalić i nic... za 3-4 razem zaskakuje...
Czy mogę prosić kogoś o zdjęcie w którym dokładnie miejscu znajduje się ten czujnik? Wykrece go, wyczyszcze a jak to nic nie da to wymienię
By jarecki01 -  30 sie 2021, 7:40
 spoza Polski
#286987
Czy ktoś już znalazł rozwiązanie problemu z odpalaniem?
Mam podobnie, w ciągu 3 m-cy zdążyło się to 3 razy.. Auto jeździ normalnie, parkuję, a po dwóch godz. nie odpala. Na drugi dzień rano zapala od strzała..
Ostatnio zgasł podczas jazdy, a po 10 minutach odpalił bez problemu.
Zauważyłem też delikatne drgania silnika na wolnych, obroty nie falują.Na kompie oczywiście zera błędów.
Podpowie ktoś gdzie się znajduje czujnik położenia wałka rozrządu? Silnik 1,6 102km CMXA multifuel. Może jego wymiana pomoże?.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
By jarecki01 -  15 wrz 2021, 12:52
 spoza Polski
#287190
Znalazłem czujnik wałka rozrządu,jest z tyłu głowicy pod przepustnicą po po prawej.Niestety wymiana nie pomogła,dalej czasami potrafi nie odpalić.
Potrzebuję teraz info gdzie znajduje się czujnik wału korbowego w tym silniku CMXA ?