Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By MrBaker -  09 lis 2018, 20:43
 podkarpackie
#269340
Witam. Mam problem ze sprzęgłem - mianowicie strasznie skrzypi zarówno w czasie jazdy jak i na postoju. (golf 5 benz 1.6) Proszę o wskazówki co może być przyczyną i jak mogę to zrobić samemu, czy tylko mechanik?
By MrBaker -  10 lis 2018, 15:33
 podkarpackie
#269384
Jestem początkujący w sprawach mechanicznych-powiem tak jestem pewny, że nic nie skrzypi przy samym pedale ale trochę głębiej. Przypuszczam, że jakaś sprężyna może ale nie potrafię jej zlokalizować. Przy pedale nie ma zbyt wiele widoczności ani żadnej śruby, też pod maską nic nie widać.
Awatar użytkownika
By Cimek -  23 lis 2018, 23:44
 opolskie
#269711
@MrBaker Musisz zdjąć obudowę filtra +jak chcesz mieć lepszy dostęp to akumulator do tego. Od góry masz dostęp. @Dexter23pl robił manual wymiany-sprawdź w dziale "zrób to sam ".
Awatar użytkownika
By Gofer71wro -  29 lis 2018, 17:35
 dolnośląskie
#269899
Ja dodam od siebie że mi pedał sprzęgła skrzypiał i czułem pod nogą w czasie puszczania/wciskania sprzęgł takie chrupnięcia. Temat olałem bo auto użytkowałem tylko do dojazdów do pracy. Ostatnio odezwało się łożysko oporowe więc wymieniłem cały zestaw sprzęgła a po wymianie zonk ;) pierwsze co to mało że nie zrobiłem dziury w podłodze wciskając sprzęgło, drugie to to że skrzypienia nie ma i sam pedał chodzi idealnie, bez skoków i chrupotania.