Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By cpiotrek04 -  03 lip 2018, 17:13
 mazowieckie
#266320
Witam. Mam nastepujące objawy: przy ruszaniu słychać z przodu jakieś dziwne stukanie z chwilą kiedy puszczam powoli sprzęgło to coś jak kontrola trakcji która kontroluje ruch kół, tcs wyłączałem przed ruszenien i to samo. Dzieje się to najczęściej jak jest mokro na dworze i samochód stoi np dzień. Co to może być ?Poduszki wszystkie nowe. Silnik 1.6 bse
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 sie 2018, 13:56
 pomorskie
#267462
A da się w ogóle całkowicie wyłączyć w mk5 i pochodnych ASR/TCS? ESP się chyba nie da a nie pamiętam jak jest z ASR. Generalnie właśnie za takie stuki odpowiada ASR - często podczas ruszania, przy pokonywaniu wzniesień, nierówności czy przyspieszaniu na zakręcie, to efekt kontroli trakcji przez układ hamulcowy /nie tylko elektronikę silnika i ograniczenie momentu obrotowego/
By michak80 -  26 lip 2020, 7:35
 mazowieckie
#282763
Witam,

Odkopię trochę temat żeby nie zakładać nowego. Mam identyczne objawy jak opisane przez autora postu. Podejrzewam sprzęgło ale może macie inne pomysły?

@cpiotrek04 czy udało Ci się może zdiagnozować problem?

EDIT: u mnie była walnięta poduszka silnika jak by któs miał kiedyś podobny problem.