Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By jackson2002 -  10 sie 2018, 22:51
 świętokrzyskie
#267322
Cześć,
Na początku chciałbym wszystkim podziękować za zainteresowanie się tematem.
Jako że jestem totalnie nowym użytkownikiem Golfa V a co ważniejsze GTi, chciałbym zapytać bo mam kilka drobnych problemów i zagwostek. Mianowicie:

Zagwostki:
Czym są 2 przyciski na słupku bocznym? jeden jest coś związane z alarmem w środku wydaje mi się, że się włączy jak zostanie ktoś w środku. Autko ze znaczkiem "zasięgu" czegoś. Problem w tym, że mogę to coś włączyć jak autko chodzi, ale po wyłączeniu i odpaleniu na nowo funkcja jest niedostępna. I to samo poniżej, tyle że jest jakby autko na wzniesieniu? O co chodzi?
Na lusterku wstecznym od strony szyby jest czujnik, czy jest to czujnik wycieraczek? Trochę mnie to miesza bo jak są włączone to po prostu działają niezależnie czy pada czy nie, więc albo inny czujnik albo nie wiem co?

Problemy:
Komputer pokazuje spalanie, jest ok, ale podczas jazdy i wrzuceniu na luz, spalanie albo pokazuje 0 albo sobie dryfuje od 20 poprzez 150mil. Co może być przyczyną takiego zachowania?
Tylna wycieraczka czasem działa jak chce - tutaj czytałem sporo i muszę zajrzeć fizycznie, ale może jest jakiś główny problem tego schematu?
Podczas siedzenia w kabinie gdzieś na światłach czy postoju czuję jakby delikatne skakanie silnika. Nie jest to nic dużego, ale czuje to głownie w brzuchu (i nie są to motylki do autka :P). Ogólnie silnik pracuje równo, ale właśnie w środku czy jak otworzę maskę i patrzę na pokrywę to widać jakby jednolitą linię działającego silnika a za chwile jakby większe uderzenie. Jakby silnik próbował grać z "pyrkaniem" rury wydechu.

Pytania ogólne:
Też sporo przeglądałem, ale chciałem zapytać o żarówki przód. Chciałbym kupić naprawdę dobre H7 dające delikatnie niebieski efekt, tylko są strasznie pomieszane oceny ze względu na napięcie, więc może stricte na forum golfa dowiem się w które zainwestować. Nie muszą kosztować 20zł, mogę być ciut droższe, ważne żeby efekt był ładny i działały jak należy czy to w zimie czy deszczu.

Spotkaliście się może z czymś takim drodzy Golfiarze?
Wiem, że nie łatwo jest diagnozować przez www, ale może. Szczególnie, że mam problem przenoszenia słów na papier ale starałem się jak mogłem.

W razie pytań, proszę śmiało.

Dzięki i pozdrawiam!
Od 4miesięcy fan GTI (chociaż marzy mi się R2018, ale marzenie ściętej głowy, albo za jakieś 20lat :D)!!