Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By arti8383 -  13 gru 2017, 11:34
 dolnośląskie
#260036
Witam

Ostatnio jak się zrobiło zimno zauważyłem delikatne puknięcia przy zmianie biegów.
Co zrobiłem? Obsłuchałem silnik i ewidentnie coś pukało przy prawej poduszce tej koło rozrządu. Wykręciłem ją w celu obejrzenia i nic nie zobaczyłem :wacko: ładna, nie popękana czy pozrywana. Po montażu dźwięk zrobił się o wiele cichszy i co najciekawszego zanika po nagrzaniu w komorze silnika. Dźwięk jest podobny jak by gdzieś była luźna nakrętka.

Jak to wygląda?
Wsiadam rano przy 2c, odpalam silniczek i wbijam 1, gaz sprzęgło i 2 słychać przy puszczeniu sprzęgła PUK, dalej 3 PUK itp. Jak redukuje też ten sam dźwięk. Po około 1,5km cisza i tak mogę zrobić 10 km czy 1tyś km.

Pytanie czy ta poduszka od rozrządu jest olejowa? Pod spodem ma taki zalany balonik.
Awatar użytkownika
By arti8383 -  20 gru 2017, 15:42
 dolnośląskie
#260323
Dobra panowie akcja wygląda tak że dolna łapa ma już miękką dużą tuleje tą w sankach. Pytanie wymieniać na jakiś zamiennik czy wstawiać wkładkę ? Dodam że pierwsze odczucia jazdy gofrem były takie że silnik przy zmianie biegów, ruszaniu bardziej buja niż w innym aucie które użytkowałem. Mogę wstawić poduszkę nową ale z tego co wyczytałem i tak są miękkie no chyba że jakiś zamiennik sam z siebie jest z twardszej gumy i tu oczekuje jakiejś podpowiedzi.