Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By frankez -  08 kwie 2019, 20:20
 dolnośląskie
#273277
Witam
Chciałbym prosić was o poradę w diagnozie problemu z błędem Engine "P2626" "Czujnik stabilności prądu pompowego o2- obwód otwarty (bank1 czujnik 1)

Golfa Plusa nabyłem dosyć nie dawno jest to wersja z roku 2007 , 1.6 mpi , 102 km, Benzyna +lpg stag.
Po zakupie od razu wymieniłem rozrząd + wszystkie filtry + świece, kable zapłonowe oraz sprzęgiełko od alternatora następnie pojechałem do gazownika i wymienił mi filtry, sprawdził szczelność gazu oraz podłączył do komputera i wyregulował .

Ostatnio niestety jadąc wyskoczył mi powyższy błąd, po usunięciu przejechałem z 200 km i nic, aż tu nagle znów ten sam błąd, usunąłem i póki co ok, no ale wydaję mi się że za jakiś czas znów wyskoczy, Pytanie od czego zacząć sprawdzanie ?

P.S nie wiem czy jest to możliwe, ale Nie działa mi tempomat tzn. jak daję na ON i wciskam SET - to nie łapie ustalonej prędkości , ( 2 razy za działało - 50 razy nie ) zauważyłem także że błąd wyskoczył mi po bawieniu się tempomatem i próbie jego uruchomienia, ale mógł to być zbieg okoliczności

Obrazek

z góry dzięki za pomoc, mam nadzieję że ja też kiedyś będę mógł Pomóc
Awatar użytkownika
By frankez -  08 kwie 2019, 22:16
 dolnośląskie
#273289
co do tempomatu no właśnie przyśpieszam np do 120 km/h puszczam gaz wciskam set, przytrzymuje i nic prędkość spada :/ wcześniej oczywiście przekładam wajchę na ON od tempomatu .

a co do błędu to dzięki za stronę na pewno się przyda, czuję że czeka mnie mechanik , częstym problemem w tych autach jest sonda i może w niej jest problem
Awatar użytkownika
By frankez -  08 maja 2019, 17:52
 dolnośląskie
#274080
mechanik z diagnozował nie sprawną sonde lambda oraz ciśnienie na cylindrze 1 tylko 8.5 na innych po 13,5 więc warto chyba zrobić planowanie głowicy i remont silnika ...
Awatar użytkownika
By pitt52 -  08 maja 2019, 19:55
 śląskie
#274085
Jaki masz przebieg? Kupiłeś auto prywatnie czy z komisu? Pytam, bo być może była to ukryta wada tego samochodu i może jest jakaś szansa w partycypacji kosztów naprawy przez sprzedającego. Z tą sond, to daj sobie na razie spokój. Na marginesie dodam tylko, że przy pomocy vcds-a można zrobić test sond i wtedy uzyskasz odpowiedź czy faktycznie jest uszkodzona. Poczytaj o sondach a dowiesz się, że wiele zostało wymienionych nie potrzebnie. Jeśli chodzi o tempomat to miałem tak samo, ale u mnie sypało błędem manetki. Wymieniłem i po sprawie.