Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By slayer33 -  08 sie 2018, 9:58
 pomorskie
#267267
Witam posiadam golfa 5 jak w temacie i od jakiegos czasu zapala mi sie kontrolka check engine samochod jezdzi normalnie acz kolwiek występują sporadyczne szarpniecia w czasie jazdy potem jest dobrze obroty w normie na zimnym i na cieplym silniku to juz 3 raz jak sie włączyła ta kontrolka po wykasowaniu bo auto nie dawno nabyłem myślałem ze to od paliwa ale udało mi sie szczytać ten błąd proszę o pomoc dodam jeszcze pytanie czy mogę jakiś czas na tym jeżdzic czy nic sie nie powinno stać
Obrazek
By wojniz -  08 sie 2018, 12:00
 podkarpackie
#267270
Jeżeli się nie mylę, to lambda do wymiany.
Ja zrobiłem pewnie ponad 30 tysięcy z walniętą sondą, nim ją wymieniłem :blush: ale nie miałem, żadnych niepokojących objawów (jak np. zwiększone spalanie) prócz lekkiego poszarpywania przez parę sekund, gdy po długiej jeździe zgasiłem samochód (np na stacji benzynowej), a potem po kilku-kilkunastu minutach znowu włączałem samochód.
By slayer33 -  08 sie 2018, 12:44
 pomorskie
#267271
dzięki za odpowiedz trochę mnie uspokoiłeś bo auto mam od miesiąca i teraz ta kontrolka ciekawe która to sonda bo z tego co czytałem to są 2 a spalanie sprawdzałem na biegu jałowym 0.7/h nie wiem czy to norma ? a co do poszarpywania to własnie takie objawy mam ale to rzadko