Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar u┼╝ytkownika
przez bOGDAN -  05 maja 2018, 15:24
 dolno┼Ťl─ůskie
Niby tak Ale :
To jest do silnika BMY ale montowanego w skodzie . W zasadzie prawie wszystko pasuje jednak w─ůtpliwo┼Ťci budzi
wariator ( może ma inne parametry działania ?)
Jak szuka┼éem dla znajomego rozrz─ůdu do Passata CAXA 1,4 tsi to w ASO by┼é rozrz─ůd kpl taki jak na zdj─Öciu i te┼╝ z wariatorem
o numerze od skody i sprzedawca ostrzegał,że nie pasuje do tego silnika .Ale może się mylił ?
Fakt,┼╝e elementy ze zdj─Öcia pasuj─ů do tego silnika w skodzie ,mo┼╝e wypowie si─Ö kto┼Ť kto taki rozrz─ůd zak┼éada┼é i by┼éo ok .
Awatar u┼╝ytkownika
przez bOGDAN -  05 maja 2018, 18:04
 dolno┼Ťl─ůskie
Zanim odpowiedziałem koledze:
To, sprawdza┼éem w katalogu i numery kt├│re s─ů zawarte w aukcji to tylko Skoda . To czym si─Ö sugerowa─ç ? wygl─ůdem ?
Chodzi tylko o wariator bo inne elementy mimo,┼╝e maj─ů inne numery ni┼╝ w etce, do VW powinny pasowa─ç .
A wariator >? wszystkie maj─ů takie same parametry pracy ? bo wygl─ůdaj─ů tak samo .Intryguje mnie to bo mia┼éem ten sam problem jak wspomnia┼éem w CAXA , w ko┼äcu kupi┼éem ko┼éo i pozosta┼ée elementy po numerach z etki tak dla ┼Ťwi─Ötego spokoju .
Wys┼éa┼éem zapytanie podaj─ůc numer vin auta do sklepu rozrz─ůd.pl o kompletny zestaw i podano mi ten link > http://www.rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-lanc ... 8229B/8908

To chyba nawet ten sam sprzedawca co w linku z allegro. Z tego, co znalaz┼éem to s─ů dwa zestawy do motoru 1.4 TSI z numerami 03C198229B i 03C198229C. Do BMY pasuje ten pierwszy, drugi chyba ju┼╝ nie mimo, ┼╝e komplety wygl─ůdaj─ů praktycznie tak samo, przynajmniej na zdj─Öciach.
Awatar u┼╝ytkownika
przez bOGDAN -  06 maja 2018, 8:56
 dolno┼Ťl─ůskie
Jak kolega ju┼╝ kupi i za┼éo┼╝y to prosz─Ö napisa─ç jaki numer mia┼é rozrz─ůd i jak to pracuje ,i warto sprawdzi─ç ci┼Ťnienie oleju !!!
przed rozebraniem ca┼éo┼Ťci !

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Mettenoos pisze: ÔćĹ
05 maja 2018, 16:25
Je┼Ťli np caxa wyst─Öpowa┼é w VW i skodzie to ten sam OEM musi pasowa─ç i tu i tu, nie ma bata
Wyst─Öpowa┼é i w VW i Skodzie ale numery s─ů inne .
Sam tego nie rusz─Ö, b─Ödzie to robi┼é mechanik. Je┼Ťli uzyskam te informacje, to napisz─Ö tutaj. Ciekawe ile go┼Ť─ç we┼║mie za robot─Ö. Je┼Ťli 3 st├│wki to by by┼éo chyba bardzo dobrze dla mnie, ale czy realne ? Podobno ludzie nie bardzo chc─ů si─Ö tego podejmowa─ç no i mam w─ůtpliwo┼Ťci co do kwalifikacji moich pobliskich mechanik├│w. Jednemu powiedzia┼éem, ┼╝e w ostatnim czasie cz─Ö┼Ťciej s┼éysz─Ö dziwny ha┼éas (prawdopodobnie ┼éa┼äcucha) po uruchomieniu zimnego silnika. Odpowiedzia┼é, ┼╝e je┼Ťli na zimnym silniku i za chwil─Ö ustaje to jest w porz─ůdku (napinacz czeka a┼╝ ci┼Ťnienie oleju wzro┼Ťnie i go napnie), ale je┼Ťli chc─Ö, to mi to zrobi. Drugi wymienia┼é mi olej po zakupie auta. Zasugerowa┼é, ┼╝e mo┼╝e bezpieczniej i lepiej by┼éoby wymieni─ç w pierwszej kolejno┼Ťci rozrz─ůd. No OK, odpowiedzia┼éem mu, ┼╝e tu jest ┼éa┼äcuch, a ten machn─ů┼é r─Ök─ů i co┼Ť odpowiedzia┼é, ale reakcja jego by┼éa taka jakby my┼Ťla┼é, ┼╝e rozrz─ůdy na ┼éa┼äcuchach s─ů bezobs┼éugowe, albo wymienia si─Ö je co 500 000 km.

Kurd─Ö i nie wiem czy je┼║dzi─ç tym samochodem teraz czy niech stoi i czeka na napraw─Ö. Zanim kupi─Ö komplet z rozrz─ůdem i dotrze do mnie oraz um├│wi─Ö mechaniora, troch─Ö czasu mo┼╝e min─ů─ç.
Awatar u┼╝ytkownika
przez bOGDAN -  06 maja 2018, 14:55
 dolno┼Ťl─ůskie
06 maja 2018, 11:36
Numery czego?
Numery cz─Ö┼Ťci s─ů inne dla silnika BMY w skodzie i VW

Dodano po 6 minutach 15 sekundach:
06 maja 2018, 11:36
Numery czego?
Numery cz─Ö┼Ťci s─ů inne dla silnika BMY w skodzie i VW
No i sam zainteresowany pisze,┼╝e odpisali mu z tego sklepu i jeden pasuje drugi nie mimo,┼╝e wygl─ůdaj─ů tak samo .
Zreszt─ů kolega zada┼é tylko kr├│tkie pytanie ,jak znasz odpowiedz to mu napisz czy ten z aukcji b─Ödzie pasowa┼é czy nie
bo ja pewno┼Ťci nie mam .( chodzi g┼é├│wnie o wariator ) .

Dodano po 17 minutach 11 sekundach:
Kurd─Ö i nie wiem czy je┼║dzi─ç tym samochodem teraz czy niech stoi i czeka na napraw─Ö. Zanim kupi─Ö komplet z rozrz─ůdem i dotrze do mnie oraz um├│wi─Ö mechaniora, troch─Ö czasu mo┼╝e min─ů─ç.
[/quote]
Tylko dla przypomnienia ,przed wymian─ů zmierz ci┼Ťnienie oleju ,pompa podaje dosy─ç wysokie ci┼Ťnienie
niezale┼╝nie od obrot├│w silnika .
A tu dobry temat do poczytania :
http://forum.golf6.pl/mk6-problemy-uste ... m-t26.html
Awatar u┼╝ytkownika
przez dex -  10 kwie 2019, 18:35
 ┼Ťl─ůskie
Witajcie s─ů dwa zestawy naprawcze z liter─ů B i C r├│┼╝nica jest na z─Öbatce wa┼éu korbowego 18/18 i18/23 teraz nowe zestawy maj─ů 19/18 i 19/23 wariator te┼╝ ma inn─ů ilo┼Ť─ç z─Öb├│w i ko┼éo drugie wa┼éka te┼╝ ┼éa┼äcuch wzmocniony ale dopiero po tylu latach wv si─Ö przyzna┼é do b┼é─Ödu jedynie ca┼éy zestaw mo┼╝e da─ç efekt ale nie wiadomo czy da to si─Ö oka┼╝e kto zmieni i b─Ödzie je┼║dzi┼é :szok: blokady w necie do rozrz─ůdu 120 z┼é