Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#264412
Mam następujące problemy z GOLF V 1.4 TSI

1. Podczas włączenia tempomatu ( obojętnie na jakieś prędkości) podczas próby hamowania pedał jest TWARDY i nie raguje, musze go na prawdę dobrze walnąć nogą ze dwa rady aby zadziałał, przez co jest nagle ostre hamowanie, robi się to bardzo niebezpieczne. Problem ten nie występuje kiedy jadę bez tempomatu.

2. Podczas przyspieszania słychać z silnika szum.. od wczoraj doszedł tez gwizd... problem wyspepuje zarówno jak przyspieszam pedalem gazu oraz tempomatem. Szum slyszalny jest zawsze podczas przyspieszania, natomiast świst dochodzi przy wartości powyżej 100km/h

3. Podczas odpalenia samochodu , jadąc na wstecznym oraz biegu 1-2 słyszę metaliczny odglas jakby coś obdzieralo.. podczas jazdy jest to mniej słyszalne. Potem podczas zgaszenia auta również tez dźwięk słuchać bardzo wyraźnie.. jakby cos się powoli przestało kręcić ... i taki metaliczno - szumowy dziek obdzierania


Wiem ze wróżek to nie ma... ale może jakiś znawca się trafi, albo ktoś kto miał podobnie i powie chociaż co może być przyczyną i jaki szacowany koszt naprawy
#264509
krzychu8888 pisze:
02 maja 2018, 18:27
...szlak trafił ...
https://pl.m.wiktionary.org/wiki/szlak
krzychu8888 pisze:
02 maja 2018, 18:27
z tego co pokazał mi cześć ma ona nr 1K1614105AQ a wg google jest to SERWO POMPA HAMULCOWA, więc w końcu co ?
skoro taką część pokazał to taką kup. Skoro się nie znasz to zaufaj mechanikowi