Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  21 lut 2019, 12:07
 śląskie
#271942
Z góry sorry, wrzuciłem w szukajkę: "skrzynia demontaż, simmering itd". wyskoczyło 103 strony, przeleciałem połowę i nie ma nic na temat demontażu skrzyni biegów :( .
Mam wyciek na połączeniu skrzyni ( 5-tka, MPI ) i silnika i zamierzam wymienić simmering a przy okazji tarczę sprzęgła ( 220 tys. ) a może i docisk. Jest na forum jakiś manual/instrukcja w tym temacie? , dzięki za pomoc :) .
Awatar użytkownika
By pitt52 -  21 lut 2019, 12:34
 śląskie
#271944
Bez kanału nie dasz rady oczywiście. Gdzieś kiedyś trafiłem na opis. Roboty jest od groma. Wiem, że w warsztacie koszt około 400 PLN sam demontaż/montaż skrzyni oczywiście. Musisz podwiesić silnik albo podstawić bo nie będzie miał podparcia ze strony skrzyni. Wyjmujesz półosie i chyba lewego mcpersona w całości a następnie śruby łączące skrzynię z silnikiem, odłączasz sterowanie biegami, rozrusznik i wysprzęglik. Dalej pozostaje wytargać skrzynię a trochę waży bo ok. 50 kg. Jeśli nie masz wałka montażowego sprzęgła to powyższe uwagi możesz pominąć i odstawić auto do warsztatu. Pzdr
Mnie to zajęło 5 sekund:
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  21 lut 2019, 13:25
 śląskie
#271945
Nie szukałem na YT tylko na forum ;), dzięki...na tym filmiku to bardziej teoretyk nie praktyk, nie ma jak to manual.
Kanał jest ale faktycznie robota nie łatwa :( , nie mam wałka montażowego ale to nie problem go zdobyć . Ostatnio wyciągałem skrzynię w polonezie i daci było łatwiej ale ponad 20 lat temu, heehhe

Będę szukał manuala , może do tego czasu zapał minie , na razie chęci są :)