Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#261854
Witam serdecznie,

W samochodzie jakiś czas temu pojawił się błąd
Kod: Zaznacz cały
17811 - EGR System 
            P1403 - 008 - Regulation Deviation - MIL ON
Czasem autko pracowało nierówno, szczególnie na wolnych obrotach (sporadyczne sytuacje). Do tego dochodził ciągły zapach spalin w kabinie samochodowej. Błędu nie można było usunąć - odrazu pojawiał się kolejny.

Postanowiłem sprawdzić EGR. Zdjąłem górna pokrywę aby sprawdzić czy przypadkiem zębatki są całe - okazuje się że wszystko wygląda w porządku, nie mogłem niestety pokręcić tymi zębatkami, coś jak by się zablokowało. Sam zawór nie wyglądał jak by miał się zablokować przez nagar - wszystko ładnie przylegało. Pomyślałem, że silnik się spalił. Zamówiłem więc nowego EGR'a (zamiennik ze względu na cenę), wymieniłem i zrobiłem adaptacje. Niby wszystko ok, ale niestety autko nierówno pracuje, spadają obroty/przygasa silnik (ale nie gaśnie). Zapachu spalin w kabinie brak.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale tydzień wcześniej wymieniłem zawór EVAP, bo mechanik który wymieniał podstawę filtra oleju zle poskładał układ podciśnienia i prawdopodobnie dlatego zawór padł (nie zauważyłem tego). Po wymienia silnik pracował elegancko (wcześniej niewielkie wachania)

Macie może jakieś pomysły co może być nie tak? Jedyne co przychodzi mi do głowy to, że nowy zawór jest uszkodzony.